Пустелі Аравійського півострова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ця стаття — про пустелю в Азії. Про пустелю в Африці див. Аравійська пустеля.

Пустелі Аравійського півострова — комплекс пустельних регіонів, розташований на Аравійському півострові. В англомовній географії носить назву Аравійська пустеля (англ. Arabian Desert).

Опис[ред. | ред. код]

Кордон пустелі (обведений жовтим) за версією Всесвітнього фонду дикої природи. Кордони держав вказані чорним.

Пустеля здебільшого знаходиться в Саудівській Аравії, але також проникає на територію Йорданії, Іраку, Кувейту, Оману, Катару, ОАЕ та Ємену. Деякі частини пустелі мають власні імена: Руб-ель-Халі, Великий Нефуд, Дехна, Нефуд-Дахі, Ель-Хаса, Вахіба, Джафура, Тіхама. Вся пустеля займає площу близько 2 300 000 км², що робить її другою за величиною після Сахари.

У зв'язку з суворими умовами: вкрай високими денними температурами ​​(до 54°С) і можливістю заморозків вночі (до −12°С)[1], тваринний і рослинний світ пустелі дуже мізерний. З великих тварин в ній мешкають газелі (зокрема — джейрани), антилопи, барханні коти, шипохвости. Практично повністю винищені людиною смугасті гієни, шакали і медоїди. Були виявлені сліди річок і озер, що існували на місці пустелі в давнину[2], ймовірно, кілька десятків тисячоліть тому тут був ліс[3].

У пустелі розвідані великі родовища нафти, виявлені природний газ, фосфати та сірка.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Аравійська пустеля — Клімат на сайті britannica.com
  2. Ancient network of rivers and lakes found in Arabian Desert Архівовано 29 October 2013[Дата не збігається] у Wayback Machine. на сайті ox.ac.uk , 30 квітня 2012
  3. that-used-to-be-verdant-fields-and-forests / 7 Deserts That Used To Be Verdant Fields and Forests на сайті revmodo.com , 26 липня 2012

Посилання[ред. | ред. код]