Mars Exploration Rover

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
3D зображення марсоходу Spirit
Марсохід Opportunity
Sonda Mars Exploration Rover

Mars Exploration Rover (MER) - триваюча в даний час американська роботизована міжпланетна місія NASA, в яку включено два марсіанських всюдихода - Spirit і Opportunity, що досліджують планету Марс.

Мета місії[ред.ред. код]

Основним завданням місії було вивчення осадових порід, які, як передбачалося, повинні були утворитися в кратерах ( Гусєва, Еребус і суміжних), де колись могло перебувати озеро або море. Однак класичні осадові породи знайдені не були, в кратері в основному зустрічалися породи вулканічного походження.

Перед місією марсохода були поставлені наступні наукові цілі[1]:

  • Пошук і опис різноманітних гірських порід і ґрунтів, які свідчать про минулу водну активність планети. Зокрема, пошук зразків з вмістом мінералів, які відкладалися під впливом опадів, випаровування, осадження або гідротермальної активності.
  • Визначення поширення та складу мінералів, гірських порід і ґрунтів, які оточують місце посадки.
  • Визначення того, які геологічні процеси сформували рельєф місцевості та хімічний склад. Ці процеси можуть включати в себе водну або вітрову ерозію, відкладення осадів, гідротермальні механізми, вулканізм і утворення кратерів.
  • Проведення калібрування та перевірки спостережень за поверхнею, зроблених за допомогою інструментів Марсіанського розвідувального супутника. Це допоможе визначити точність і ефективність різних інструментів, які використовуються для вивчення марсіанської геології з орбіти.
  • Пошук залізовмісних мінералів, виявлення і кількісна оцінка відносних величин по певним типам мінералів, які містять воду або були сформовані у воді, таких як залізовмісні карбонати.
  • Кваліфікація мінералів і геологічних текстур і визначення процесів, які їх утворили.
  • Пошук геологічних причин, що сформували ті умови навколишнього середовища, які існували, коли на планеті була присутня рідка вода. Оцінка того, наскільки дані умови були прийнятні для вуглецевого життя.

Галерея[ред.ред. код]

Інтернет-ресурси[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Наукові цілі марсохода» (англійською). НАСА. Архів оригіналу за 2011-08-24. Процитовано 2011-06-05.