Пам'ятники Корсуня-Шевченківського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У місті Корсуні-Шевченківському (районний центр Черкаської області) встановлено доволі багато пам'ятників і пам'ятних знаків, як за СРСР, так і за незалежності України1990 — 2000-х рр.).

Пам'ятники Корсунь-Шевченківського:
Назва Рік встановлення Розташування Фото Короткі відомості
Афганцям, пам'ятний знак-меморіал Пам'ятний знак афганцям у Корсунь-Шевченківському на Черкащині.jpg
Ліквідаторам Аварії на ЧАЕС, пам'ятний знак Пам'ятний знак чорнобильцям у Корсунь-Шевченківському на Черкащині.jpg
«Містам-форпостам Київської Русі», пам'ятний знак / Росичу 1982 на острові Зелений посеред річки Рось Пам'ятник Росичу в Корсуні-Шевченківському.jpg Пам'ятний знак «Містам-форпостам Київської Русі» (більш відомий за народною назвою пам'ятник Росичу) було відкрито в 1982 році. Автори — скульптор Е. Кунцевич та архітектор М. Микитенко.
Партизанам Великої Вітчизняної війни, пам'ятний знак Пам'ятник переможцям у ВВВ (Корсунь-Шевченківський).jpg
Підпільників, партизанів і радянських активістів, братська могила Братська могила підпільників, партизанів і радянських активістів у Корсунь-Шевченківському на Черкащині.jpg
Радянських воїнів-визволителів, братська могила Братська могила радянських воїнів-визволителів у Корсунь-Шевченківському на Черкащині.jpg
Сошенку Івану, на могилі Пам'ятник Івану Сошенку (Корсунь-Шевченківський) (2).jpg Алегоричний пам'ятник на могилі українського художника Івана Сошенка, близького друга Тараса Шевченка, — з бронзи і граніту. Автори — скульптор Е. Кунцевич і архітектор К. Сидоров.
Українському Козацтву, пам'ятний знак 1991 Пам'ятний знак Українському Козацтву в Корсунь-Шевченківському на Черкащині.jpg
Хмельницького Богдана, бюст 1967 Бюст Богдану Хмельницькому (Корсунь-Шевченківський).jpg Пам'ятник-погруддя українському гетьману Богдану Хмельницькому встановлено 1967 року.
Шевченка Тараса, бюст 1957 у міському парку в центрі міста Пам’ятник Т.Г.Шевченку в центрі Корсуня-Шевченківського на Черкащині.jpg Погруддя геніального українського поета і мислителя Тараса Шевченка було встановлено 1957 року. Це перший за часом створення пам'ятник Кобзареві у Корсуні.
Шевченка Тараса, бюст 1970 у подвір'ї Корсунь-Шевченківського педагогічного училища Бюст Тарасу Шевченку у дворі Корсунь-Шевченківського педагогічного училища (Корсунь-Шевченківський).jpg Погруддя Тараса Шевченка встановлено 1970 року.
Шевченку Тарасові 1999 біля Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника «Палацово-парковий ансамбль» на острові Коцюбинського Пам'ятник Тарасові Шевченку в Корсуні-Шевченківському біля палацу.jpg Пам'ятник Тарасові Шевченку (3-й за ліком у місті) відкрито 1999 року. Автори — скульптор Е. Кунцевич та архітектор К. Сидоров.
«Ян і Наталка», скульптурна композиція у ландшафтному парку на території Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника «Палацово-парковий ансамбль» на острові Коцюбинського Скульптурна композиція Ян і Наталка в Парку в Корсуні-Шевченківському.jpg Скульптурну композицію «Ян і Наталка» було встановлено за мотивами відомої в Корсуні-Шевченківському легенди про нерівне і трагічне кохання молодого шляхтича Яна і дівчини-кріпачки Наталки. Автор — скульптор В. Клоков. Поруч зі скульптурною композицією восени 2009 року фахівцями Черкаського водоканалу було відновлено роботу єдиного в місті фонтану (до цього він не працював протягом 20 років)[1]. Місце є популярним у закоханих пар, а також для фотографування наречених на весіллі.
на честь останнього відвідання Корсуні Тарасом Шевченком, пам'ятний знак у ландшафтному парку на території Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника «Палацово-парковий ансамбль» на острові Коцюбинського Пам'ятний знак про відвідання Корсуні Шевченком в Корсуні-Шевченківському на Черкащині.jpg Востаннє Тарас Шевченко навідався до Корсуні влітку 1859 року. «У тіннистих алеях парку він малював і писав вірші».

Колишні пам'ятники[ред. | ред. код]

Назва Дата встановлення Дата знесення Розташування Фото Короткі відомості
Леніну Володимиру 1977 21 лютого 2014[2][3]. Пам'ятник Леніну у Корсунь-Шевченківському на Черкащині.jpg

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]