Протистояння України та Росії в Азовському морі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Протистояння України та Росії в Азовському морі — конфлікт між Україною та Росією в акваторії Азовському морі, викликаний спробами Росії заблокувати українські морські порти та господарську діяльність на Азовському морі, складова російської збройної агресії проти Україн з 2014 року.

Перебіг подій[ред. | ред. код]

25 листопада 2018 року російськими прикордонними катерами та штурмовими вертольотами було здійснено напад на 2 українські бронекатери і 1 буксир поблизу Моста через Керченську протоку. Пізніше катери і буксир було захоплено. В процесі нападу і захоплення було поранено, за різними даними, від 3 до 6 українських моряків. Катери і моряки були захоплені в полон.

В зв'язку з вищевикладеним актом агресії, проти Збройних сил України, 25 листопада 2018 року відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому Президенту України було запропоновано ввести на території України воєнний стан на 60 діб та повідомити інші держави та міжнародні організації про акт агресії Росією щодо України. Президент України підтримав цю пропозицію та 26 листопада 2018 року видав відповідний указ[1]. Згодом Президент Порошенко заявив, що проситиме Верховну Раду запровадити воєнний стан з 9 год 00 хв 28 листопада 2018 року на всій території України терміном на 30 днів. В зв'язку з підписанням цього указу Президентом України, 26 листопада 2018 року відбулося екстренне засідання Верховної Ради України, за підсумками якого воєнний стан запроваджено в 10 областях України, зокрема й у внутрішніх водах керченської акваторії Азовського моря[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]