Пустеля Великого Басейну

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пустеля знаходиться в зоні Great Basin Province (позначено чорним), у північній частині Великого Басейну.

Пустеля Великого Басейну — одна з найбільших пустель США, що займає площу 190 000 квадратних миль. Межує з хребтом Сьєрра-Невада на заході, Скелястими горами на сході, Колумбійським плато на півночі та пустелями Мохаве й Сонора на півдні. На відміну від Мохаве й Сонори, пустеля Великого Басейну «має недостатньо креозотових чагарників», як 1986 року схарактеризував її Роберт Месі (J. Robert Macey) в своїй праці, присвяченій відмінностям між чагарниковою пустелею Великого Басейну та пустелями креозотового чагарника[1][2]. Кількість опадів в області пустелі змінюється в межах від 7 до 12 дюймів на рік.

Пустеля Великого Басейну включає в себе кілька посушливих областей з невеликою кількістю колючого креозотового куща, таких як долини Chalfant, Hammil, Benton, Queen. Навпаки, в долинах Panamint[en], Saline[en], Eureka[en] креозотовий чагарник росте, на відміну від пустельної долини Deep Valley Springs, де розташована частина пустелі Великого Басейну[1][2].

Пустеля Великого Басейну є холодною пустелею[3] внаслідок ефекту дощової тіні від гір Сьєрра-Невада, що знаходяться на заході. Переважаюча рослинність — лобода (Atriplex confertifolia), полин[4].

Екотон, розташований на півночі пустелі Мохаве, є межею місця поширення креозотового чагарника, а також південною межею екологічних регіонів чагарникового степу Великого Басейну та Центрального Басейну і Хребта[1]. Цей екотон характеризується збільшенням висоти, зниженням температури на більшій висоті й великою кількістю опадів (ефект дощової тіні на вищих широтах слабшає)[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Robert J. Macey. The Biogeography of a Herpetofaunal Transition Between the Great Basin and Mojave Deserts. — С. 119.
  2. а б Banta, Benjamin H.; Tanner, Wilmer W. ...Herpetological Studies in the Great Basin... // The Great Basin Naturalist. — 1964.
  3. Deserts - Great Basin National Park. Процитовано 2013-10-13. «The Great Basin Desert is the only "cold" desert in the country, where most precipitation falls in the form of snow» 
  4. Trimble, Stephen (1999). The Sagebrush Ocean: A Natural History of the Great Basin. ISBN 0-87417-343-4. Процитовано 2010-01-13. 

Посилання[ред. | ред. код]