Пам'ятники Нікольського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Па́м'ятники Нікóльського — об'єкти монументального мистецтва, встановлені у різні роки на території селища міського типу Нікольське (райцентр Донецької області).

Селищні пам'ятники — це переважно пам'ятні знаки на честь подій і погруддя персоналіям. Чітко поділені вони за періодами встановлення — у добу СРСР були споруджені пам'ятні знаки на вшанування подвигу країни у Німецько-рядянській війні та погруддя Леніна, а за незалежності України — бюст Шевченка й низка пам'ятних знаків на вшанування трагічних подій національної історії, як 1-ї половини ХХ століття (Голодомор), так і нещодавних десятиліть («Афганська» війна, Чорнобильська катастрофа).

Пам'ятники Нікольського:

Назва Дата встановлення Розташування Фото Короткі відомості
Вдовам Великої Вітчизняної війни Вдовам (Володарське).jpg
Військам 416 стрілецької дивізії Нікольський парк Володарське виз.JPG Напис на камені: «Вдячні мешканці селища Володарське військам 416 стрілецької дивізії 37 стрілецького корпусу за звільнення від німецько-фашистських загарбників»
Воїнам-інтернаціоналістам Володарське2.JPG Пам'ятний знак воїнам-інтернаціоналістам, мешканцям Нікольського, учасникам війни в Афганістані.
Воїнам-односельцям, що загинули у Великій Вітчизняній Війні // Слави, меморіал[[1]] 1969 Нікольський парк Володарське5.JPG Меморіал Слави у Володарському було відкрито в травні 1969 року[1]. Напис на монументі російською мовою: «Вічна пам'ять воїнам односельчанам, що загинули в Великій Вітчизняній Війні» та списки полеглих.
Жертвам Голодомору і політичних репресій 2007 на площі перед Нікольською центральною районною бібліотекою Володарське гол.JPG Пам'ятну стелу, що увічнила правду про Голодомор в Україні, було відкрито в День пам'яті жертв голодоморів 23 листопада 2007 року[2]. Напис на табличці: «І дзвонить пам'ять в наші душі, б'є голосами в синю вись. Рік 33 у майбутнім не повторись».
Леніна Володимира, бюст Володарське Ленін.JPG Погруддя Володимира Леніна
Чорнобильцям, пам'ятний занк Володарське3.JPG Пам'ятний знак встановлено в пам'ять про жертви катастрофи на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції
Шевченка Тараса, бюст перед будинком відділу освіти РДА Володарське1.JPG Погруддя українському поетові та мислителю Тарасу Шевченку. Напис на дошці пам'ятника «Свою Україну любіть, Любіть її во время люте, В останню тяжкую минуту, За неї Господа моліть!»

Погруддя Героїв перед краєзнавчим музеєм[ред. | ред. код]

Якименко. А. Д.jpg Машковський С. П.jpg Дорофєєв І. М.jpg Могильний М. П.jpg Monument to Ivan Deputatov.jpg Сенатосенко І. П.jpg Янченко П. І.jpg Кірюшкін І. Ф.jpg Чорненька З. І.jpg
Янченко
П. І.
Кірюшкін
І. Ф.
Чорненька
З. І.

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]