Обговорення Вікіпедії:Не переслідуйте користувачів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Поясніть (хоч хтось) чому ця настанова досі не є чинним правилом? Наперед дякую за пояснення. --Flavius1 (обговорення) 16:49, 8 квітня 2017 (UTC)

Бо ніхто не розпочав обговорення. Почніть Ви, Вас підтримають.--Brunei (обговорення) 17:05, 8 квітня 2017 (UTC)
У мене ще досвіду замало започатковувати такі обговорення. Я просто був здивований тому, що ця настанова досі не є правилом, тим більше, що у більшості іншомовних вікі це давно офіційно. --Flavius1 (обговорення) 17:35, 9 квітня 2017 (UTC)
Просто запропонуйте зробити цю сторінку правилом або настановою і зробіть оголошення про це у ВП:Кнайпа (політики). --MMH (обговорення) 12:27, 10 квітня 2017 (UTC)
За 12 днів так ніхто і не відреагував, на жаль. --Flavius1 (обговорення) 14:53, 21 квітня 2017 (UTC)
Може краще зробити загальне оголошення? На мою думку проект сам по собі хороша ідея. Хоча спочатку б переробити правило про війну редагувань. --Чорний Кіт Обг. 22:20, 6 березня 2018 (UTC)
А який сенс? В будь-якому разі подібні правила тут більшості користувачам байдужі (вони або приречені залишатися проектами типу ВП:ОПО, або у разі прийняття - користі буде від них стільки ж, скільки і без них). Он, майже рік минув з моменту, коли я підняв це питання. Ще й у Кнайпі писав. Ніхто навіть не відреагував...за 11 (!) місяців [1]. --Flavius (обговорення) 23:03, 6 березня 2018 (UTC)
Зневіра - наша національна хвороба. Давайте приймемо це правило, а вже тоді подивимось, чи буде воно працювати. --Brunei (обговорення) 23:23, 6 березня 2018 (UTC)
Але ж тут зневіра якраз і настає тоді, коли виникає з одного боку зневага, а з іншого боку - байдужість. Користувач А нехтує правилами, на що реагує Користувач Б, в той час, як Адміністратор В своїми діями виявляє цілковиту байдужість. У кого з цих трьох, як гадаєте, виникне зневіра? Навряд у того, хто зневажає правилами і навряд у того, кому байдуже. Я тут 4 роки. Але щось здається мені таке було ще за давніших часів і саме через зневіру пішло чимало гарних редакторів, а от "Зневажатєлі" позалишались, як не дивно. --Flavius (обговорення) 09:57, 7 березня 2018 (UTC)
Дуже приємно. Я тут 5 з хвостиком. :-) Так, на жаль, у мене теж назбирався пантеон класних спеціалістів, які залишили проект. Але адміністратор не дядько-поліцейський. Він всього-на-всього виконує волю спільноти в тій частині, де вона відповідає правилам. Якщо спільнота байдужа й зневірена, якщо більшості людей байдуже на переслідування інших, якщо це правило не прийняте - адміни теж будуть мовчати. Проте байдужість треба й можна перемогти. Дивіться, нас уже троє сюди прийшло, і я б не сказав, що ми всі вікі-однодумці (і це м'яко кажучи). Але тут ми за прийняття цього правила. Прийдуть ще прибічники. Знаю 1-2 користувачів, які радикально проти. Й тут нам треба переконати трохи зневірених та домогтися прийняття. Тоді ситуація стане ще трохи кращою. --Brunei (обговорення) 12:32, 7 березня 2018 (UTC)
Проте маєте рацію. Хоча я і не певен до того - скільки сюди ще повинно прийти користувачів, для того аби бодай якесь формальне обговорення розпочалося. --Flavius (обговорення) 12:45, 7 березня 2018 (UTC)
Слід прийняти це як правило. Інша справа, що на сторінці багато непевного, потребує уточнення, що таки точно вважати переслідуванням — як один користувач допускає у серії статей одни й тиж помилки, то згідно того, що є на сторінці, їхні виправлення також можна певним чином викрутити як його переслідування. --АВШ (обговорення) 15:18, 7 березня 2018 (UTC)
Тоді виходить я переслідую десь 25 користувачів о.о бо моніторю Нові сторінки\редагування. А діамант не відразу був діамантом, відшліфувати можна усе. Якщо користувач приносить користь своїм редагуванням, то це не може бути переслідуванням. У крайніх випадках це все можна обговорити у кнайпі. --Чорний Кіт Обг. 15:58, 7 березня 2018 (UTC)
Я мав на увазі виправлення однотипних помилок одного й того ж користувача на різних сторінках... --АВШ (обговорення) 16:11, 7 березня 2018 (UTC)
 • Я беруся перекласти правило з англовікі на заміну цього. Після того прошу дати загальне оголошення.--Brunei (обговорення) 16:05, 7 березня 2018 (UTC)

Перенаправлення[ред. код]

 • Dzyadyk, посилання на редиректи замнили на прямі назви сторінок, що у цьому поганого? — Alex Khimich 15:59, 4 травня 2019 (UTC)
Більше десяти років був певен, що це погано. Завжди замінював довге посилання на найкоротше. Звичка. Зараз нові технології: побачив, що при наведенні курсора висвітлюється повна назва сторінки. Що корисно новачкам, і не лише їм. Заперечень не маю. Навпаки, підтримую. — Юрій Дзядик в) 20:28, 4 травня 2019 (UTC).

