Action (жанр відеоігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Action (трансліт. — «екшен» або «екшн»; переклад з англ. — «дія») — жанр відеоігор, в якому успіх гравця в більшій степені залежить від його швидкості реакції та здібності швидко приймати тактичні рішення. Дія таких ігор відбувається дуже динамічно і вимагає напруги уважності і швидкої реакції на ігрові події. При цьому в якості основного засобу прогресу в грі, як правило, використовується зброя.

Термін[ред.ред. код]

Позначення жанру гри як «action» відносно рідко використовується без доповнення, так як це поняття дуже широке і їм можна охарактеризувати більше половини всіх коли-небудь вийшли ігор. У цю категорію потрапляють шутери , файтинг , платформер і т. п. Набагато частіше слово «action» підставляється до основного жанру гри. Наприклад, Action-adventure - пригодницька гра, що включає в себе бойові або акробатичні елементи, нехарактерні для традиційних квестів.

Платформер, один з видів екшен ігор

Спочатку action був жанром західних (переважно американських) фільмів-бойовиків , пізніше він розповсюдився на схожого типу відеоігри — аркадні ігри.

Історія[ред.ред. код]

Спочатку більшість відеоігор були в цьому жанрі. Як наприклад Space Invaders 1978 року, Asteroids 1979-ого, Pac-Man в 1980 і багато інших аркадних відеоігор, і з тих пір задали канони жанру. Paperboy вийшла в 1984, змогла перетворити доставку газет в дію гри, демонструючи тим самим універсальність цього жанру. Robotron: 2084 вийшов у 1982 поклав початку шутера.

Також культова гра Doom не була першою шутер грою, але при цьому задала багато тони і принципи екшен ігор і шутерів зокрема.

Посилання[ред.ред. код]