Стокгольмський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Стокгольмський метрополітен (швед. Stockholms tunnelbana) — система метрополітену у місті Стокгольм, Швеція. Метрополітен налічує 100 станцій, з яких 47 підземні, а 53 розміщені на поверхні землі, або на естакадах. Метрополітен складається з 7 ліній, пронумерованих від 10 до 19. Вони об'єднані у групи за кольором; зелена група, червона, та синя.

Історія[ред.ред. код]

Будівельні роботи у метро, 1957

Перша частина лінії була відкрита 1950-ого року, коли підземна лінія легкого метро, відкрита 1933-ого року, була трансформована у систему метрополітену. Лінія з'єднувала станції Slussen і Hökarängen. У 1952 році була відкрита друга лінія, яка з' єднала Hötorget та західні райони міста. У 1957 році дві лінії були з'єднані у зелену групу ліній. Червона група була відкрита 1964-ого року і вона проходила через північно-східні райони, повз центр, до південного-заходу. Остання група ліній, синя група, була відкрита 1975-ого року, вона проходила через північно-західні масиви. Останній раз коли система обновлювалася — це відкриття станції Skarpnäck у 1994-ому році (зелена лінія).

T-Centralen C20.jpg

Станції[ред.ред. код]

Окрім 100 станцій, які наразі експлуатуютья, є ще одна станція, яку до сих пір не відкрили — це станція Kymlinge, яка розташована на синій лінії.

Стокгольмский метрополітен вважається справжнім шедевром сучасного мистецтва — найдовшою, підземною, мистецькою галереєю у світі. Звичайно витвори мистецтва дуже відрізняються від традиційних, архітектурних, підземних палаців таких як Московський метрополітен, Лондонський метрополітен. Стокгольмський метрополітен дуже відрізняється від інших саме тим, що більшість зі станцій системи зроблені у ефекті підземної печери, яскраво розмальованої. Найцікавіщі станції метро можна побачити на синій лінії.

Схема ліній[ред.ред. код]

Схема ліній метрополітена
Vällingbydepån September 2014 05.jpg

Посилання[ред.ред. код]