Чарльз Фефферман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чарльз Фефферман
англ. Charles Louis Fefferman
Charles Fefferman.jpg
Народився 18 квітня 1949(1949-04-18) (72 роки)
Сілвер-Спринг, штат Меріленд, Сполучені Штати Америки
Країна США США
Діяльність математик, викладач університету
Alma mater Університет штату Меріленд, Принстонський університет
Галузь математика
Заклад Прнстонський університет, Чиказький університет
Ступінь докторський ступінь[1]
Науковий керівник Еліас Штайн
Аспіранти, докторанти Antonio Córdoba Barbad, Adrian Iosif Nachmand[2], Matei Machedond[2], Diego Córdoba Gazolazd[2], Joseph Neely Greggd[2], Ronald James Howardd[2], Jorge Drumond Silvad[2], Alan Frank Hod[2], Luis A. Secod[2], Rami Shakarchid[2], Alberto Parmeggianid[2], Spyros Alexakisd[2], José Luis Rodrigo Díezd[2], Alejandro C. Andreottid[2], Antonio Sánchez Called[2], (Barnwell) Webster Hughesd[2], Bernard Paul Marshalld[2], Roberto Moriyond[2], Elena Prestinid[2], Garving Kevin Lulid[2], Arie Israeld[2] і Jarosław Tomasz Wróblewskid[2]
Членство Національна академія наук США і Американська академія мистецтв і наук
Нагороди Медаль Філдса — 1978

CMNS: Чарльз Фефферман у Вікісховищі

Чарльз Луїс Фефферман (англ. Charles Louis Fefferman) нар. 18 квітня 1949, Сілвер-Спринг, штат Меріленд) — американський математик з Принстонського університету. Його основна область досліджень математичний аналіз.

Вундеркіндом, Фефферман вступив до коледжу в дванадцять років і написав свою першу наукову роботу у віці 15 років німецькою мовою. Після отримання ступеня бакалавра з фізики і математики у віці 17 років в Університеті штату Меріленд він захистив кандидатську дисертацію з математики в 20 років в Принстонському університеті під керівництвом Еліаса Штайна, Фефферман отримав повну професуру в Чиказькому університеті у віці 22 років. Це зробило його наймолодшим професором у США. У 24 роки він повернувся в Принстон, щоб зайняти посаду повного професора там — посаду, яку займає він досі. Він виграв нагороду Алана Т. Уотермана в 1976 році (перший математик, який отримав цю нагороду) і медаль Філдса в 1978 році за свою роботу в математичному аналізі. Він був обраний до Національної академії наук в 1979 році. Він був призначений Герберт Джонс професором в Принстоні в 1984 році.

На додаток до вище перерахованого він нагороджений премією Салема, премією Бохера і премією Бергмана, а також є членом Американської академії мистецтв і наук.

Фефферман зробив низку нововведень, які переглянули вивчення багатовимірного комплексного аналізу, знаходячи узагальнення класичних низькорозмірним результатам. Фефферман працює над диференціальними рівняннями в частинних похідних, аналізом Фур'є, зокрема, збіжністю, множниками, дивергенцією, Сингулярні інтеграли і простори Харді принесли йому медаль Філдса на Міжнародному конгресі математиків в Хельсінкі в 1978 році.

Його ранньою роботою було вивчення асимптотик ядра Бергмана на межі псевдовипуклих областей у . Його теперішні дослідження принесли величезну кількість ключових результатів у різних галузях: математичної фізики, гармонічного аналізу, гідродинаміки, нейронної мережі, геометрії, математичних фінансів і спектрального аналізу та ін.

Сім'я[ред. | ред. код]

У Чарльза Феффермана і його дружини Юлії є дві дочки — Ніна і Лайні. Лайні Фефферман є національно визнаним композитором, викладає математику в Школі Сент-Енн (Нью-Йорк) і має вчений ступінь у музиці Єльського університету. Вона цікавиться близькосхідною музикою[3]. Ніна займається обчислювальною біологією, чиї дослідження фокусується на застосуванні математичних моделей для складних біологічних систем[4]. Брат Чарльза Феффермана, Роберт Фефферман, також є відомим математиком і в наш час[коли?] декан Чиказького університету.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]