Ферруччо Паррі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ферруччо Паррі

Ферруччо Паррі (італ. Ferruccio Parri; * 19 січня 1890, Пінероло, Італія — † 8 грудня 1981, Рим) — Голова Ради Міністрів Італії і міністр внутрішніх справ з 21 червня по 8 грудня 1945 року.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в П'ємонті. У 1914–1918 роках служив в армії. Після встановлення фашизму активно виступав проти режиму Муссоліні. У 1943–1945 роках очолював партизанський рух проти муссолінієвської республіки Сало в Північній Італії, був також головою Комітету національного визволенення.

Після закінчення війни і відставки Іваное Бономі з посади прем'єр-міністра Паррі сформував уряд за участю своєї Партії Дії (Partito d'Azione), а також християнських демократів, комуністів, соціалістів і Ліберальної партії. Після того, як остання вийшла з урядової коаліції, він був вимушений піти у відставку.

Після війни став одним з творців Республіканської партії, потім — Народного союзу.

У 1958 році Паррі запропонував створити парламентську комісію для боротьби із сіцілійською мафією, але ця пропозиція була відхилена парламентом, а в 1961 році — Сенатом. Втім, в 1962 році комісія все ж була сформована, і Паррі став її членом. У 1963 році президент Італії Джузеппе Сарагат призначив Паррі довічним сенатором. У Сенаті Паррі приєдналося до Незалежної лівої групи і був її головою впродовж багатьох років. Похований в Генуї.