Енріко Бомб'єрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Енріко Бомб'єрі
італ. Enrico Bombieri
EnricoBombieri.jpg
Народився 26 листопада 1940(1940-11-26) (80 років)
Мілан, Італія
Країна Італія Італія
Діяльність математик, професор
Alma mater Триніті-коледж, Кембридж, Лісео поліціано, Монтепунчіано
Галузь Математика
Заклад Інститут перспективних досліджень
Науковий керівник Гарольд Девенпорт
Аспіранти, докторанти Fabrizio Catanesed, Carlo Violad[1], Umberto Zannierd[1], Roberto Dvornicichd[1] і Alberto Perellid[1]
Членство Французька академія наук, Національна академія деї Лінчеї, Національна академія наук США, Європейська академія[2], Американська академія мистецтв і наук, Національна академія наук Італіїd і Шведська королівська академія наук
Відомий завдяки:

метод великого решета в аналітичній теорії чисел
Гіпотеза Бомб'єрі-Ланга

норма Бомб'єрі
теорема Бомб'єрі-Виноградова
висоти в діофантовій геометрії
лема Зігеля для базисів Бомб'єрі-Ваалера
диференціальні рівняння в часткових похідних
Нагороди Медаль Філдса — 1974
премія Бальцана (1980)
Міжнародна премія короля Фейсала (2010)

CMNS: Енріко Бомб'єрі у Вікісховищі

Енріко Бомб'єрі (народився 26 листопада 1940 народився в Мілан, Італія) — математик, який працює в Інституті перспективних досліджень (Принстон). Дослідження Бомб'єрі в теорії чисел, алгебраїчній геометрії і математичному аналізі принесли йому багато міжнародних призів — Медаль Філдса в 1974 році премію Бальцана в 1980 році. У 2010 році він отримав Міжнародну премію короля Фейсала (спільно з Теренсом Тао).[3]

Теорема Бомб'єрі-Виноградова — одне з основних застосувань великого решета. Вона покращує теорему Діріхле про арифметичні прогресії на прості числа в арифметичних прогресіях, показуючи, що при усередненні по модулю в діапазоні, середня помилка набагато менша, ніж може бути доведено в даному випадку. Цей результат може іноді замінити все ще недоведену узагальнену гіпотезу Рімана.

У 1976 році він розробив метод, відомий як «асимптотичне решето».[4]

Бомб'єрі також відомий своєю безплатною працею на благо математичної професії, наприклад, службою в зовнішніх наглядових радах і колегіальним рецензуванням надзвичайно складних рукописів (наприклад робіт Джона Форбса Неша-молодшого про вкладення ріманових многовидів і Пера Енфло про проблему інваріантного підпростору).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Bombieri, E.; Mueller, J. (1983). On effective measures of irrationality for and related numbers. Journal fur die reine und angewandte Mathematik 342: 173–196. 
  • Bombieri, E.; Vaaler, J. (Feb 1983). On Siegel's lemma. Inventiones Mathematicae 73 (1): 11–32. doi:10.1007/BF01393823. 
  • E. Bombieri, Le Grand Crible dans la Theorie Analytique des Nombres (Seconde Edition). Asterisque 18, Paris 1987.
  • B. Beauzamy, E. Bombieri, P. Enflo and H. L. Montgomery. "Product of polynomials in many variables", Journal of Number Theory, pages 219–245, 1990.
  • Enrico Bombieri and Walter Gubler (2006). Heights in Diophantine Geometry. Cambridge U. P.