Crusader Kings II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Crusader Kings 2
Розробник Paradox Development Studio[en]
Видавець Paradox Interactive
Дистриб'ютор Steam
Частина серії Crusader Kings
Попередня гра серії Crusader Kings[d]
Дата анонсу 19 серпня 2010
Дата випуску 14 лютого 2012
Версія 1.091
Українська локалізація Ucraina Unione Strategists[1]
Остання версія 2.0.4
Жанр(и) Глобальна стратегія
Платформа Microsoft Windows , Linux , Mac OS X
Рушій гри Clausewitz Engine 2
Режим гри одиночна гра і багатокористувацька гра
Носій компакт-диск і Steam
Системні
вимоги

Windows XP / Vista / 7, Intel ® Pentium ® IV 2.4 GHz or AMD 3500+, 2 GB RAM, 2 GB free hard drive space, NVIDIA ® GeForce 8800 or ATI Radeon ® X1900 video

card, Direct X — compatible sound card, DirectX 9, 3 — button mouse, keyboard, speakers, Internet connection for multiplayer
Керування Клавіатура, миша
Сайт crusaderkings.com

Crusader Kings 2 (укр. Королі-Хрестоносці 2) — відеогра в жанрі глобальної стратегії, розроблена та опублікована шведською компанією Paradox Interactive.

Розробка[ред.ред. код]

19 серпня 2010 року, через 6 років після виходу першої частини гри, розробники на прохання фанатів оголосили на виставці GamesCom 2010 про початок розробки другої частини. Вихід Crusader Kings 2 був запланований на 14 лютого 2012 року. Провідним розробником гри є Генрік Форевс (швед. Henrik Fåhraeus), відомий на офіційному форумі як Doomdark.

Кожен місяць публікувався щоденник розробників.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Як і перша частина, Crusader Kings 2 моделює систему феодальних відносин у середньовічній Європі й на Близькому Сході, включаючи особисті взаємовідносини між тисячами персонажів, війни (у тому числі хрестові походи), інтриги, боротьбу за вплив на папу римського. Сам процес побудований виключно на грі за обрану вами династію, а не державу.

Додатки[ред.ред. код]

На даний момент вийшло п'ять офіційних доповнень і один додатковий сюжет, а також більше десятка дрібних доповнень, які не впливають на ігровий процес, що додають нові портрети, новий зовнішній вигляд бойових одиниць й національну музику.

Sword of Islam[ред.ред. код]

Sword of Islam (укр. Меч Ісламу) — перше офіційне доповнення гри, яке надає можливість грати за мусульманські династії, а також додає їм різні особливості й поліпшує їх систему інтриг. Мусульмани можуть мати одну головну дружину і до трьох вторинних. Половина умінь головної дружини переходить до правителя. Доповнення було випущено 26 червня 2012 року.

Legacy of Rome[ред.ред. код]

Legacy of Rome (укр. Спадщина Риму) — друге офіційне доповнення гри, яке додає деякі особливості в грі за Візантійську імперію. З'явилися фракції, можливості засліпити або каструвати ув'язнених, відтворити Римську імперію або подолати «Велику схизму». Тепер імператори Візантії можуть самі призначати собі спадкоємців, даючи почесний титул "деспот " своєму спадкоємцю. Доповнення було випущено 16 жовтня 2012 року.

Sunset Invasion[ред.ред. код]

Sunset Invasion (укр. Вторгнення Покровителів Сонця) — третє офіційне доповнення гри, яке додає новий сценарій, згідно з яким, в грі відбувається вигадане вторгнення кровожерливих ацтеків до Європи. Це перша робота Paradox Development Studios, в якій вони відійшли від реальної історії. Доповнення було випущено 15 листопада 2012 року.

The Republic[ред.ред. код]

The Republic (укр. Республіка) — четверте офіційне доповнення гри, яке додає можливість грати за заможні торгові республіки. Патриції можуть засновувати свої представництва і факторії по всьому морю. Якщо почати з 1066 року, на вибір запропонують п'ять купецьких держав: Венецію, Пізу, Геную, Амальфі й Готланд. Ганза приєднається до них пізніше. Основне завдання — будувати в приморських провінціях торгові пости, які дають стабільні прибутки. Доповнення було випущено 15 січня 2013 року.

The Old Gods[ред.ред. код]

The Old Gods (укр. Старі Боги) — п'яте офіційне доповнення гри, яке дозволяє грати за язичницьку або зороастрійську династію, а також доступна більш рання дата початку гри — 867 рік. Доповнення було випущено 28 травня 2013 року.

Sons of Abraham[ред.ред. код]

Sons of Abraham (укр. Сини Авраама) — шосте офіційне доповнення гри, в якому було істотно розширено взаємодія гравця з церквою й військово-чернечими орденами. Тепер з'явилася можливість, з допомогою єпископів, впливати на Папську курію, брати позики в орденів. Також гравець може грати за юдейські кагани Хазарії, відтворити Юдейське царство і відновити Храм Соломона. Доповнення було випущено 18 листопада 2013 року.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • У грі присутній інтегрований зв'язок історичних персонажів з Вікіпедією. При натисканні на відповідну кнопку в профілі правителя відкривається стаття з його біографією.
  • Єдиним персонажем, у якого відсутній портрет, в грі є пророк Мухаммед  — на місці портрета у нього каліграфічне написання імені.
  • Попри те, що всі персонажі в грі є історичними особистостями, і навіть придворні (наприклад при дворі герцога Ісландії є придворний Сноррі Стурлусон), розробники додали своїх персонажів як придворних в деякі з графств.
  • Розробники проводять часті конкурси під назвою After Action Report, переможці яких будуть додані в гру як барони з власним гербом, або ж як придворні.
  • Розробникам настільки сподобалася робота автора мода CK2plus над зміною поведінки AI, що в підсумку Wiz був прийнятий на постійну роботу в PDS як програміст штучного інтелекту.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]