Перегрін Тук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перегрін Тук
Thain Peregrin I.jpg
Народився 2990 р. Т.Е.
Помер 65 р. Ч.Е. (104 роки)
Поховання Гондор, Мініс-Тіріт
Громадянство
(підданство)
Шир
Місце проживання Тукборо, Шир
Діяльність swordsman
Членство Fellowship of the Ring[d]
Титул тан Ширу, лицар Гондору
Посада Тан
Рід Туки
Батько Паладін Тук
Мати Шипшина Бенкс
Брати, сестри  • Pearl Took[d], Pimpernel Took[d] і Pervinca Took[d]
У шлюбі з Діаманта з Довгої Улоговини
Діти Фарамир

Перегрін Тук, скорочено Піппін — персонаж трилогії Дж. Р. Р. Толкіна «Володар Перстенів».

Народився: 2990 рік Третьої епохи. Помер: 70 рік Четвертої епохи. Титули: тан Ширу, лицар Гондору, зброєносець Денетора.

Син Паладіна Тука, який був таном Ширу. А тому у 13 році Четвертої епохи після його смерті Перегрін Тук успадкував цей титул.

Найкращий друг — Меріадок Брендіцап, його двоюрідний брат.

Разом з Меріадоком, Семом та Фродо вирушив до Рівенделлу у 3018 році Третьої епохи. Під час подорожі потрапляв у пригоди у Пралісі та на Могильниках.

У Рівенделлі увійшов до Братства Персня. Це було не так легко, бо він був наймолодшим (навіть не досяг хоббітського повноліття у 33 роки). Елронд Напівельф, володар Рівенделлу, був категорично проти його включення, та Піпіна підтримав Гендалф.

В одному із залів Морії на Піпіна щось найшло і він кинув камінь у колодязь. Це призвело до того, що через деякий час на Братство напали орки, а згодом і Балрог, що прокинувся. Гендалф та Балрог упали в Морійську прірву, а решта Братства вийшло з Морії та попрямувало до Лотлорієну.

А в цей час на Братство йшло полювання. Урук-хаї отримали від Сарумана наказ, що хобітів треба брати живцем. Біля Амон-хену Боромир, захищаючи Перегріна та Меріадока, загинув, а їх полонили. По їхніх слідах вирушили Арагорн, Гімлі та Леголас. Піпін кинув брошку від ельфійського плаща, отриману в Лотлорієні, щоб вони змогли знайти слід.

Проте в банді урук-хаїв були уруки з Мордора та гобліни Морії. Виникла суперечка: частина вважала, що полонених треба вести до Сарумана, частина — що до Саурона, а деякі вважали, що їх просто потрібно з'їсти. А тут рохірими, територіями яких прямували до Ізенгарду, напали на цю банду, і хоббітам вдалося втекти. Вони потрапили до Чарівного Лісу, де гуляли енти. Зуміли знайти спільну мову з Деревобородом (варіант уркаїнського перекладу Древленом), він дав їм притулок і до того ж, напоїв чарівним ентійським напоєм, завдяки чому Меріадок та Перегрін стали найвищими гобітами за всю історію.

Гобіти розповіли ентам про зраду Сарумана. А оскільки ті ненавиділи орків, ще й Саруман почав вирубувати дерева, енти на чолі з Деревобродом зруйнували Ізенгард. Там вони зустрілися з Гендалфом, Арагорном, Гімлі, Леголом.

Гріма Язик Хробака кинув палантиром у Гендальфа та Сарумана, коли ті вели бесіду. Піпін підібрав його, та Гендалф забрав його собі. Потім Перегріну забажалося глянути у палантир, він викрав чарівну кулю у Гендалфа, коли той спав. Він мав страшне зіткнення з самим Сауроном. Та Гендалф не довго мав образу на Піпіна, бо зрозумів, що сам би міг опинится на його місці, що було б дуже небезпечно. Він узяв Перегріна з собою до Мінас Тіріта, де хоббіт склав присягу на вірність наміснику Гондора Денетору Другому. Затоваришував з гондорським гвардійцем Берегондом.

У битві на полях Пеленнора Піпін майже не брав участі, бо рятував Фарамира від спалення його батьком Денетором.

Вирушив у складі Армії Заходу до Чорної Брами. Там брав участь у перемовах з Вустами Саурона. Бився поруч з Берегондом, убив троля, що намагався перегризти гвардійцю горло.

Був присутній на коронуванні Арагорна. Той надав йому титул лицаря та безстрокову відпустку.

Брав участі у поваленні влади Сарумана та останній битві в історії Ширу.

У 6 році Четвертої епохи одружився з Діамантою з Довгого Логу. У них був один син — Фарамир, який одружився на дочці Сема.

З 13 по 63 рік був таном Шира. Потім переїхав до Гондору, де разом з Меріадоком доживав свій вік. Померли вони у 70 році (за деякими відомостями — в один день), та були разом поховані в королівській усипальниці.

У Четверту епоху підтримував зв'язки між Широм та Об'єднаним королівством.