Українська мова (енциклопедія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Українська мова»
Автор Русанівський Віталій Макарович і Тараненко Олександр Онисимович
Мова українська
Тема українська, українське мовознавство і українська література
Жанр encyclopedia of literatured
Місце Київ
Видавництво Енциклопедичне видавництво
Видано 2000

«Українська мова: енциклопедія» — перша енциклопедія, присвячена українській мові та українському мовознавству, опублікована у видавництві «Українська енциклопедія» імені М. П. Бажана (Київ) у 2000 році накладом 5000 примірників. Друге видання вийшло 2004 року, третє — 2007 року, четверте — 2013 року.

У підготовці видання взяли участь найкращі фахівці (учені) Національної академії наук України, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Інституту української мови НАН України.

Короткий опис[ред. | ред. код]

В анотації до енциклопедії «Українська мова» сказано, що в ній на основі досягнень сучасного мовознавства подано відомості про українську мову та українське мовознавство. В енциклопедії розкрито термінологічні одиниці, номенклатурні одиниці, розглянуто різні аспекти опису української мови, подано основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменникам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, мовознавчої науки тощо. Вміщено статті про установи та організації, друковані органи, які ведуть дослідження і пропаганду української мови. Видання містить понад 1800 статей, карту та значну кількість кольорових і чорно-білих ілюстрацій.

Редакційна колегія[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]