Рогозів Куток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рогозів Куток
Розташування: Україна Україна
Полтавська область,
Семенівський район
Найближче місто: смт Семенівка, смт Оржиця
Площа: 1600 га
Заснований: 1996 р.

Рого́зів Куто́к (Рого́зів Кут) — гідрологічний заказник загальнодержавного значення. Розташований у межах Семенівського району Полтавської області, біля сіл Худоліївка і Новий Калкаїв.

Площа 1600 га. Створений у 1996 році.

Заказник створено з метою охорони та збереження флори і фауни заплавних озер і стариць лівобережжя річки Сули, зокрема озера Судебське та довколишніх боліт, лук і лісів.

Значні площі заказника займають високотравні болота (навколо водойм та посеред лучних ділянок на зниженнях). Вони представлені суцільними заростями, найчастіше очерету звичайного, а також рогозу вузьколистого та широколистого і куги озерної. По периферії цих угруповань зростає болотне різнотрав'я: підмаренник болотний, м'ята болотна, вербозілля звичайне.

Птахів тут трапляється 187 видів. Це становить 62,5% від загальної кількості видів птахів, зафіксованих на території Полтавської області. Серед них відмічено 10 видів, занесених до Червоної книги України, 2 види, занесені до Європейського червоного списку та 22 регіональне рідкісних. Тут також водяться 33 види ссавців. Це — 50% від загальної кількості видів Полтавської області. Поширені видра, куниця кам'яна та лісова, ондатра, лисиця звичайна, кабан та інші. Загалом відмічено 4 види, занесені до Червоної книги України та 4 види занесені до Європейського червоного списку.

Входить до складу Нижньосульського національного природного парку.

Джерела[ред. | ред. код]