Command & Conquer: Tiberian Dawn

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Command & Conquer: Tiberian Dawn
Command-and-conquer.gif
Обкладинка оригінального видання для PC
Жанр стратегія в реальному часі
Розробник Westwood Studios
Looking Glass Studios ( N64)
Видавці Virgin Interactive Entertainment
SEGA ( Saturn)
Nintendo ( N64)
Платформи PC (DOS і Windows), Macintosh, PlayStation, Sega Saturn, Nintendo 64
Офіційний сайт

Command & Conquer (відома також як Tiberian Dawn) — стратегія в реальному часі, випущена компанією Westwood Studios (творцями Dune II) в 1995 році. Ця гра є основоположницею сучасних RTS і першою грою з популярної серії Command & Conquer.

Сюжет[ред.ред. код]

Всесвіт гри[ред.ред. код]

За сюжетом гри, на початку 90-х років на Землю в районі річки Тибр (на території Італії) падає метеорит, який стає джерелом поширення позаземної субстанції, що отримала назву «тиберій». Дослідження виявляють, що інопланетний мінерал володіє дуже сильним енергопотенціалом і становить велику цінність для економіки світу. Однак незабаром виявляється, що тиберій також викликає мутації і знищує біосферу планети.

У 1995 році через боротьбу за контроль над збором тиберію починається війна між двома протиборчими сторонами: силами ООН, підтримуваними альянсом розвинених країн — Глобальною Оборонною Ініціативою (англ. Global Defense Initiative - GDI), і релігійною сектою та терористичною організацією, що називає себе Братство Нод (англ. the Brotherhood of NOD) під проводом загадкового лідера Кейна, який вважає, що тиберій повинен стати основою нового вигляду Землі.

Кампанія за GDI[ред.ред. код]

У грі є дві кампанії за обидві сторони тиберієвого конфлікту. Канонічною вважається кампанія за GDI.

У ході кампанії за GDI гравець захищає світ від фанатиків Братства і врешті руйнує головний храм Нод ударом з Іонної гармати, знищивши Кейна (як виявляється в наступній грі серії, той вцілів). Під командуванням генерала GDI Марка Джеймісона Шеппарда гравець повинен провести ряд операцій: від простої висадки на узбережжі до актів порятунку мирних жителів і вчених, а також захист штабів GDI.

Кампанія за Братство Нод[ред.ред. код]

У кампанії Братства гравець повинен розгромити GDI і врешті-решт, побудувавши ультрасучасний технологічний і командний центр — так званий «Храм Нод» — захопити контроль над Іонною гарматою GDI і завдати удару по одному з чотирьох об'єктів: Білому дому , Бранденбурзьких воріт, Ейфелевій вежі або будівлі англійського парламенту. Незалежно від обраної будівлі GDI опиниться під ударом і втратить підтримку в розвинених країнах, що буде на руку Кейну.

Театр військових дій[ред.ред. код]

Театр військових дій, в якому проводиться гра за GDI, включає в себе країни Східної Європи, такі як Білорусь, Естонія, Латвія, Німеччина, Австрія, Боснія і Герцеговина. У ряді випадків пропонується вибрати одну з декількох можливих місій. Дія кампанії за Братство відбувається в Африці, закінчуючись в ПАР.

Відео[ред.ред. код]

Перед кожною місією демонструється відеобрифінг за участю живих акторів. У двох кампаніях гри міститься в загальній сукупності понад 60 хвилин відео.

Основні персонажі:

 • Генерал Марк Шеппард — керівник сил Глобальної Оборонної Ініціативи. У кампанії GDI зазвичай пояснює гравцеві цілі майбутньої місії. Роль виконана актором Еріком Мартіном.
 • Доктор Ігнатіо Мебіус — вчений, головний спеціаліст з властивостей тиберію і його впливу на навколишнє середовище. Актор — Річард Сміт.
 • Полковник Картер — польовий командир GDI. Зазвичай з'являється з доповіддю про ситуацію з місця бойових дій. Актор — Білл Коллінс.
 • Полковник Мореллі — пілот винищувача, командир повітряних сил GDI. Гравець отримує брифінг від неї в четвертій місії GDI. Роль виконала Венді Баггер.
 • Кейн — головний негативний персонаж гри, лідер Братства Нод. Роль виконав Джозеф Кукан, який також виступив і режисером усіх відеороликів.
 • Сет — права рука Кейна. Перший персонаж якого зустрічали в кампанії Братства НОД. На початку 8-ї місії Кейн застрелив Сета, поки той доповідав гравцеві що треба робити. Роль виконав Ерік Гуч, який також працював над 3D-графікою в Command & Conquer.
 • Грег Бардетт — репортер підроблених новин WWN. Працює на Кейна, поширюючи дезинформацію про діяльність GDI. Актор — Ерік Рендал.

Музика[ред.ред. код]

Повний список треків, написаних Френком Клепаковим (англ. Frank Klepacki)

[1995-1996] The Music of Command & Conquer: Tiberian Dawn + The Covert Operations:

 1. Act on Instinct
 2. No Mercy
 3. Industrial One
 4. Iron Fist
 5. We Will Stop Them
 6. Radio
 7. On the Prowl
 8. Re-con
 9. Drone
 10. In the Line of Fire
 11. Prepare for Battle
 12. Depth Charge
 13. Rain in the Night
 14. Creeping Upon
 15. Target
 16. Just Do it Up
 17. C & C Thang
 18. To be Feared
 19. Drill
 20. Full Stop
 21. In Trouble
 22. Airstrike

Додатки[ред.ред. код]

The Covert Operations («Секретні операції») — додаток до гри, що вийшло в 1996 році. Доповнення містить у собі 15 нових одиночних місій, які не є кампанією і в які можна грати в будь-якому порядку. Також в додаток входять 10 мультиплеєрних карт і новий звуковий супровід (13 треків). На відміну від оригіналу, на диску відсутні будь-які відеовставки і сюжетні лінії.

 • Special Operations
 • Sole Survivor

Ювілей[ред.ред. код]

На честь 12-річчя гри Electronic Arts виклала для вільного завантаження образи золотого видання гри (для Windows 95), після чого був випущений ряд виправлень, що поліпшують сумісність з сучасними комп'ютерами. Кожен охочий може завантажити образи двох компакт-дисків з офіційного сайту.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]