Гельсінський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гельсінкський метрополітен
Metro Helsinki Kulosaari Train.JPG
Загальні дані
Розташування Гельсінкі
Тип транспорту метро
Число ліній 1 або 2
Число станцій 25
Сервіс
Початок роботи 1 червня 1982
Технічні дані
Довжина системи 35 км

Гельсінський метрополітен (фін. Helsingin metroшвед. Helsingfors metro) — це система метро в ГельсінкіФінляндія. Це найпівнічніше метро у світі і досі єдине у Фінляндії. Метро було відкрито для пасажирів 2 серпня 1982 після 27 років планування. Контроль над ним здійснюється організацією Helsinki City Transport (HKL) — філією Helsinki Regional Transport Authority (HSL). Гельсінський метрополітен перевозить 50 мільйонів пасажирів щороку.

Система складається з однієї роздвоєної лінії метро (загальною довжиною 35 кілометрів) та розміщених на ній 25 станціях. Переважно вона обслуговує тісно побудовані передмістя східної частини Гельсінкі, проте також використовується в центрі міста. Розширення «Ленсіметро» (Länsimetro) продовжує лінію до західної частини Гельсінкі та до південної частини міста-супутника Еспоо, добратись до якого, на даний момент, можливо лише автобусами.

Карта метро

Місцева залізнична мережа, що надає послуги в північному та північно-західному напрямках не перетинається з системою метро, але пасажири можуть пересісти з потяга на потяг на Helsinki Central Railway Station (станція метро Rautatientori).

Історія[ред.ред. код]

Ідея будівництва метрополітену в Гельсінкі з'явилася у вересні 1955 року. У цих цілях і був створений спеціальний будівельний комітет. Перший проект був готовий у березні 1963 року, який включав в себе систему загальною довжиною в 86,5 км і налічував 108 станцій. У результаті було вирішено побудувати тільки одну лінію між станціями Камппі і ПУОТ.

Масштабне будівництво метрополітену почалося 7 травня 1969. До 1971 року завершилося будівництво перегону Роіхупелто-Херттоніемі, а вже в 1977 році заплановане до того моменту будівництво метрополітену було завершено. Однак, через певні обставини перший потяг пройшов тільки в 1982 році. Незважаючи на те, що в метро вільний доступ був відкритий 1 червня, офіційне відкриття відбулося тільки 2 серпня.

Спочатку метро налічувало лише шість станцій ділянки Раутатіенторі — Ітякескус. Пізніше були побудовані ще 12 станцій.

Розширення метрополітена[ред.ред. код]

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • У підземному тунелі довжиною всього лише близько 1 км в центральній частині міста зосереджено відразу три станції метро — Kamppi, Rautatientori і Kaisaniemi.
  • Станції Kamppi, Rautatientori, Itäkeskus і Vuosaari безпосередньо пов'язані з торговими центрами. На Kamppi це однойменний молл, об'єднаний з автовокзалом. На Rautatientori — це Asematunneli — багаторівневий підземний комплекс, об'єднаний підземними тунелями з Центральним залізничним вокзалом і торговим центром Forum, а також універмагами Sokos і Stockmann. На станції Itäkeskus — найбільший у Скандинавії і Фінляндії молл Itis. На станції Vuosaari — торговий комплекс Columbus.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]