Пригадати все (фільм, 1990)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пригадати все
Total Recall
Total recall.jpg
Жанр фантастика / бойовик
Режисер Пол Верховен
Продюсер Маріо Кассар
У головних
ролях
Арнольд Шварценеггер
Рейчел Тикотин
Шерон Стоун
Майкл Айронсайд
Композитор Джеррі Голдсміт
Кінокомпанія Carolco Pictures
Країна  США
Рік  1990
IMDb: ID 0100802
Кошторис  65 млн $

«Пригадати все» (англ. Total Recall, букв. Всеосяжний спогад) — фантастичний бойовик режисера Пола Верховена 1990 року за участі Арнольда Шварценеггера. Кінострічку зфільмовано за мотивами оповідання Філіпа Діка «З глибин пам'яті»(1966). Фільм номіновано на премію «Оскар» за найкращий звук і найкращий монтаж звуку, але фільм дістав спеціального «Оскара» за візуальні ефекти.

Сюжет[ред.ред. код]

Майбутнє, 2084 рік. Каменяреві Даґласу Квейду (Арнольд Шварценеггер) регулярно сняться сни, де він перебуває на Марсі в супроводі милої чорнявки. Побачивши рекламу компанії «Рикол», що обіцяє провести прекрасну відпустку шляхом імплантації в пам'ять спогадів, Дуглас вирішує зробити таку «мандрівку». Попри попередження його колеги Гарі, що коли щось піде не так, ця затія загрожує втратою пам'яти, головний герой вирушає до контори «Рикол». Після вибору незвичайного варіанту «подорожі» — місію на Марс у якості шпигуна, трансплантація пам'яти починається.

Несподівано Квейд відчуває напад нестями, кричить на працівників, що намагаються його приборкати, силкується вирватися. Виявляється, операція зачепила сферу пам'яти, що стерто раніше. Стерши всі спогади про одвідини компанії «Рекол» («Recall» (англ.) — спогад), Дугласа виряджають додому. Раптово на нього нападає його колега Гарі з гуртом озброєних чоловіків. Удома Даґласа намагається вбити власна дружина (Шерон Стоун). Квейдові телефонить незнайомець і, назвавшися старим другом, передає валізку з грошима, зброєю та підробними документами. Серед інших речей Квейд виявляє відеозаписа, що допомагає йому зрозуміти що ж сталося — Даґласове минуле справді належить Марсу, де він був секретним аґентом. Переслідуваний від людей Рихтера (Майкл Айронсайд), одного з працівників адміністратора Марса Вилоса Когааґена (Ронні Кокс), Квейд вирушає на Червону планету.

Прибувши на Марс, Квейд виявляє, що Когааґен володіє монополією на повітря і що значна частина мешканців Марсу стала мутантами внаслідок браку якісного повітря та належного захисту від космічного випромінювання. Зустрівши свою колишню подругу Мелину (Рейчел Тикотин) і дізнавшися своє справжнє ім'я — Гавзер, головний герой приєднується до підпільного опору.

Мелина та Квейд знаходять лідера опору — мутанта Квато, за допомогою якого Квейд згадує про загадкові чужопланетні машини, що встановлено в печерах Марсу. Раптом з'явилися військові загони Когааґена; вони вбивають Квато, а сам Когааґен оголошує Квейдові, що всі події, що відбулися — сплановано заздалегідь. За Когааґеновими словами, Гавзер, з самого початку лояльний до марсіянської адміністрації, погодився стерти собі пам'ять, щоб увійти в довіру до повстанців та дістатися до Квато. Тепер, із перемогою над опором, Квейд знову може відновити стару Гавзерову свідомість, силоміць стерши Квейдову особистість. Одначе Гавзерові-Квейду вдається втекти від Когааґена, з боєм прорватися до чужопланетного механізму, що виявляється атомним реактором-генератором атмосфери, що придатна для дихання, й запустити його. Внаслідок боротьби коло кнопки запуску, Когааґен гине, а Мелина з Квейдом на диво лишаються живі.

У фіналі фільму, коли герої стоять на тлі Марса, що повниться повітрям, Квейд питає, чи не є все, через що він пройшов, уживленою фантазією. Такий сюжетний хід частково потверджувано низкою натяків, наприклад — точним описом доктора, що вмовляє Квейда вжити пігулку для повороту в реальне життя, дальшої сюжетної лінії («Ви будете то рятівник повстанців, то найліпший Кохааґенів друг. Потім у ваших фантазіях з'являться чужопланетяни … Все, як Ви й просили»), точним портретом Мелини в комп'ютері «Рикола» в момент накладу пам'яти про мандрівку і, власне, назвою накладеного спогаду по каталогу фірми «Рикол» — «Синє небо над Марсом».

У ролях[ред.ред. код]

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • У кінці фільму, запустивши реактора, Квейд та Мелина вилітають в отвір (од випадкового пострілу) на відкриту поверхню Марсу, де ще бракує атмосфери. В часі не менш ніж 5 хвилин персонажі б'ються в корчах, задихаючись, із вилізлими з очниць очима. Коли повітря нарешті заповнює Марс, герої дивом відхекуються та повертаються до нормального стану, заразом на їхніх обличчах і очах — жодного сліду пережитого фізичного стану.
  • Найцікавішим та дуже реалістичним спецефектом фільму є мить, коли Квейда показано великим планом у вікні вагону відкритої гілки марсіянського метрополітену. Відтак створено ефект камери, що віддаляється од вікна й поступово показує сам потяг у русі, на тлі червоної панорами Марсу.

Посилки[ред.ред. код]