Тіберіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 41°53′27″ пн. ш. 12°28′38″ сх. д. / 41.89083° пн. ш. 12.47722° сх. д. / 41.89083; 12.47722

Тібрський острів
Південно-західна сторона острова.

Тиберіна (Isola Tiberina; «Тібрський острів») — невеликий острів у формі човна (270 метрів в довжину і 67 метрів завширшки), розташований на річці Тібр у Римі, на південь від Ватикану. З'єднується мостом Честіо з римським районом Трастевере.

Згідно з легендою, острів виник з мулу і бруду, що прилипли до трупу тирана Тарквинія Гордого після того, як повстанці римляни скинули його в річку. Можливо, з цієї причини острів користувався в Римі поганою репутацією і залишався ненаселеним до 293 р. до н. е. до того часу поки в розпал чуми за рішенням сенату на острові було влаштовано святилище бога лікування Ескулапа. Вважалося, що ця ідея з'явилася після того, як з човна що причалив до острова виповзла змія — символ бога лікування. У нагадування про цей випадок острову була додана форма човна, береги облицьовані травертином, замість щогли встановлено обеліск (нині його замінює колона з фігурами святих).

Церква св. Варфоломія

У 998 р. імператор Оттон III, бажаючи увічнити пам'ять святого Адальберта Празького, заснував на острові церкву. Тепер це церква Сан Бартоломео, у якій зберігаються мощі апостола Варфоломія. Потрапити на острів можна по двох найдавніших мостах міста: з правого берега — по мосту Фабричіо (62 р. до н. е.), А з лівого — по мосту Честіо (46 р. до н. е.).

Посилання[ред.ред. код]