Вікіпедія:Кандидати у добрі статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ДС
Dobra kandydat.png
На цій сторінці відбувається вибір статей на статус доброї. Дивіться також споріднені проекти Вибрані статті і Вибрані списки.

Перед номінацією статті упевніться, що вона відповідає критеріям до добрих статей. Для цього рекомендовано звернутися до досвідчених користувачів на одній чи декількох з відповідних сторінок (Вікіпедія:Кнайпа (допомога), Вікіпедія:Запити на рецензію, сторінках обговорення тематичних проектів тощо). Висувайте, будь ласка, статтю на добру лише у випадку, якщо ви є її основним автором або готові доробити її, якщо в ході обговорення виникнуть зауваження. Поставте на сторінку шаблон, який вказуватиме іншим користувачам, що стаття є кандидатом на отримання статусу доброї.

Добрі статті пізніше можуть стати вибраними, тоді вони перейдуть у цю категорію. Але частина добрих статей обраними, імовірно, не стануть через специфічність теми: вузька спеціалізація, відсутність зображень тощо.

Нові добрі статті обираються щотижня у п'ятницю. Стаття отримує статус, якщо в розділі «За» висловляться хоча б три користувачі, пропорція голосів «За» і «Проти» є не меншою, аніж 2:1, і при цьому немає заперечень або зауважень про необхідне доопрацювання. Новообрані статті позначаються шаблоном {{Добра стаття}}, який включає до відповідної категорії та позначає їх блакитним значком «плюс» — Dobra5.png у правому верхньому кутку, вилучаються зі списку голосування та заносяться до архіву.

Необрані статті залишаються в списку як кандидати на наступний тиждень, якщо тільки автор пропозиції чи основний автор не вирішать зняти її з номінації, або якщо кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо стаття не набирає відповідної кількості голосів «за» чи «проти», то стаття знімається з голосування через два тижні з моменту виставлення.

Коли Ви віддасте свій голос за чи проти певної статті, будь ласка, не забудьте поновити біля неї «рахунок» відданих голосів.

Підсумки щодо надання статусу підбиваються щоп'ятниці.

Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроєкти
 
Категорія КатегоріяКаталог

Кандидати[ред. код]

Дорофєєва Надія Володимирівна 3—3—0[ред. код]

