Mercedes-Benz SLR McLaren

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mercedes-Benz SLR McLaren
Mercedes-Benz SLR McLaren
Виробник Mercedes-Benz/McLaren
Батьківська компанія Daimler AG
Роки виробництва 2003-2009
(2 157)
Попередник(и) Mercedes-Benz 300 SLR
Наступник(и) Mercedes-Benz SLS AMG
Клас суперкар
Стиль кузова купе
родстер
Двигун(и) Бензиновий двигун
Колісна база 2700 мм
Довжина 4656 мм
Ширина 1908 мм
Висота 1261 мм
Маса 1768 кг
Найвища швидкість 334 км/год
Подібні Aston Martin DBS V12
Ferrari 599 GTB Fiorano

Mercedes-Benz SLR McLaren — спортивний автомобіль класу суперкар, результат сумісної праці концерну Mercedes-Benz і фірми McLaren. Роки серійного випуску — 2004—2009. Варіанти кузова — купе і родстер. Будувався в Англії — в Центрі технологій McLaren в Портсмуті (монтаж основних деталей кузова) та в місті Вокінг (завершальне складання). Всього було збудовано 1400 авто.

Назва «SLR» являє собою акронім і позначає «Sport Leicht Rennsport» (з нім. «Спортивний легкий гоночний»), що є даниною поваги до легендарного автомобілю Mercedes-Benz 300 SLR, який і послужив натхненням при створенні даної моделі.

Компонування головної конструкції: середньо-розташований спереду двигун, задній привід. Кузов зроблений з вуглепластику, має так зване "гніздо безпеки". Після аварії з пошкодженням кузова автомобіль мусить бути відправлений на кузовний контроль у Вокінгу.

Опис

Mercedes-Benz SLR McLaren
Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster
Салон

На Північноамериканському міжнародному автосалоні в січні 1999 року компанія Mercedes-Benz представила концепт-кар Vision SLR, натхненний автомобілем Mercedes-Benz 300 SLR 1955 року, який ґрунтувався на моделі W196 F1 (для якої пізніше була створена дорожня версія 300SL Gullwing). Автомобіль був представлений як «Срібна стріла завтрашнього дня» з чітким відсиланням на серію гоночних автомобілів під назвою «Срібні стріли» з золотого століття марки Mercedes-Benz в змаганнях 1950-х років. У тому ж році у Франкфурті була представлена ​​версія в кузові родстер. Концепт-кар оснастили 5,5-літровим двигуном V8 AMG з наддувом (механічним компресором), що розвиває максимальну потужність в 557 к.с. і 720 Нм при 4000 об/хв, що працює в парі з 5-ступінчастою автоматичною коробкою передач з трьома режимами роботи і функцією Touchshift.

Бажаючи довести концепт до виробництва, компанія Mercedes-Benz приєдналася до свого партнера по Формулі-1, McLaren, створивши таким чином Mercedes-Benz SLR McLaren. Остаточна серійна модель була представлена ​​17 листопада 2003 року зі деякими незначними конструктивними змінами в початковому дизайні, такими як більш складні вентиляційні отвори з обох сторін, редизайн передньої частини, червоні тоновані задні ліхтарі і інші модифікації.

Хоча цей автомобіль часто класифікується як суперкар, в порівнянні з такими визнаними представниками класу, як Porsche Carrera GT, Lamborghini Murciélago і Ferrari Enzo Ferrari присутність автоматичної коробки передач і деякі особливості моделі роблять його швидше представником класу супер-GT, ближчі конкуренти якого - Aston Martin Vanquish і Ferrari 599 GTB. Однією з цілей розробників було поєднати в SLR суперкар і автомобіль класу GT.

На початку 2007 року була показана ще більш швидкісна модифікація SLR McLaren 722 Edition з 650-сильним мотором. Влітку з'явився ще один SLR McLaren Roadster з відкритим кузовом і складним м'яким верхом, оснащений 626-сильним мотором.

4 квітня 2008 року компанія Mercedes-Benz оголосила про припинення випуску SLR. В кінці 2008 року відбувся аукціон з продажу останнього родстера і на початку 2009 року конвеєр був зупинений. Випуск родстерів завершився на початку 2010 року. Як заміну був представлений новий суперкар SLS розроблений дочірньою тюнінговою фірмою Mercedes-AMG. Заміною у компанії McLaren став McLaren MP4-12C.

Технічні характеристики

Вплив на популярну культуру

  • Mercedes-Benz SLR McLaren є найкращою (останньої відкривається) машиною в гоночної комп'ютерній грі Need for Speed: Carbon, а також одним з кращих автомобілів в грі Need for Speed: Most Wanted.
  • Так само його можна зустріти на вулицях віртуального Сан Франциско в грі Driver San Francisco і на островах Ібіца та Оаху в Test Drive Unlimited 2.

Див. також

Посилання