(225088) 2007 OR10

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Snow2whi.jpg

(225088) 2007 OR10 або (Білосніжка) — один із найбільших транснептунових об'єктів, відкритий 17 липня 2007 року групою Майкла Брауна (Megan Schwamb, Michael Brown, David Rabinowitz) з Паломарської обсерваторії (Каліфорнія).

Офіційно про відкриття було повідомлено 7 січня 2009 року. В архівах було знайдено 35 зображень (225088) 2007 OR10, починаючи з 1985 року. Кандидат у карликові планети.

Яскравість цього об'єкта була настільки великою, що астрономи спочатку припустили, що він має високу відбивну здатність, через що Браун назвав тіло «Білосніжкою». Тоді вчені вважали, що це крижане тіло, що відкололося від іншої карликової планети — Хаумеа. Проте згодом виявилося, що «Білосніжка» — найчервоніший об'єкт Сонячної системи. Це наштовхнуло Брауна на думку, що червоного забарвлення льоду надає метан, оскільки серед транснептунових об'єктів існує ще один червоного кольору і вкритий льодом — Квавар, у відкритті якого Браун брав участь 2002 року. З плином часу вплив космічної радіації перетворює метан на довгі вуглеводневі молекулярні ланцюжки червоного кольору. Подібно інею, цей трансформований метан осідає на крижаній поверхні Квавара, надаючи їй рожевого відтінку.

Обидва об'єкти — і Квавар, і «Білосніжка» — не такі великі, як карликові планети Плутон або Ерида, тому не можуть надовго утримати леткі компоненти атмосфери, такі як метан, і поступово його втрачають. На думку Брауна, зараз ми спостерігаємо останній подих «Білосніжки» — 4,5 мільярда років вона поволі втрачала свою атмосферу, і тепер її лишилося зовсім небагато.

Проте метанова гіпотеза ще потребує додаткової перевірки, яку можна провести за допомогою великих телескопів, наприклад обсерваторії Кека.

Земля Дизномія Ерида Харон Плутон Макемаке Хаумеа 2007 OR10 Квавар Седна Орк
Порівняльні розміри найбільших ТНО і Землі.
Зображення об'єктів — посилання на статті.

Розмір[ред.ред. код]

Орбіта[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]