Пропонує: Стаття є популярною серед відвідувачів Вікіпедії, щодня її переглядають щонайменше 60 користувачів. Стаття відповідає усім заявленим вимогам, є добре структурованою та найбільш доповненою серед усіх наявних мовних розділів. --Rina.sl (обговорення) 21:01, 23 листопада 2020 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Дорофєєва Надія Володимирівна 3 3 0 50% 23 листопада 2020 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. Аргументи наведені в описі пропозиції.--Rina.sl (обговорення) 21:01, 23 листопада 2020 (UTC)
 2. Я голосую не за Дорофеєву (яка мені особисто не подобається), не за підтримку Rina.sl, а за статтю, яка своєю суттю буде прецедентом. Адже у нас до цього часу нема жодної доброї статті, всі попередні отримали статус вибраних. На що рівнятися користувачам? Не варто порівнювати Шер, Челентано з Дорофеєвою. Разом з тим номінаторка зробила все, що змогла для покращення статті. На зауваження реагує активними діями та намаганням покращення тексту. Заледве можна говорити про недосконалість статті через відсутність досвіду, або винуватість через відсутність активності у рецензуванні статей. Так би мовити: як бачила — так й довела до номінування. В особисто моєму баченні — саме тут маємо останню інстанцію, яка допоможе довести статтю до бажаного стану. Я не хочу поглиблюватися в семантику, але явно цей розділ «кандидати в добрі статті» початково мав на меті «творення» (перепрошую, але не можу знайти відповідного слова до «созидание»), а не «руйнування». Невже за два тижні, згідно з правилом, ми не допоможемо довести статтю до статусу порадами та особистими діями? Якщо ми не відстоюємо якість, то навіщо це все взагалі? Відправити статтю на доопрацювання це те саме, що поховати та загубити статтю серед інших, канути в небуття й перетворити на статистику — «1 057 990 статей українською». --Artem Ponomarenko (обговорення) 20:45, 29 листопада 2020 (UTC)
 3. Норм тут з розміром, як для доброї. На що варто звернути уваги, так на те, що примітки мають стояти до крапки (іншого розділового знаку), а не після неї--З повагою, TnoXX parle! 22:23, 29 листопада 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. не повноцінно розкритий об'єкт статті. --Gouseru Обг. 16:41, 24 листопада 2020 (UTC)
 2. згідний з Gouseru. Мені теж здається, що стаття замала і неповна — DimasSolo (обговорення) 17:37, 29 листопада 2020 (UTC)
  Шановні колеги підкажіть, будь ласка, що потрібно додати, щоб її покращити? Я дійсно хочу виправити помилки, але не розумію де саме я можу додати інформацію. Я брала за приклад статтю про Джамалу, яка має статус доброї, але в статті про Надію є повністю розкриті всі ті ж самі теми. Якщо ця інформація стосується гурту («Время и стекло», як ось дискографії), то присутнє посилання на той розділ в іншій статті. Немає ж сенсу все дублювати. Чи я можливо щось недочитала з правил і все ж потрібно дублювати? Варто також зауважити, що великого об'єму статті просто не може бути за відсутності довготривалої сольної діяльності. Але ж оцінюється якість статті та дотримання правил, а не сама особистість Надії. --Rina.sl (обговорення) 20:01, 29 листопада 2020 (UTC)
 3. а) «ціле творча життя»; б) є посилання на неавторитетні джерела — ютуб та інстаграм; в) є прямі посилання на ютуб; г) стаття іноді виглядає як набір малозначимих фактів --Sehrg (обговорення) 02:35, 30 листопада 2020 (UTC)
а) виправлено. б)виправлено (якщо десь Ви ще бачите неавторитетне джерело, вкажіть, будь ласка № примітки і я виправлю). в) честно кажучи не дуже розумію, як реагувати на дане зауваження й як потрібно його виправити. Всі факти відповідають енциклопедичному стилю, значущі, є джерела, вони в хронологічній послідовності, потрібні, щоб висвітлити діяльність особи. Більш старі факти були описані різними користувачами Вікіпедії у відповідний період часу. Нові — були додані згідно з переліком зауважень та порад більш досвідчених користувачів. Якщо Ви вкажете більш конкретно помилку, то я з радістю зможу її виправити. --Rina.sl (обговорення) 11:49, 30 листопада 2020 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 • Якщо статтю обирають «доброю», тоді вступну частину ставлять на головну сторінку Вікіпедії. Додайте до вступу декілька речень. Можливо про ті кліпи, що мають великі перегляди на ютубі. В кожному розділі має бути мінімум одна примітка. --Roman333 (обговорення) 06:28, 24 листопада 2020 (UTC)
