Позняк Зенон Станіславович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зенон Позняк. 26.06.2008

Зено́н Станісла́вович Позня́к (біл. Зянон Станіслававіч Пазьняк, народився 24 квітня 1944) — білоруський політик і громадський діяч, один із засновників Білоруського Народного Фронту «Відродження», голова Консервативно-Християнської Партії — БНФ. Онук відомого білоруського діяча у міжвоєнній Польщі Яна Позняка.

Біографія[ред. | ред. код]

Зенон Позняк народився в містечку Суботники Ів'євського району Гродненської області.

Закінчив Білоруський державний театрально-художній інститут. Працював завідувачем сільського клубу, працівником сцени, фотографом, маляром-оформлювачем, науковим працівником Інституту історії.

У 1990—1995 — депутат Верховної Ради Білорусі. Брав участь у президентських виборах 1994 року, отримав 12,8 % голосів (3 місце). 1996 року емігрував до США.

Творчість і публіцистика[ред. | ред. код]

Зенон Позняк є автором майже сотні наукових, політичних і культурологічних статей, також він видав близько десяти книжок і брошур. Позняк дотримується погляду, що Велике князівство Литовське було білоруською державою. Вважає більшу частину Чернігівської області етнічною територією білорусів.[1]

Книги[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Пазьняк З. Фізічнае зьнішчэньне беларускай нацыі«…у сярэдзіне XVII стагоддзя у Вялікім Княстве знаходзіліся ўсе беларускія этнічныя землі: і Смаленшчына, і Дзьвіншчына, і Севершчына, і Віленшчына, і Падляшша. Тэрыторыя Беларускай Народнай Рэспублікі ў 1918 г. разам з гэтымі землямі дасягала блізу 400 тысячаў квадратных кілёмэтраў. Гэта значна больш, чым плошча такіх цяперашніх краінаў, як Італія, Польшча, Вялікабрытанія…»

Посилання[ред. | ред. код]