Лаваш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Різні види лавашу на ринку в Єревані

Лава́ш (вірм. լավաշ, перс. لواش‎ — lavâš, груз. ლავაში, тур. lavaş, азерб. lavaş) — прісний білий хліб у вигляді тонкого коржа із пшеничного борошна, розповсюджений переважно між народами Кавказу.

Лаваш — найпоширеніший тип хліба у Вірменії, Ірані та Азербайджані. Іноді тісто перед випічкою посипають смаженим насінням кунжуту і/або маку. Поки лаваш гарячий він як маїсовий корж, але потім він швидко висихає, стаючи ламким і твердим. М'яка форма звичайно краща, через кращий смак і простоти створення обгорнених у корж бутербродів, однак суха форма може використовуватися для довгострокового зберігання й застосовуватися замість хліба в церемонії євхарістії у Вірменської Апостольської Церкви. Хліб лаваш також використовується із шашликом.

Традиційно печеться на внутрішній гарячій стінці печі — тандиру, також називаної "тонир" вірменською мовою, "танур" перською мовою, "тоне" грузинською мовою, "тендир" азербайджанською мовою, і "тандур" в Індії, Туреччині. Такий же метод випікання хліба використовується всюди в Середній Азії, у Вірменії, Ірані, Грузії, Туреччині й у Сполучених Штатах. Через його простий рецепт і простоту кулінарії залишився популярним усюди на Східному Середземномор'я, Ірані і на Кавказі починаючи із прадавніх часів. Лаваш також часто печуть і продають на Гавайях у твердій формі.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]