Адвент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Адве́нт (від лат. adventus — прихід) — назва періоду Різдвяного посту, що побутує серед християн Католицької церкви та деяких протестантів. Адвент — час очікування, передує Різдву Христовому, у цей час триває піст та готування до свята. У східному християнстві Різдвяний піст триває 40 днів в період від 28 листопада до 6 січня.

Згідно з календарем римсько-католицької, англіканської, лютеранської, моравської, пресвітеріанської і методистської церкви, Адвент починається за чотири тижні до Різдва в період від 27-го листопада до 3 грудня, а завершується 24 грудня.[1] Духовний сенс Адвенту подвійний. По-перше, це час радісного очікування, період готування до святкування Різдва, по-друге, час для роздумів про прийдешнє друге пришестя Христа. Перші свідоцтва про святкування Адвенту у західній церкві належать до IV ст. (380 рік), коли Сарагоський собор запровадив особливі правила богослужінь від 17 грудня до свята Богоявлення.

На час Адвенту припадає низка католицьких свят: св. Барбари, св. Миколи тощо. В ці дні печеться різдвяне печиво, готуються чи купуються подарунки. В громадських місцях встановлюються ялинки, влаштовуються різдвяні базари. Основними кольорами Адвенту під час прикрашання вінків, різдвяних базарів та ін. здавна є червоний (як символ крові Христа) та зелений (символ вірності віруючих Христу і його вірності віруючим, символ надії).

Однією з найвідоміших традицій, що стосуються Адвенту, є «віночок Адвенту» — вінок з ялинкових гілок, в який вплетено чотири свічки. У першу неділю запалюється одна свічка, в друге — дві і так далі, тобто стає з кожним днем все світліше. В день Різдва запалюються всі свічки, символізуючи тим самим світле свято. Такими вінками прикрашаються як церкви, так і помешкання віруючих. Ще одна відома традиція — Різдвяний календар для дітей, розділений на квадрати за кількістю днів Адвенту, де за кожним листочком з датою, розташована коробочка з ласощами.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]