1917 (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
1917
1917
Жанр Драма
Історичний
Військовий
Режисер Сем Мендес
Продюсер Піппа Гаріс
Салум Макдугал
Сем Мендес
Джейн-Ен Тенггрен
Сценарист Сем Мендес
Крісті Вілсон-Кернс
У головних
ролях
Джордж МакКей
Дін-Чарльз Чепмен
Бенедикт Камбербетч
Колін Ферт
Річард Медден
Оператор Роджер Дікінс
Композитор Томас Ньюман
Кінокомпанія Amblin Partners
Neal Street Productions
Дистриб'ютор Universal Pictures
Тривалість 119 хв.
Мова англійська
Країна Велика Британія Велика Британія
Рік 2019
Кошторис 95 000 000 $[1]
Касові збори 384 919 389 $[1] і 159 227 644 $[1]
IMDb ID 8579674
1917.movie
CMNS: 1917 у Вікісховищі

«1917» (англ. 1917) — фільм британського режисера Сема Мендеса за його сценарієм, написаним за участю Крісті Вілсон-Кернс. Фільм розповідає історію двох британських солдатів під час Першої Світової війни, яким доручено передати наказ про скасування атаки, яка може стати катастрофічною для британських сил. Наказ є особливо важливим для одного з солдатів, оскільки у запланованій атаці має брати участь його брат.

Картина була вперше показана 4 грудня 2019 року в Британії. Прем'єра в кінотеатрах відбулася в США 25 грудня 2019 року, та 10 січня 2020 року у кінотеатрах Британії. В український прокат фільм вийшов 30 січня 2020 року.

Стрічка отримала схвальні відгуки за режисуру Мендеса, постановку, музичний супровід, монтаж та реалізм. Серед численних нагород фільм отримав десять номінацій на премію Оскар, зокрема в категоріях "Найкращий фільм", "Найкращий режисер", "Найкращий оригінальний сценарій". Також фільм здобув «Золотий глобус» як Найкращий фільм-драма, перемогу в одразу кількох номінаціях на врученні премії BAFTA, включаючи премію за найкращий фільм. На 1 березня 2024 року фільм займав 125-ту позицію у списку 250 кращих фільмів за версією IMDb.

Сюжет[ред. | ред. код]

6 квітня 1917 року повітряна розвідка виявила, що німецькі війська, які відійшли з сектора на Західному фронті у північній Франції, насправді не відступили, а здійснили стратегічне відведення сил на нову лінію Гінденбурга, звідки збираються поливати британців артилерійським вогнем. Британські траншеї позбавлені зв'язку, оскільки всі телефонні лінії перерізані. Молодші капрали Том Блейк та Вілл Скофілд, ветеран битви на Соммі, отримують доручення від генерала Ерінмора, передати наказ полковнику МакКензі з 2-го батальйону Девонширського полку про скасування запланованої атаки, яка може поставити під загрозу життя 1600 солдатів, серед яких і брат Блейка — лейтенант Джозеф Блейк.

Скофілд і Блейк перетинають нічийну землю і дістаються покинутих німецьких траншей. У підземних бараках вони натрапляють на розтяжку, яка спрацьовує через щура і вибух ледь не вбиває Скофілда. Блейк встигає врятувати товариша й обом вдається втекти. Солдати приходять до закинутої ферми, де спостерігають повітряний бій і збитий німецький літак, який падає прямо біля них. Скофілд і Блейк витягують пораненого пілота і вирішують допомогти. Несподівано пілот ранить Блейка ножем, та Скофілд встигає застрелити німця. Блейк помирає на руках у побратима, і той обіцяє йому виконати завдання та написати листа його матері. Пізніше Скофілда підбирають британські солдати, що проїжджали повз.

Зруйнований міст неподалік Еку-Сен-Мен не дозволяє британській колоні перетнути канал. Скофілд самотужки переходить канал і потрапляє під вогонь німецького снайпера. Йому вдається вбити снайпера, та рикошет кулі збиває його самого з ніг. Пізніше Скофілд приходить до тями та натикається на схованку французької жінки з дитиною. Жінка заліковує рани солдата, а він співає дитині пісню та віддає свої консерви разом з молоком, яке взяв на фермі. Продовжуючи свій шлях, капрал зустрічає двох німецьких солдатів, одного з яких йому вдається задушити, а іншого оминути. Скофілд зазнає переслідування з боку інших німецьких солдатів та врешті-решт зістрибує в річку. Течія несе його крізь водоспад і ближче до ранку той дістається берега. У лісі капрал знаходить роту D з 2-го батальйону, які йдуть в останній хвилі атаки. Як тільки рота починає рухатись до лінії фронту, Скофілд намагається знайти полковника МакКензі.

