Самарський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Самарський метрополітен
рос. Самарский метрополитен
Опис
Країна Росія Росія
Місто Самара
Дата відкриття 26 грудня 1987
Щоденний пасажиропотік 53,5 тис. (2008)
Річний пасажиропотік 18 817 тис. (2008)
Сайт Офіційний сайт
Маршрутна мережа
Кількість ліній 1
Кількість станцій 10
Довжина мережі 12,7 км
Ширина колії російська колія
Схема маршрутів

CMNS: Самарський метрополітен у Вікісховищі
Самарський метрополітен
(перша лінія)
Алабінська
Російська
Московська
Спортивна
Радянська
Перемога
Безім'янка
Кіровська
Юнгородок
ТЧ-1 «Кіровське»
Крила Рад

Самарський метрополітен (рос. Самарский метрополитен) — лінія метрополітену в Самарі. Один із видів міського пасажирського транспорту Самари. Початкова ділянка з 4 станцій відкрита 26 грудня 1987. На травень 2018 року налічує 10 станцій, з них 9 підземних і одну наземну, розташованих на одній лінії, довжина якої становить 12,7 км.

Історія

[ред. | ред. код]

Рада Міністрів СРСР дозволила розробку технічного проєкту метро в місті Куйбишев в листопаді 1977. Проєкт було доручено інституту «Метрогіпротранс» Міністерства транспортного будівництва СРСР, а розробка робочої документації — його філії «Горьковметропроект» в м. Горький (нині Нижній Новгород).

У вересні 1980, почалося будівництво перегону між станціями «Проспект Леніна» (майбутня станція «Російська» біля Будинку Культури 4-го ГПЗ) і «Октябрська» (майбутня станція «Алабінська») — практично в центрі міста. Але після побудови тунель цього перегону було законсервовано — вирішено було вести будівництво метро з Юнгородка, де знаходяться найбільші промислові підприємства міста.

Наприкінці 1980-го почалося будівництво першої станції «Кіровська» в Юнгородку. У вересні 1981 було змонтовано перший щит і почалася щитова проходка тунелю між станціями «Кіровська» та «Безім'янка».

Відкрити першу лінію Куйбишевського метрополітену планували в 1987, до 70-річчя Жовтневої революції. 6 листопада був проведений перший пробний рейс, а 25 грудня був підписаний акт про приймання першої нитки (4 станції). Регулярний пасажирський рух на першій гілці було відкрито 26 грудня 1987. Куйбишевське метро стало 5-м в Росії та 12-м в СРСР (на той момент функціонували метрополітени в Москві, Ленінграді, Києві, Тбілісі, Баку, Харкові, Ташкенті, Єревані, Мінську, Горькому, Новосибірську).

Хронологія відкриття ділянок

[ред. | ред. код]
Ділянка Дата відкриття Довжина
«Юнгородок»«Перемога» 1987, 26 грудня 4,5 км
«Перемога» — «Радянська» 1992, 31 грудня 1,6 км
«Совєтська» — «Спортивна» 1993, 25 березня 1,4 км
«Спортивна» — «Гагарінська» 1993, 30 грудня 1,5 км
«Гагарінська» — «Московська» 2002, 27 грудня 1,3 км
«Московська» — «Російська» 2007, 26 грудня 1,1 км
«Російська» — «Алабінська» 2014, 26 грудня 1,3 км
Всього: 10 станцій 12,7 км

Операції

[ред. | ред. код]

Система управляється муніципальною компанією Самарський метрополітен, яка була приватизована Міністерством залізничного транспорту ще на початку 1990-х. Компанія несе відповідальність за все управління системою, включаючи управління і ремонт тунелю і колії, рухомого складу, станцій і навіть координації планування будівельних робіт.

Рухомий склад забезпечується єдиним депо «Кіровське», яка відповідає за управління всім рухомим складом. Всі вони моделі 81-717/714.

Режим роботи

[ред. | ред. код]

Метрополітен працює з 6:00 до 0:00. Інтервал руху складає від 10 хвилин, рано в ранці та пізно ввечері збільшується до 12 — 13 хвилин.

Перспективи

[ред. | ред. код]

Від станції «Алабінська» перша лінія має прямувати в напрямку історичного центру міста до театру, розташованого неподалік від впадіння Самари в Волгу. На іншому кінці лінії, станція «Юнгородок», яка була тимчасовою, буде ліквідована, а на новому продовженні буде побудована станція «Крила Рад». Це дозволить завершити першу чергу. Подальші плани включають другу і третю лінії метрополітену, і станції мають стати станціями пересадки.

У віддаленій перспективі можливе будівництво другої лінії, що починатиметься біля залізничного вокзалу та прямуватиме на північ. Пересадка на першу лінію буде на станції «Московська».

Галерея

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]