Перове (електростанція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
СЕС «Перове»
Perovosolarstation.jpg
Назва: СЕС «Перове»
Потужність 105,56 МВт
Розташування Україна Україна, Ключі
Збудована завершення будівництва 2011 рік
Девелопер Австрія, «Activ Solar»

Перове — фотоелектрична сонячна електростанція поблизу села Ключі Перовської сільської ради у Криму, збудована австрійською компанією Activ Solar.

Сумарна потужність електростанції Перове перевищує 100 МВт. Станом на січень 2012 була найпотужнішою сонячною електростанцією такого типу у світі. До того перше місце за потужністю посідала канадська сонячна електростанція «Sarnia» (97 МВт), друге — італійська Montalto di Castro (84,2 МВт), а третє — німецька Finsterwalde (80,7 МВт).

Електростанція поблизу Перового складається з 440 000 кристалічних сонячних фотоелектричних модулів, з'єднаних 1 500 км кабелю та встановлених на понад 200 гектарах площі (охоплює приблизно 259 футбольних полів).

Станція дає змогу скоротити викиди діоксиду вуглецю на 105 тисяч тонн на рік.

Електроенергії, що виробляє ця електростанція, цілком достатньо для того, щоб задовольнити потреби міста Сімферополь. Сумарна потужність усіх сонячних електростанцій, зведених на території Криму: «Перове», «Охотникове», «Митяєво» та «Родникове», тепер дорівнює 227,26 МВт, що становить понад 15 відсотків загальної енергетичної потреби всього Криму, яка дорівнює[джерело?] 1200 МВт.

Нова електростанція замикає світову п'ятірку найбільших фотоелектричних парків. Інший проект Activ Solar у Криму — 82,65-мегаватний «Охотникове», інстальована девелопером також у цьому році в Сакському районі півострова. Парк Охотникове наразі є найпотужнішим у Центральній та Східній Європі. Парк Перове був побудований в рекордні терміни — за сім місяців. В електростанції використані сонячні панелі азіатських виробників та інвертори європейських компаній.

Посилання[ред.ред. код]

Україна Це незавершена стаття з географії України.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.