Рудольф Гесс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рудольф Гесс
Rudolf Heß
Рудольф Гесс
заступник фюрера по партії
Попередник: посаду введено
Спадкоємець: посаду скасовано
 
Народження: 26 квітня 1894(1894-04-26)
Александрія, Єгипет
Смерть: 17 серпня 1987(1987-08-17) (93 роки)
Західний Берлін
 
Військова служба
Роки служби: 19141945
Звання: SS-Obergruppenführer Collar Rank.svg Обергруппенфюрер СС
Битви: Перша Світова Війна
Друга Світова Війна
 
Нагороди:
Залізний хрест 1-го класу
Залізний хрест 2-го класу
Золотий партійний знак НСДАП

Рудольф Гесс (нім. Rudolf Heß; 26 квітня 1894, Александрія, Єгипет — 17 серпня 1987, Західний Берлін) — німецький державний і політичний діяч, один з керівників нацистської Німеччини, заступник фюрера у партії, нацист «номер три».

Народився у родині німецького торговця. Під час Першої світової війни служив на Західному фронті командиром роти в тому самому полку, що й Адольф Гітлер. Був поранений під Верденом. Наприкінці війни перейшов служити в авіацію.

У 1919 році став членом товариства Туле. Тоді ж вступив до одного з підрозділів «Добровольчого корпусу» під проводом генерала Франца фон Еппа. У 1920 став членом НСДАП.

Навчався в Мюнхенському університеті в професора Карла Хаусхофера, чиї геополітичні теорії справили на нього глибоке враження.

Після участі в невдалому «Пивному путчі» 1923 року утік до Австрії. Після повернення до Німеччини був засуджений до семи місяців ув'язнення, яке відбував разом із Гітлером у тюрмі Ландсберг, де Гітлер диктував йому свою книгу «Майн кампф».

У 1925 став особистим секретарем Гітлера, в грудні 1932 — головою центральної партійної комісії й депутатом Рейхстагу, а 21 квітня 1933 — заступником Гітлера по партії. 29 червня 1933 був призначений рейхсміністром без портфеля. 4 лютого 1938 року, після реорганізації військового й політичного керівництва, увійшов до складу так званого Таємного кабінету. 30 серпня 1939 став членом виконавчої ради з оборони. Одночасно був призначений наступником Гітлера після Герінга. Спеціальним указом на нього було покладено контроль над усією діяльністю нацистського уряду та інших державних органів. Ні одне розпорядження уряду, жоден закон рейху не мав сили, поки їх не підписував Гітлер або Гесс. Гессові було довірено виносити ухвали від імені фюрера, його було оголошено «повновладним представником фюрера», а його канцелярію — «канцелярією самого фюрера».

10 травня 1941 року перелетів літаком до Великої Британії з метою запропонувати мир і його було заарештовано. Решту війни Гесс перебував в ув'язненні в Британії. Після Нюрнберзького процесу був ув'язнений у в'язниці Шпандау, де утримувався до кінця життя.

Посилання[ред.ред. код]