Гельсінський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гельсінський метрополітен
Логотип метрополітену Гельсінкі
Vuosaaren sillat metro.JPG
Опис
Країна Фінляндія
Місто Гельсінкі, Еспоо
Дата відкриття 2 серпня 1982
Річний пасажиропотік 67 500 000 ± 50 000[1][1] і 67 500 000[1]
Сайт hel.fi/www/hkl/en/by-metro/
Оператор Helsinki City Transportd
Маршрутна мережа
Кількість ліній 1
Кількість станцій 25
Довжина мережі 35 км
Ширина колії 1524 mm track gauged
Схема маршрутів

Гельсінський метрополітен

CMNS: Гельсінський метрополітен у Вікісховищі
Гельсінський метрополітен
Матінкюля
Ніїттюкумпу
Урхейлупуїсто
Тапіола
Університет Аалто
Кейланіемі
Койвусаарі
Лауттасаарі
Руохолахті
Камппі
Раутатіенторі
Гельсінський університет
Гаканіемі
Сьорняїнен
Каласатама
Кулосаарі
Герттоніемі
Сійлітіе
ТЧ «Роїхупелто »
Ітякескус
Мюллюпуро
Контула
Меллунмякі
Пуотіла
метроміст Вуосаарі
Растіла
Вуосаарі
Гейт до порту Вуосаарі

Гельсінський метрополітен (фін. Helsingin metroшвед. Helsingfors metro) — це система метро в ГельсінкіФінляндія. Це найпівнічніше метро у світі і досі єдине у Фінляндії. Метро було відкрито для пасажирів 2 серпня 1982 після 27 років планування. Контроль над ним здійснюється організацією Helsinki City Transport (HKL) — філією Helsinki Regional Transport Authority (HSL). Гельсінський метрополітен перевозить 50 мільйонів пасажирів щороку.

Система складається з однієї роздвоєної лінії метро (загальною довжиною 35 кілометрів) та розміщених на ній 25 станціях. Переважно вона обслуговує тісно побудовані передмістя східної частини Гельсінкі, проте також використовується в центрі міста. Розширення «Ленсіметро» (Länsimetro) продовжує лінію до західної частини Гельсінкі та до південної частини міста-супутника Еспоо. Місцева залізнична мережа, що надає послуги в північному та північно-західному напрямках не перетинається з системою метро, але пасажири можуть пересісти з потяга на потяг на Гельсінкі-Центральний (станція метро Раутатіенторі).

Історія[ред. | ред. код]

Ідея будівництва метрополітену в Гельсінкі з'явилася у вересні 1955 року. З цією метою й був створений спеціальний будівельний комітет. Перший проект був готовий у березні 1963 року, який включав в себе систему загальною довжиною в 86,5 км і налічував 108 станцій. У результаті було вирішено побудувати тільки одну лінію між станціями Камппі і ПУОТ.

Масштабне будівництво метрополітену почалося 7 травня 1969. До 1971 року завершилося будівництво перегону Роіхупелто-Херттоніемі, а вже в 1977 році заплановане до того моменту будівництво метрополітену було завершено. Однак, через певні обставини перший потяг пройшов тільки в 1982 році. Незважаючи на те, що в метро вільний доступ був відкритий 1 червня, офіційне відкриття відбулося тільки 2 серпня.

Спочатку метро налічувало лише шість станцій ділянки Раутатіенторі — Ітякескус. Пізніше були побудовані ще 12 станцій.

Розширення метрополітену[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • У підземному тунелі довжиною всього лише близько 1 км в центральній частині міста зосереджено відразу три станції метро — Кампі, Раутатіенторі і Гаканіемі.
  • Станції Kamppi, Rautatientori, Itäkeskus і Vuosaari безпосередньо пов'язані з торговими центрами. На Кампі це однойменний молл, об'єднаний з автовокзалом. На Rautatientori — це Asematunneli — багаторівневий підземний комплекс, об'єднаний підземними тунелями з Центральним залізничним вокзалом і торговим центром Forum, а також універмагами Sokos і Stockmann. На станції Itäkeskus — найбільший у Скандинавії і Фінляндії молл Itis. На станції Vuosaari — торговий комплекс Columbus.

Галерея[ред. | ред. код]

Мапа[ред. | ред. код]

Станції гельсінського метрополітену


Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]