Дякую за зауваження, виправила.--Rina.sl (обговорення) 13:09, 24 листопада 2020 (UTC)
 • Нерозкрита інформація стосовно кліпу «Gorit». Там весь інтернет уже здійнявся. Біологічний батько Володимир був слідчим й сім'я розпалася коли їй було 3 роки. Вітчим Олексій був прапорщиком у відставці (його син Максим на 6 років старшій Надії, живе в Криму та працює стоматологом). Саме вітчим наполягав аби вона закінчила музичну школу за класом фортеп'яно. В 6 років її віддали до хореографічного гурту. Через рік займалася бальними танцями й лише з 10 років зайнялася вокалом. Думаю те, що в 12 річному віці вона співала пісні в стриптиз клубі, а також допомагала двом стриптизерам переодягатися, бо ділила з ними гримерку — ми не будемо вказувати. З її слів вона була переможницею «караоке на майдані». Вказати, що у 2005 році Дорофеєва стала фіналісткою п'ятого сезону «Шанс» (2 місце). Проєкт «МЧС» розпався після того, як продюсер почав домагатися однієї з учасниць, а Дорофеєва вирішила взагалі покинути гурт. Після повернення зі штатів «американський шанс» вона вступила до Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва. Залишила її через те, що в Москві знайшовся «покровитель» який платив 1,5 тис. доларів в місяць та оплатив заочне навчання в Московському державному університеті культури і мистецтв. Треба доповнити, що перший альбом «маркіза» походить власне від сценічного імені, яке вона використовувала по переїзді в Київ. Саме тоді вона познайомилася з Каменських та Потапом. Під час одно з ефірів Люкс ФМ вона зізналася, що мала роман з Позитивом ще за два роки до того, як вони почали виступати гуртом. У 2019 році зірку з назвою її колишнього гурту було закладено на алеї зірок біля ТЦ «Гулівер». Далі не бачу сенсу описувати все те, чого ще достатньо на просторах інтернету, але не має в статті. --Artem Ponomarenko (обговорення) 16:25, 24 листопада 2020 (UTC)
Частково доповнено про родину та сольну пісню. Деякі факти, які порушують правило Вікіпедії про нейтральність точки зору та енциклопедичний характер висвітлені не були.--Rina.sl (обговорення) 17:06, 24 листопада 2020 (UTC)
Ось Вам джерело, де вона на 7 сторінках дає розгорнуте інтерв'ю. Обов'язково розпишіть скандал навколо кліпу «Gorit» (вона вже офіційні вибачення навіть приносить). Резонанс подія отримала в ЗМІ. --Artem Ponomarenko (обговорення) 17:41, 24 листопада 2020 (UTC)
Зрозуміла про що йде мова. Виправила.--Rina.sl (обговорення) 20:43, 24 листопада 2020 (UTC)
 • Стаття потребує ретельної вичитки — має трохи помилок, особливо пунктуаційних.--Юрко (обговорення) 21:21, 24 листопада 2020 (UTC)
Дякую за Ваше доповнення до статті. Ще раз усе перечитала та виправила помилки.--Rina.sl (обговорення) 23:38, 24 листопада 2020 (UTC)
Ні, не виправлено, особливо шкутильгає пунктуація. Відразу розділ «Життя і творчість». Крім того, чому Ви посилаєтесь на сторінки-перенаправлення?--Юрко (обговорення) 17:41, 30 листопада 2020 (UTC)
Посилання виправила. Це ж стосувалася пісні "До зірок", правильно? Це робив інший автор і я перепрошую, що одразу не побачила даний недолік. Щодо пунктуації - ще раз все перечитаю і що побачу - виправлю. Можливо мої знання в даному розділі граматики десь не настільки високі, як Ваші, тому буду Вам вдячна, якщо Ви допоможете з довиправлянням помилок. --Rina.sl (обговорення) 19:09, 30 листопада 2020 (UTC)
Стаття містить ще доволі посилянь на сторінки перенаправлення. Чому Ви не увімкнете підсвічування тексту аби це бачити? Щодо помилок, то я не виправлятиму - відійшов від практики робити за когось. --Юрко (обговорення) 08:30, 1 грудня 2020 (UTC)
YesТак Зроблено Чи є сенс у прямому посиланні на Анатолій Анатоліч? Там немає обґрунтування на відхилення назви від правила. --Roman333 (обговорення) 09:50, 1 грудня 2020 (UTC)
