Город (землевпорядкування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Город

Горо́д (від прасл. *gordъ — «огороджене місце», «огорожа»[1]) — ділянка землі при садибі для вирощування овочів[2] та інших городніх рослин, обгороджений парканом або живоплотом. Плоди й зелень, взагалі все, що росте на городі, називають горо́диною[3].

В Україні більшу частину земельної ділянки відводять під картоплю[джерело?]. Та на городі можуть також бути посадки ягід та плодових дерев.

На вибраній ділянці також допускається застосування парників та теплиць. Вирощування городів називається городництвом.

Удобрювання ґрунтів[ред. | ред. код]

Вважається, що як на городі не ростуть кропива та мати-й-мачуха, там не вродять огірки (погано переносять кислий ґрунт). Надто кисла земля заростає кінським щавлем, польовим хвощем. Замість того, щоб увесь час висапувати бур'яни, варто підживити ґрунт, розкислити його. Інакше будуть малі врожаї[4].

Ґрунти залужують крейдою, попелом, вапном. На 1 м² треба 200 г. Ця доза знижує кислотність ґрунту на 10-12 років. Найбезпечніше додавати у ґрунт яєчну шкаралупу. Вона не шкодить мікроорганізмам, збагачує родючий шар землі кальцієм.

Види ґрунтів для городу[ред. | ред. код]

Розрізняють наступні види ґрунтів:

  • Чорнозем — найродючіший та багатий поживними елементами ґрунт.
  • Піщані ґрунти — найбідніші поживними елементами. Для вирощування городніх культур необхідно знизити кислотність ґрунту та збагатити його органічними добривами.
  • Супіщані ґрунти — пісок змішаний з дерновою землею. Такий ґрунт не є вологоємним. У супіщаних ґрунтах гарно росте картопля, полуниця, льон.
  • Глинисті ґрунти — найгірші для вирощування рослин взагалі. Волога глина нагадує пластилін, а суха глина — камінці. Обробляти таку землю вкрай важко. Крім того, глина заважає проникненню повітря і розростанню кореневої системи. Для підвищення родючості необхідно додати пісок та торф, інтенсивно підживлювати рослини добривами.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1982. — Т. 1 : А — Г / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Р. В. Болдирєв та ін. — 632 с.
  2. Город // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  3. Городина // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  4. Яєчну шкаралупу змелюють на порох

Посилання[ред. | ред. код]