Роттердамський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роттердамський метрополітен
Опис
Країна Нідерланди Нідерланди
Місто Роттердам
Дата відкриття 9 лютого 1968 року
Річний пасажиропотік 93 000 000 ± 500 000[1][1] і 99 000 000[2]
Сайт ret.nl/en.html
Оператор Rotterdamse Elektrische Tramd
Маршрутна мережа
Кількість ліній 5
Кількість станцій 70
Довжина мережі 100.6 км
Ширина колії європейська колія
Схема маршрутів

Роттердамський метрополітен

CMNS: Роттердамський метрополітен у Вікісховищі

Роттердамський метрополітен (нід. Rotterdamse metro) — найбільший і найстаріший метрополітен Бенілюксу. Перша лінія була відкрита 9 лютого 1968 принцесою Беатрікс та її чоловіком принцом Клаусом. Довжина мережі (не включаючи лінію RandstadRail, що сполучає Роттердам і Гаагу) становить 55,3 км, з яких 15,3 км проходить під землею, а ще 8,5 км побудовані по естакаді.

Мережа складається з двох ліній: Еразмуслейн (нід. Erasmuslijn, на схемі позначена синім кольором) з'єднує передмістя Спейкеніссе на лівому березі Маасу із залізничним вокзалом і проходить по лівому березі Маасу, перетинаючи річку вже навпаки центру міста. Каландлейн (нід. Calandlijn, на схемі показана червоним кольором), також починаючись в Спейкеніссе, перетинає Маас і на правому березі повертає на схід, проходячи через місто Схидам, через центр Роттердама, де перетинається з Еразмуслейн, і йде в східні передмістя Роттердама Капелле-ан-дер-Ейсел, Александер і Ньіверкерк. Найзахідніша ділянка мережі, між містами Спейкеніссе і Хогвліет, між станціями Де-Аккерс і Тюссенватер, спільно використовується обома лініями.

Головне призначення метрополітену — зв'язувати центр Роттердама з передмістями. Перевезеннями в центрі міста займається трамвайна мережа. У порівнянні з трамваєм, метро має більшу відстань між станціями, і, як наслідок, велику середню швидкість. Експлуатується компанією RET (нід. Rotterdamse Elektrische Tram), державною компанією, що обслуговує громадський транспорт в роттердамському регіоні.

Загальні відомості

[ред. | ред. код]

Метро тричі перетинає великі рукава дельти Рейна, всі три рази в тунелі під річкою. Два тунелю (двох ліній) проходять під річкою Ньїве-Маас, а тунель спільної ділянки на заході мережі — під річкою Ауде-Маас. Крім того, існує велика кількість тунелів під міськими вулицями.

Тільки невелика частина системи знаходиться під землею, а більша її частина проходить по естакаді або по поверхні землі (Роттердамське метро — один з небагатьох метрополітенів у світі, що має перетин з міськими вулицями на одному рівні). На це є дві причини. По-перше, райони на лівому березі Маасу забудовувалися в 1960-і і 1970-і роки на польдерах, там не було старої забудови, і будівництво велося за єдиним планом. Тому вздовж вулиць було передбачено достатньо широкий простір, де пізніше можна було прокласти лінії метро. По-друге, більша частина території Роттердама розташована нижче рівня моря, і будівництво тунелів вкрай ускладнене через гідрологічну ситуацію.

Лінії

[ред. | ред. код]
Лінія Маршрут Кількість станцій Довжина
A Schiedam Centrum — Binnenhof 20 17 км
B Schiedam Centrum — Nesselande 23 20 км
C De Akkers — De Terp 26 30 км
D De Akkers — Rotterdam Centraal 17 21 км
E Slinge — Den Haag Centraal 23 27 км

Галерея

[ред. | ред. код]
Мапа
Станції роттердамського метрополітену


Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]