Еннера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Еннера — великий античний гребний військовий корабель, відомий з IV століття до н. е. Розмірами трохи більше пентери (квінкверема) [1]. Як саме розташовувалися веслярі на гексері, невідомо, але швидше за все по два весляра на три ряди весел або (менш імовірно) — по три весляра на два ряди весел [1].

Що стосується розмірів, то судячи з текстів античних джерел, ударну основу військового флоту становили трієри (триреми), які були найбільш масовими (пізніше також масовими були квадріреми). Пентери з'явилися пізніше, були більшого розміру і виконували роль флагманів. Ще більшого розміру були гексери і еннери.

Озброєння могли становити скорпіони і баллісти — до 12 метальних машин. Конструктивно і зовні еннери нагадували римські гексери і децімреми. На римській або грецькій гексері було по два ряди весел, на кожному веслі сиділи по три весляра.

Виглядали як збільшені копії звичайних кораблів, вони рухалися і маневрували повільно, але мали міцну конструкцію. Як випливає з цих характеристик, вони не могли скористатися допущеною противником тактичною помилкою. Замість цього вони робили ставку на свої просторі палуби, де вміщувалося велика кількість воїнів і далекобійних знарядь. Обстріл і абордаж стали основними прийомами ведення бою для цих кораблів, як і в морських боях ранньої античності[2].

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • The Age of the Galley / Ed. by R. Gardiner and J. Morrison. - London: Conway Martitime Press, 1995. - 256 s. - (Conway’s History of the Ship).

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]