Кисневий голод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кисневий голодPicto infobox cinema.png
Кисневий голод (фільм, 1992).jpg
Жанр драма
Режисер Андрій Дончик
Продюсери Марко Стех, Андрій Дончик
Сценарист Юрій Андрухович
Андрій Дончик
У головних
ролях
Тарас Денисенко
Олег Масленников
Віктор Степанов
Оператори Ігор Крупнов
Композитор Юрій Саєнко
Художники Володимир Суботовський
Кінокомпанія Кобза Інтернейшнл Корпорейшн (Канада)
СП Кобза (Україна-Канада)
Тривалість 96 хв.
Мова основна: російська
епізодично: українська, узбецька
Країна Україна
Рік 1991
IMDb ID 0104617
Q: Кисневий голод у Вікіцитатах

«Кисневий Голод» — український художній фільм режисера Андрія Дончика. Відзнятий 1991 на кіностудії «Кобза Інтернейшнл Корпорейшн (Канада)», «СП Кобза (Україна-Канада)» (продюсери: Марко Стех, Андрій Дончик). «Кисневий голод» є одним із найперших українських фільмів часів Незалежності. Власне, це той український фільм, що є прикметним і знаковим. Фільм, що ніби промовляє з минулого в майбутнє. Адже його сценарій написано за армійськими оповіданнями Юрія Андруховича. Сюжет картини розгортається в обставинах Радянській армії. Армії, що була жорсткою й жорстокою моделлю-концентрацією радянської імперії часів занепаду.

Сюжет[ред. | ред. код]

У радянській військовій частині «діди», зачитавши наказ про демобілізацію, вирішили познущатися з молодих військовослужбовців. Всі «молоді» покірно терпіли, проте рядовий Білик не став терпіти, на що сержант Кошачий, один із «дідів», сказав: «Я тебе чіпати не буду, такі, як ти, тут самі вішаються».

Старшина дивізіону прапорщик Гамалія викликає до себе кількох новобранців, у тому числі й Білика, і пропонує їм назвати імена кривдників. Але ніхто з молодих не наважується цього зробити, і тоді прапорщик дозволяє їм написати імена на папері й кинути в ящик для скарг і пропозицій. Виявивши, що ящик для скарг і пропозицій порожній, прапорщик намагається особисто дізнатися в Білика, хто б'є новобранців, але Білик відмовчується. Їхню розмову випадково підслуховує сержант Кошачий. Вирішивши, що Білику можна довіряти, Кошачий наказує йому покинути частину й відправитися в магазин по горілку. Остапенко попереджає Кошачого, що Білик його закладе, якщо попадеться. Білик приходить до магазину, але виявляється, що туди ж приїхав Гамалія. Білик намагається втекти, але марно. За самовільний вихід із частини рядовому Білику оголошено 10 діб гауптвахти.

За 10 днів Білик повертається з гауптвахти до частини. Гамалія намагається дізнатися в нього, хто послав його по горілку. Не отримавши бажаної відповіді, прапорщик оголошує сержанту Кошачому й Білику наряд у варту, у той час як багато товаришів Кошачого демобілізувалися в першій партії. Кошачий вирішує, що Білик його зрадив. Ідучи на варту, між ними знову виник конфлікт. Кошачий наказує Білику виконувати відтискання у великій калюжі. Білик виконує, але потім підхоплюється й направляє автомат на сержанта, «Стріляй!» — кричить Кошачий. Білик вагається і Кошачий, вибивши автомат з рук, кидається на нього і починає бити, кричачи "Я тут через тебе". Білик дотягується до автомата і вбиває Кошачого, після чого повертається у військову частину, де бачить нових строковиків. На тлі фінальних титрів чути кашель Білика.

У фільмі знімались[ред. | ред. код]

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

Нагороди та номінації
Нагорода Категорія Номінант Результат
МКФ у Венеції Приз асоціації італійських кінокритиків Кисневий Голод Нагорода
Міжнародний кінофестиваль у Салоніках Найкраща чоловіча роль Т. Денисенко Нагорода

Посилання[ред. | ред. код]