Чарльз Фефферман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чарльз Фефферман
англ. Charles Louis Fefferman
Charles Fefferman.jpg
Народився 18 квітня 1949(1949-04-18) (71 рік)
Сілвер-Спринг, штат Меріленд, Сполучені Штати Америки
Громадянство США США
Діяльність математик, викладач університету
Alma mater Університет штату Меріленд, Принстонський університет
Сфера інтересів математика
Заклад Прнстонський університет, Чиказький університет
Науковий ступінь докторський ступінь[1]
Науковий керівник Еліас Штайн
Аспіранти, докторанти Antonio Córdoba Barbad
Член Національна академія наук США і Американська академія мистецтв і наук
Нагороди Медаль Філдса — 1978

CMNS: Чарльз Фефферман у Вікісховищі

Чарльз Луїс Фефферман (англ. Charles Louis Fefferman) нар. 18 квітня 1949, Сілвер-Спринг, штат Меріленд) — американський математик з Принстонського університету. Його основна область досліджень математичний аналіз.

Вундеркіндом, Фефферман вступив до коледжу в дванадцять років і написав свою першу наукову роботу у віці 15 років німецькою мовою. Після отримання ступеня бакалавра з фізики і математики у віці 17 років в Університеті штату Меріленд він захистив кандидатську дисертацію з математики в 20 років в Принстонському університеті під керівництвом Еліаса Штайна, Фефферман отримав повну професуру в Чиказькому університеті у віці 22 років. Це зробило його наймолодшим професором у США. У 24 роки він повернувся в Принстон, щоб зайняти посаду повного професора там — посаду, яку займає він досі. Він виграв нагороду Алана Т. Уотермана в 1976 році (перший математик, який отримав цю нагороду) і медаль Філдса в 1978 році за свою роботу в математичному аналізі. Він був обраний до Національної академії наук в 1979 році. Він був призначений Герберт Джонс професором в Принстоні в 1984 році.

На додаток до вище перерахованого він нагороджений премією Салема, премією Бохера і премією Бергмана, а також є членом Американської академії мистецтв і наук.

Фефферман зробив низку нововведень, які переглянули вивчення багатовимірного комплексного аналізу, знаходячи узагальнення класичних низькорозмірним результатам. Фефферман працює над диференціальними рівняннями в частинних похідних, аналізом Фур'є, зокрема, збіжністю, множниками, дивергенцією, Сингулярні інтеграли і простори Харді принесли йому медаль Філдса на Міжнародному конгресі математиків в Хельсінкі в 1978 році.

Його ранньою роботою було вивчення асимптотик ядра Бергмана на межі псевдовипуклих областей у . Його теперішні дослідження принесли величезну кількість ключових результатів у різних галузях: математичної фізики, гармонічного аналізу, гідродинаміки, нейронної мережі, геометрії, математичних фінансів і спектрального аналізу та ін.

Сім'я[ред. | ред. код]

У Чарльза Феффермана і його дружини Юлії є дві дочки — Ніна і Лайні. Лайні Фефферман є національно визнаним композитором, викладає математику в Школі Сент-Енн (Нью-Йорк) і має вчений ступінь у музиці Єльського університету. Вона цікавиться близькосхідною музикою[2]. Ніна займається обчислювальною біологією, чиї дослідження фокусується на застосуванні математичних моделей для складних біологічних систем[3]. Брат Чарльза Феффермана, Роберт Фефферман, також є відомим математиком і в наш час[коли?] декан Чиказького університету.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]