Співачка, блогерка, Потап, саундтрек... Брак розділових знаків в першому ж розділі.--Юрко (обговорення) 10:11, 1 грудня 2020 (UTC)
Зараз я зрозуміла про що йде мова. Перенаправлення виправила.--Rina.sl (обговорення) 10:22, 1 грудня 2020 (UTC)
 • Якщо людина грає у фільмі сама себе, то це називається камео (але не завжди). --Roman333 (обговорення) 21:16, 29 листопада 2020 (UTC)
Виправлено.--Rina.sl (обговорення) 00:01, 30 листопада 2020 (UTC)
 • Можна не дублювати інформацію з «Время и стекло», а спробувати зробити щось своє. Я вже пропонував ютуб для вступу. Можна таблиця про десять найпопулярніших кліпів на ютубі станом на певну дату. Але таку інформацію необхідно періодично поновлювати.
У вступі додала про відео, які набрали більше 150 мільйонів переглядів, до того ж додала їх у табличці «Зовнішні відеофайли». І є інформація про пісню «Дим», бо це єдиний україномовний синг гурту й він на другому місці україномовних музичних кліпів за переглядами в ютуб. Але якщо це досить принципово, то я найближчим часом додам ще 5 (бо 5 з 10 вже є) відео. Але гадаю, що це має бути вже у вступі в статті про «Время и стекло», тож дублювати немає сенсу.--Rina.sl (обговорення) 00:01, 30 листопада 2020 (UTC)
 • Фото всі у вільному доступі? Взагалі першою ставлять найкраще фото. І вашому варіанті вона дивиться кудись набік. Спробуйте поставити інше. --Roman333 (обговорення) 21:16, 29 листопада 2020 (UTC)
Перевірю вільний доступ найближчим часом. Щодо головного фото — гадаю, що воно найбільш нове й добре видно лице, тож підходить для першого. Передивилася Вікісховище й кращого, на жаль, з точку зору цих критеріїв, не знайшла. Честно кажучи, не маю великого досвіду з даною частиною Вікіпедії, тож буду Вам вдячна, якщо допоможете знайти кращу фотокартку. До речі, в англійському розділі (я перевіряла всі наявні мовні розділи) теж представлено дане фото Надії, як головне.--Rina.sl (обговорення) 00:01, 30 листопада 2020 (UTC)
 • Наприкінці стоїть шаблон «Лауреати премії YUNA». Він включає всі номінації цієї премії, а на сторінці мають бути лише ті, в яких Дорофєєва стала лауреатом. Наприклад, перший шаблон суто чоловічий — Шаблон:Премія YUNA найкращому виконавцю. --Roman333 (обговорення) 21:27, 29 листопада 2020 (UTC)
Виправлено.--Rina.sl (обговорення) 00:01, 30 листопада 2020 (UTC)
Принциповим є лише останній пункт. Все інше — на ваш вибір. Якщо фото знаходиться в категорії на коммонс, то це вільний доступ. Можна спробувати збільшити розміри фотографій. Багато до вступу додавати одноманітної інформації не потрібно, саме тому я писав про таблицю.
Примітка № 5 трирічної давнини. Можливо @Artem Ponomarenko: допоможе з більш сучасною версією. --Roman333 (обговорення) 08:27, 30 листопада 2020 (UTC)
Спробуємо! --Artem Ponomarenko (обговорення) 08:40, 30 листопада 2020 (UTC)
 • Можна було б якись додати розділ на зразок "Відгуки", який би містив критику/похвалу від людей. А то стаття майже нічого не розповідає про відгуки публіки. З повагою – DimasSolo (обговорення) 06:26, 1 грудня 2020 (UTC)
  Відгуки публіки із соцмереж є неавторитетними — це погіршить статтю. --Sehrg (обговорення) 09:53, 1 грудня 2020 (UTC)
  @Sehrg: А я не кажу, щоб писати відгуки із соцмереж. Можна для прикладу відгуки певних особистостей, або видань. — DimasSolo (обговорення) 10:58, 1 грудня 2020 (UTC)
  ok. --Sehrg (обговорення) 12:34, 1 грудня 2020 (UTC)
  @DimasSolo:, я побачила Вашу пропизицію, але, на жаль, не дуже розумію, як це правильно оформити й знайти цю інформацію. Передивилася сторінки про різних діячів з переліку "добрих" і ще декілька сторінок з проекту "Популярність" й не побачила подібних прикладів. Можливо цитати про Надію різних відомих людей та видань краще додавати не в простір Вікіпедії, а в проекті Вікіцитати (а потім вже зробити посилання туди)? Або можливо Ви можете навести якесь джерело, звідки можна взяти цю інформацію та пояснити як все правильно оформити?--Rina.sl (обговорення) 13:30, 1 грудня 2020 (UTC)

Завершені голосування[ред. код]