Пам'ятники Рубіжного

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search

Пам'ятники Рубіжного — об'єкти монументального мистецтва, встановлені у різні роки, що містяться на території міста Рубіжне Луганської області.


Назва Дата встановлення Розташування Фото Короткі відомості
Братська могила радянських воїнів 1957 Проспект Переможців Mogila prkirova.jpg У братській могилі поховані воїни 1 гвардійської армії, що загинули на полі бою та від ран у 1942-1943 роках. Імена 37 відомі. Пам'ятник являє собою постамент, на якому залізобетонна скульптура воїна у повний зріст, його права рука притримує вінок, що стоїть біля ніг. На майданчику перед пам'ятником вічний вогонь. На могилі 8 плит. Виготовлений на Луганському художньо-виробничому комбінаті.
Братська могила радянських воїнів 1957 кладовище південної частини міста На постаменті пірамідальної форми залізобетонна скульптура жінки у зріст. До скульптури притуляється металева меморіальна дошка із іменами загиблих. В могилі поховані воїні Південно-Західного фронту. Імена двадцятьох відомі.
Братська могила радянських воїнів вул. Первомайська Linev rubizhne.jpg
Пам'ятник воїнам-рубіжанам 1980 Сквер за кінотеатром Комсомолець Voinam rubezhanam.jpg Скульптори: Долотов Н.П., Федченкот В.Х., Захаров Н.Д.
Горькому Максиму 1985 біля центральної бібліотеки, перехрестя пр. Московського з вул. Володимирською. Gorkyi rubizhne.jpg Скульптура - залізобетон, обрамлений міддю. Висота - 2,8 метра. Виготовлений Київським комбінатом живопису та скульптури.
Робочим заводу "Руско-краска" 1967 територія хімічного комбінату Пам'ятник є скульптурною групою, в центрі якої розвивається знамено над головами робочого, матроса, червоноармійця-будьонівця. Пам'ятник залізобетонний, розмір 5-2-8 м. Скульптор Резниченко І.І. Архітектор Берберов Н.Г.
Загиблим у Великій вітчизняній війні перехрестя вул. Волдоимирської та вул. Померанчука. Pam gipro.jpg
Комсомольській організації колишній Піонерський парк, вул. Смирнова Comsomolu rubizhne.jpg
Воїнам-інтернаціоналістам сквер біля типоргафії
Жертвам чорнобильської трагедії сквер Героїв Чорнобиля Chornobyl rubizhne.jpg
Гармата сквер біля вузла зв'язку Garmata rubizhne.jpg ПАм'ятник присвячено визволителям Рубіжного в період Громадянської та Великої Вітчизняної війн.
Менделєєву Дмитру Центральний парк 120p_.jpg
Менделєєву Дмитру вул. Менделєєва 120p_.jpg
Смирнову Володимиру вул. Смирнова 120p_.jpg Пам'ятник рубіжанину, олімпійському чемпіону з фехтування, що трагічно загинув від час змагань.
Генералу Іванову вул. Іванова, біля магазину № 73. 120p_.jpg Пам'ятник генералу Іванову, чия дивізія звільнила Рубіжне від німецько-фашистських загарбників.