Пустеля Великого Басейну

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пустеля Великого Басейну
Країна  США
CMNS: Пустеля Великого Басейну у Вікісховищі
Пустеля розташована в зоні Great Basin Province (позначено чорним), у північній частині Великого Басейну.

Пустеля Великого Басейну — одна з найбільших пустель США, що займає площу 190 000 кв. миль. Межує з хребтом Сьєрра-Невада на заході, Скелястими горами на сході, Колумбійським плато на півночі та пустелями Мохаве й Сонора на півдні. На відміну від Мохаве й Сонори, пустеля Великого Басейну «має недостатньо креозотових чагарників», як 1986 року схарактеризував її Роберт Месі (J. Robert Macey) у своїй праці, присвяченій відмінностям між чагарниковою пустелею Великого Басейну та пустелями креозотового чагарнику[1][2]. Кількість опадів в області пустелі змінюється в межах від 7 до 12 дюймів на рік.

Пустеля Великого Басейну включає в себе кілька посушливих областей з невеликою кількістю колючого креозотового куща, таких як долини Chalfant, Hammil, Benton, Queen. Навпаки, в долинах Panamint[en], Saline[en], Eureka[en] креозотовий чагарник росте, на відміну від пустельної долини Deep Valley Springs, де розташована частина пустелі Великого Басейну[1][2].

Пустеля Великого Басейну є холодною пустелею[3] внаслідок ефекту дощової тіні від гір Сьєрра-Невада, що знаходяться на заході. Переважаюча рослинність — лобода (Atriplex confertifolia), полин[4].

Екотон, розташований на півночі пустелі Мохаве, є межею місця поширення креозотового чагарника, а також південною межею екологічних регіонів чагарникового степу Великого Басейну та Центрального Басейну і Хребта[1]. Цей екотон характеризується збільшенням висоти, зниженням температури на більшій висоті й великою кількістю опадів (ефект дощової тіні на вищих широтах слабшає)[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Robert J. Macey. The Biogeography of a Herpetofaunal Transition Between the Great Basin and Mojave Deserts. — С. 119.
  2. а б Banta, Benjamin H.; Tanner, Wilmer W. ...Herpetological Studies in the Great Basin... // The Great Basin Naturalist. — 1964.
  3. Deserts - Great Basin National Park. Архів оригіналу за 11 серпня 2012. Процитовано 13 жовтня 2013. «The Great Basin Desert is the only "cold" desert in the country, where most precipitation falls in the form of snow» 
  4. Trimble, Stephen (1999). The Sagebrush Ocean: A Natural History of the Great Basin. ISBN 0-87417-343-4. Процитовано 13 січня 2010. 

Посилання[ред. | ред. код]