Усвідомивши, що траншеї переповнені людьми та дістатися МакКензі вчасно буде складно, Скофілд біжить через поле бою у момент, коли британці починають наступ. Йому вдається знайти та передати наказ МакКензі, який неохоче скасовує атаку. Скофілд дізнався, що Джозеф Блейк був у першій хвилі. Капрал шукає його серед поранених та знаходить неушкодженим. Джозефу шкода чути про смерть брата, та він все ж дякує солдату за його старання. Скофілд віддає Джозефу кільця та жетон брата і просить дозволу написати листа їхній матері про героїзм Блейка, на що той погоджується. Скофілд сидить під деревом, розглядаючи фотографії своїх двох дочок і дружини.

Акторський склад[ред. | ред. код]

Актор Роль
Джордж МакКей молодший капрал Вільям Скофілд
Дін-Чарльз Чепмен молодший капрал Томас Блейк
Марк Стронг капітан Сміт
Ендрю Скотт лейтенант Леслі
Річард Медден лейтенант Джозеф Блейк
Клер Дюбурк Лаурі
Колін Ферт генерал Ерінмор
Бенедикт Камбербетч полковник МакКензі
Деніел Мейс сержант Сандерс
Едріан Скарборо майор Хепберн
Джеймі Паркер лейтенант Річардс
Майкл Джібсон лейтенант Хаттон
Річард МакКабі полковник Коллінс
Кріс Воллі рядовий Буллен
Набхаан Різван сипай Джондалар
Майкл Корнеліус рядовий Корнеліус

Виробництво[ред. | ред. код]

У червні 2018 року було оголошено, що компанія Стівена Спілберга Amblin Partners буде продюсувати проєкт Сема Мендеса, дія якого розгорнеться під час Першої світової війни. Фільм став першим поверненням Мендеса на великий екран після «007: Спектр»[2]. У вересні 2018 року з'явилися чутки, що переговори про участь у фільмі веде Том Голланд[3]. У жовтні 2018 року до виробничої команди приєднався оператор Роджер Дікінс[4]. Пізніше стало відомо, що Джордж МакКей і Дін-Чарльз Чепмен ведуть переговори про виконання головних ролей в проєкті.[5] Повний акторський склад, що містив у собі багато відомих британських акторів, був оголошений 28 березня 2019 року. Також в березні було підтверджено участь композитора Томаса Ньюмана.[6]

Фільмування[ред. | ред. код]

Зйомки фільму почалися 1 квітня 2019 року і тривали до червня. Сет декорацій, що містить репліку французької ферми та окопи були встановлені в селі на рівнині Солсбері в 6 милях від Стоунгенджу[7]. Це викликало певні проблеми в узгодженні місця проведення знімань, оскільки археологи критикували їх за можливі пошкодження, які будівництво може завдати гіпотетичним місцям поховання, які ще не були виявлені поблизу Стоунхенджу, а місцеві жителі направляли скарги на навантаження, які понесе місцева інфраструктура через присутність великої знімальної групи в околицях. Частина зйомок пройшла в Глазго[8].

Реліз[ред. | ред. код]

Дата виходу на екрани — 4 грудня 2019 року у Великій Британії, 30 січня 2020 року - в Україні.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Box Office Mojo — 1999.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 31 березня 2019. Процитовано 1 травня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 квітня 2019. Процитовано 1 травня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 квітня 2019. Процитовано 1 травня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 жовтня 2018. Процитовано 1 травня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  6. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 квітня 2019. Процитовано 1 травня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  7. Spielberg and Mendes Stonehenge war film plans hit by locals' objections. The Guardian. 6 лютого 2019. Архів оригіналу за 7 листопада 2020. Процитовано 4 травня 2021. (англ.)
  8. Steven Spielberg movie applies to film in Glasgow. BBC News. 19 лютого 2019. Архів оригіналу за 27 лютого 2021. Процитовано 4 травня 2021. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]