Степан Дропан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Дропан Степан)
Перейти до: навігація, пошук
Дропан Степан
Dropan.jpg
Народився дата невідома
Помер дата невідома
Львів

Степа́н Дро́пан — перший львівський друкар, що працював у місті в період Королівства Польського. За повідомленням монахів (1791), в 1460 року Степан Дропан подарував монастирю святого Онуфрія у Львові свою власну друкарню[1].

Дослідження[ред.ред. код]

За дослідженнями українських та закордонних учених, у середині XV ст. у Львові працювала друкарня Степана Дропана, заможного львівського міщанина, який, судячи з архівних документів, подарував згодом цю друкарню Свято-Онуфріївському монастирю. Свого часу друкарня потрапила до Степана Дропана завдяки його тестю — Яну Зоммерштайну, пам'ять про котрого залишилася у львів'ян дещо трансформованими назвами — передмістя Замарстинів і Замарстинівської вулиці.

Ці факти надають науковцям підстави вважати, що українське друкарство почалося у Львові в 15 столітті і мало витоки з тогочасних німецьких князівств, а не з Московії 16 століття, як на тому наполягають науковці Росії.

Саме до монастиря Св. Онуфрія через 112 років, у 1572 р., приїхав Іван Федорович, щоби відродити друкарство в місті. Про це, зокрема, свідчать слова з післямови «Апостола» (1574), викарбувані також на надгробку Федоровича.[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Запаско Я., Мацюк О., Стасенко В. Початки українського друкарства. — Львів, 2000. — 222 с.
  2. Українці у світі — Дропан Степан. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 22-2-2011. 

Посилання[ред.ред. код]