Національний природний парк «Кам'янська Січ»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний природний парк «Кам'янська Січ»
 
Категорія МСОПII (Національний парк)
Розташування: Україна Україна, Херсонська область
Площа: 12261,14 га
Заснований: 11 квітня 2019
Керівна
організація:
Міністерство екології та природних ресурсів України

Національний природний парк «Кам'янська Січ» у Вікісховищі?

Національний природний парк «Кам'янська Січ» — природоохоронна територія на території Бериславського району Херсонської області.

Історія[ред. | ред. код]

Створено указом Президента України Петра Порошенка від 11.04.2019 № 140/2019[1].

Кабінет Міністрів України, відповідно до указу, зобов'язано забезпечити:

  • затвердження у шестимісячний строк у встановленому порядку Положення про національний природний парк «Кам'янська Січ»;
  • вирішення протягом 2019—2021 років відповідно до законодавства питання щодо надання національному природному парку «Кам'янська Січ» у постійне користування 6013,241 гектара земель, у тому числі з вилученням у землекористувачів, розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та оформлення речових прав на земельні ділянки, а також проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території національного природного парку;
  • розроблення протягом 2019—2020 років і затвердження в установленому порядку Проекту організації території національного природного парку «Кам'янська Січ», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об'єктів.

Характеристика[ред. | ред. код]

Створено метою збереження генетичного, видового, ландшафтного та екосистемного різноманіття степів правобережжя Дніпра, інших природних комплексів і об’єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

До території національного природного парку включено 12261,14 гектара земель державної власності, а саме: 6013,241 гектара земель державної власності, що надаються національному природному парку в постійне користування, у тому числі з вилученням у землекористувачів, та 6247,899 гектара земель державної власності, що включаються до його території без вилучення у землекористувачів.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Указ Президента України від 11 квітня 2019 року № 140/2019 «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ» »