Метрополітен Глазго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Glasgow Subway
англ. Glasgow Subway
SPT Subway Signage2.jpg
GlasgowCowcaddens.jpg
Інформація
Країна Прапор Шотландії Прапор Великої Британії Шотландія, ВБ
Місто Герб Глазго Глазго
Дата відкриття 1896 рік
Довжина ліній 10.4 км
Кількість станцій 15
Кількість ліній 1
Оператор Strathclyde Partnership for Transport[d]
Схема ліній
Glasgow SPT Subway Map.svg
spt.co.uk/subway/
Метрополітен Глазго у Вікісховищі?

Метрополітен міста Глазго (англ. Glasgow Subway) був відкритий 14 грудня 1896 року, і є третім найстарійшим метрополітеном після Лондонської підземки та метра в Будапешті.

Початково використовувався єдиний кабель, який приводився в рух паровою машиною, але в 1935 році коли лінія перейшла до власності міста через нерентабельність лінія була електрифікована, але ніколи не була подовжена. В 1977-80 роках метро було повністю реконструйовано. Одна станція (Merkland Street) була закрита, її замінили на нову станцію Partick, були перебудовані тунелі і станції. Називаючись спочатку Glasgow District Subway в 1936 році метрополітен був перейменований на Glasgow Underground. Багато ж жителів Глазго продовжували називати підземку - сабвей. У 2003 році історичну назву Glasgow Subway було повернуто.

потяг на станції West Street
Інтер'єр потягу
Двомовний напис англійською та шотландською

Станції[ред. | ред. код]

Метрополітен має одну кільцеву лінію з 15 станціями, загальною довжиною 10,4 кілометрів. Час руху по всій лінії - 24 хвилини. Використовується нестандартна вузька колія 1219 мм (4 фути). Діаметр тунелів також менший за звичайні тунелі метро - 3,35 м (11 футів). Середня глибина орієнтовно 10 метрів. Пасажиропотік за данними 2005/2006 рік становить 13,16 млн щорічно (36 тис. на день)

Одна лінія метрополітену залишається незмінною з 1896 року. Існують плани розширення метрополітену, але будівельні роботи так і не почались.

Станції розташовані на обидвох берегах річки Клайд: 8 на північному, 7 на південному. Усі станції є підземними, 12 станцій мають острівні платформи, бокові ж лише знаходяться на станціях Partick, Govan та St. Enoch. Платформи на станціях вузькі: ширина ~3м (10 футів). Довжина близько 40 м, всі платформи розраховані на 3 вагони. Висота платформ над рівнем рельсів становить 65 см.

Лінія має три пересадки на залізничні станції: Partick, Buchanan Street та St. Enoch.

Метрополітен працює з 6:30 до 23:30 з інтервалом руху потягів 4-8 хвилин щодня, окрім неділі. В неділю час роботи обмежений з 11:00-18:00, інтервали руху в цей день становлять 8 хвилин.

Посилання[ред. | ред. код]