Заява діячів культури на підтримку дій Путіна в Україні та Криму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Заява діячів культури на підтримку дій Путіна в Україні та Криму — публічна заява діячів культури Російської Федерації до президента Володимира Путіна на підтримку його дій щодо України та Криму. Усього підписали 511 осіб.

Текст заяви[ред.ред. код]

11 березня 2014 року заяву діячів культури на підтримку дій Путіна в Україні та Криму опублікували на сайті Міністерства культури Російської Федерації:[1]

У дні, коли вирішується доля Криму та наших співвітчизників, діячі культури Росії не можуть бути байдужими спостерігачами з холодним серцем.

Наша спільна історія і спільні корені, наша культура та її духовні витоки, наші фундаментальні цінності та мова об'єднали нас назавжди.

Ми хочемо, щоб спільність наших народів і наших культур мала міцне майбутнє.

Ось чому ми твердо заявляємо про підтримку позиції Президента Російської Федерації щодо України та Криму.
Оригінальний текст (рос.)

В дни, когда решается судьба Крыма и наших соотечественников, деятели культуры России не могут быть равнодушными наблюдателями с холодным сердцем.

Наша общая история и общие корни, наша культура и ее духовные истоки, наши фундаментальные ценности и язык объединили нас навсегда.

Мы хотим, чтобы общность наших народов и наших культур имела прочное будущее.

Вот почему мы твердо заявляем о поддержке позиции Президента Российской Федерации по Украине и Крыму.

Кількість підписантів[ред.ред. код]

Відпочатку заяву підписали 85 осіб. Після того кількість підписанів зростала та 14 березня 2014 року склала 514 осіб. Пізніше троє підписантів — художники Айдан і Таїр Салахові й архітектор Юрій Гнедовський — зникли зі списку. Станом на 19 березня список стабілізувався на кількості 511-ти підписантів.[2][3][1][4] У зв'язку з великою кількістю листів і дзвінків сайт був змушений через кілька днів призупинити збір підписів та вибачитися за допущені помилки.[5]

Список підписантів[ред.ред. код]

Початковий список[ред.ред. код]

Список, що фігурує в газеті «Известия» від 11 березня 2014 року[6][7].

Повний список[ред.ред. код]

Перелік підписантів викладений на офіційному сайті Міністерства культури Російської Федерації.[1][8]

Критика[ред.ред. код]

Частина діячів культури, які підписалися під зверненням, зазнали критики своїх колег. Наприклад, вчена рада Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка позбавила звання почесного професора Юрія Башмета, яке було присвоєно йому в 2012 році.[9] Крім того, Російський драматичний театр Литви відмовився від гастролей на фестивалі «Зустрічі в Росії» в Санкт-Петербурзі, оскільки організатором фестивалю був підписант звернення Сергій Шуб.[4] Періодично подібні акції протесту відбуваються в США, зокрема в цих акціях бере участь український піаніст Павло Гінтов[10]


Казус[ред.ред. код]

У списку підписантів вказано заслуженого художника Росії Цигаль В. Ю. Цим даним відповідають дві особи: Віктор Цигаль і Володимир Цигаль. Але обидва художники вже померли — в 2005 та 2013 роках відповідно.[11].

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • В серпні 2016 Йосип Пригожин, продюсер і чоловік співачки Валерії, заявив, що жодних підписів на підтримку агресивної політики Путіна ні він, ні Валерія не давали. На момент заяви їхні прізвища значились в зазначеному листі Міністерства культури РФ[12]. Відомо, що через свою позицію щодо підтримки політики Путіна співачка мала проблеми з концертною діяльністю.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б в Деятели культуры России — в поддержку позиции Президента по Украине и Крыму (рос. ). Міністерство культури Російської Федерації. 11.03.2014. Процитовано 19.03.2014
 2. Письмо в поддержку политики Путина в Крыму подписали 300 деятелей культуры. АиФ. 13.03.2014
 3. Именитые деятели российской культуры поддержали политику Путина (СПИСОК) (рос. ). Комментарии. 11.03.2014
 4. а б Айдан і Таїр Салахової, Юрій Гнедовський (19 березня 2014). Троє діячів культури відреклися від підтримки політики Путіна по Криму. lenta.ru. Процитовано 2014-3-31. 
 5. Міністерство культури РФ вибачилося за помилки в списку прихильників Володимира Путіна. iskusstvo.tv. 17.03.14. Процитовано 2014-3-19. 
 6. Деятели культуры поддержали позицию президента по Украине и Крыму. Процитовано 1 жовтня 2017. 
 7. 86 російських діячів культури підтримали агресію Путіна в Україні. Список
 8. Агрессию Путина против Украины поддержали уже 515 деятелей культуры РФ (СПИСОК). Процитовано 1 жовтня 2017. 
 9. Львівська музична академія позбавила Башмета звання почесного професора. Известия. 14.03.2014
 10. Валентин Баришников (2015-01-31). Вони є зброєю пропаганди Путіна – піаніст Гінтов про Гергієва і Нетребко. Радіо Свобода. Процитовано 2015-04-13. 
 11. Інтервенцію Путіна в Криму підтримав художник, який помер 9 років тому. ТСН. 1+1. 15.03.2014
 12. Пригожин та Валерія клянуться, що не підписували лист Путіну з похвалою за «кримнаш»