Фонтан Чотирьох Сезонів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скульптор Едм Бушардон, фонтан Чотирьох Сезонів на вулиці Гренель, Париж. 1745 р.

Фонтан Чотирьох Сезонів (фр. Fontaine des Quatre-Saisons) — відомий твір французького скульптора середини 18 ст. Едма Бушардона, будівництво якого закінчено у 1745 р. в Парижі.

Не всі прихильно ставилися до стилю рококо навіть у Франції. Спроби відійти від стилістики рококо робив скульптор Едм Бушардон (1698—1762). Вже в перших своїх творах Бушардон зробив спроби відмовитися від грайливого рококо, спираючись на досвід французького класицизму 17 ст. та на лаконізм античного мистецтва. Отримавши замову на створення фонтану Чотирьох Сезонів в Парижі, він створив твір, що нічим не нагадував стилістику рококо ні в архітектурі, ні в скульптурі.

Виконуючи державне замовлення від короля Франції, він створив для фонтану розкішну, тричастинну архітектурну декорацію. Серед скульптур другого ярусу і були алегоричні скульптури (Зима, Весна, Літо, Осінь), що і дали назву фонтану. Неприємною стороною був контраст між розкішною декорацію фонтану та його занадто малою продуктивністю, бо тут дзюрчало лише декілька струмків питної води. Недоліки фонтану не завадили отримати схвальні відгуки на новий твір Бушардона і навіть на отримання ним довічної пенсії у 1.500 ліврів.

Але не припинялися і критичні зауваження. Найбільш значущим був відгук письменника Вольтера, який писав з докорою про те, що у Римі фонтани добре слугують і практичній, і декоративній меті. А Париж нагадував Вольеру золотого колосса на глиняних ногах, що неодмінно геть розпадеться.

В 20 столітті фонтан — не діє.

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Фонтан Чотирьох Сезонів на сайті Міністерства культури Франції(фр.)


Координати: 48°51′16″ пн. ш. 02°19′30″ сх. д. / 48.8546806° пн. ш. 2.3251111° сх. д. / 48.8546806; 2.3251111