Тенере

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бархани Тенере
Розташування Тенере

Тенере (бербер.: Tiniri, англ. Ténéré) — піщана пустеля на півдні центральної Сахари, розташована в західній частині Чаду та північно-східній частині Нігеру. Займає територію площею 400 000 км². Межами пустелі є гори Аїр на заході, Ахаггар на півночі, плато Джадо на північному сході, масив Тібесті на сході, та Чадська улоговина на півдні.

Назва[ред. | ред. код]

Назва Тенере походить з мови тамашек (берберські мови), і означає пустеля, подібно до того, як арабське слово на позначення пустелі, Сахара, означає регіон в цілому.

Природні умови[ред. | ред. код]

Тенере — посушливий та дуже спекотний регіон. Температури влітку можуть досягати 42 °C, при цьому річна норма опадів всього 25 мм. В деяких місцях дощів не буває по 30 років. Воду знайти важко, навіть під землею, і криниці розташовані одна від одної на відстані у сотні кілометрів.

Рослинність в пустелі практично відсутня. Окрему увагу дослідників привернула поодинока акація, яка була єдиним деревом в радіусі 400 км. Тваринний світ теж надзвичайно бідний.

Населення[ред. | ред. код]

Пустеля Тенере є дуже мало заселена. В районі Більми добувають кам'яну сіль. Основне населення пустелі — кочівники туареги.

Посилання[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]