Бронхопневмонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бронхопневмонія
Спеціальність пульмонологія
Симптоми пневмонія[1]
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 J18.0
MeSH D001996
CMNS: Bronchopneumonia у Вікісховищі

Бронхопневмонія — запалення легенів, що розвивається у зв'язку з бронхітом або бронхіолітом. Вона має осередковий характер. Хвороба має різноманітну етіологію: мікробні агенти (пневмокок, стафілокок, стрептокок, ентеробактерія, грибок, мієлоплазма), хімічні та фізичні фактори.

Патологічна анатомія[ред. | ред. код]

За будь-якої етіології в основі бронхопневмонії лежить гострий бронхіт, або бронхіоліт, що зазвичай представлено різноманітними формами катару. При цьому слизова оболонка стає повнокровною та набухлою; покрівний епітелій слизової лущиться, що веде до пошкодження мукоцитарного механізму очищення бронхіального дерева.

При бронхопневмонії стінки бронхів та бронхіолів потовщуються за рахунок набряку та інфільтрації, що порушують дренажну функцію бронхів.

Стафілококова бронхопневмонія[ред. | ред. код]

Стафілококова бронхопневмонія зазвичай викликається золотистим стафілококом, часто її виявляють після вірусної інфекції. Вона відрізняється важким перебігом. Частіше у легенях знаходять осередки нагноєння та некрозу.

Стрептококова бронхопневмонія[ред. | ред. код]

Стрептококова бронхопневмонія найчастіше викликається гемолітичним стрептококом, нерідко у сполученні з вірусом. Протікає гостро. Легені збільшено, з поверхні стікає кров'яниста рідина. У бронхах можливі некрози стінок, утворення абсцесів та бронхоестазів.

Пневмококова бронхопневмонія[ред. | ред. код]

Пневмококова бронхопневмонія характеризується утворенням осередків, тісно пов'язаних з бронхіолами. На периферії осередків — зона набряку, де багато мікробів.

Грибкова бронхопневмонія[ред. | ред. код]

Під час грибкової бронхопневмонії осередки мають різні розміри, у центрі осередків — розпад.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]