Новий текст[ред. код]

Переклав сучасний варіант правила з англвікі. Прошу його вичитати. Один розділ ще доперекладаю, розділ про приватне листування потрібно створити. А далі давайте обговорювати, бо правило вкрай потрібне.--Brunei (обговорення) 15:57, 5 травня 2019 (UTC)

 • Встановив шаблони {{Поліпшити}} і {{Завершити переклад}} адже після редагування Brunei 5 травня (півроку минуло!) проект правила не є таким. Це незавершений переклад англійського правила, з «червоними» посиланнями, знову ж таки, на правила англійської вікіпедії і фрагментами тексту іноземною мовою. --93.126.95.15 07:07, 19 вересня 2019 (UTC)
  Шаблон {{Поліпшити}} як і весь проект ВП:ПОЛ не призначені для сторінок простору Вікіпедія, і Ви це чудово знаєте. Півроку не минуло (4,5 місяці), проект правила не викликав зацікавлення поки, було літо. Мене просили його перекласти, я взявся, зробив 90% роботи. Попрохав вичитати. Нікого не зацікавило. Нехай полежить ще. Якщо Вас дратує, можете сміливо відкотити до попередньої куцої версії 2008 року. --Brunei (обговорення) 16:26, 19 вересня 2019 (UTC)
  Ні, не знаю. І не розумію чому таке обмеження. Замініть шаблон на інший, актуальний. Перенесіть в інший проект. «Літо, осінь, вибори...» — не відмазуйтесь, робіть роботу якісно, якщо взялись. Це не закид, а спонукання. Чекати ще п'ять років непростимо. І так вже швах --93.126.95.15 18:45, 19 вересня 2019 (UTC)
  Ну, тепер знатимете. На поліпшення виносяться значимі статті, які дуже короткі або порушуючи низку правил Вікіпедії. Про літо я згадав лише тому, що за згаданий термін ніхто не взявся свіжим оком вичитати текст. Значить, нікому 4,5 місяці не було до того діла. Добре, хоч зараз з'явилося. Вичитайте, будь ласка, перекладену частину. --Brunei (обговорення) 19:53, 19 вересня 2019 (UTC)
  Не вийде. Від завтра найближчі три тижні я, як у вас кажуть, в польовій експедиції. Точніше відсьогодні, до ранку в самоволці ))) --93.126.95.15 20:41, 19 вересня 2019 (UTC)

Переслідування за допомогою пінгу[ред. код]

Пропоную додати розділ про пінгування. Мені відома практика, коли користувач пінгає іншого користувача багато разів за короткий час (скажімо, 6 разів за тиждень), при цьому не звертаючись прямо до такого користувача. Також буває, що користувач прямо намагається привернути увагу іншого користувача нескінченними пінгами, дратуючи його чи її. Добре було б тут теж указати, де межа пристойності. --Brunei (обговорення) 16:29, 19 вересня 2019 (UTC)

Чом би й ні. Визначте етичну межу між «мене дратує, коли обговорюють позаочі» і «мене дратують його/її пінги». Непогано було б ще встановити відмінності у застосуванні {{ping}} i {{u}}. Але це швидше до Вікіпедія:Оформлення обговорень --93.126.95.15 18:45, 19 вересня 2019 (UTC)
Brunei, я бачу два-три можливі виходи:
 1. повідомити користувачу, щоб він перестав вас пінгувати;
 2. якщо він продовжує, звернутися до адмінів із проханням повпливати на користувача — щоб він прислухався до висловленого раніше прохання;
 3. теоретично можна додати ім'я користувача в Налаштуваннях до переліку ігнорованих: Спеціальна:Налаштування#mw-prefsection-echo. Але я не знаю, чи працює ця опція, та й повне ігнорування, можливо, не є варіантом.
--VoidWanderer (обговорення) 18:57, 19 вересня 2019 (UTC)
 • Я, навпаки, вимагаю, щоб мене завжди пінгували. Вважаю неетичним, коли мене обговорюють десь тихцем, за спиною, позаочі. Пінгування може вважатися переслідуванням лише тоді, коли користувач вказав (наприклад, на своїй сторінці) про заборону. Та й то, я сам бачив, як НікК тричі пінгував користувача, який неодноразово і чітко заборонив будь-кому пінгувати себе, але це було спокійно сприйнято. — Юрій Владиславович в) 19:07, 19 вересня 2019 (UTC).