Crusader Kings II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Crusader Kings 2
Розробник Paradox Development Studio[en]
Видавець Paradox Interactive
Дистриб'ютор Steam
Частина серії Crusader Kings
Попередня гра серії Q1070633?
Дата анонса 19 серпня 2010
Дата випуску 14 лютого 2012
Версія 1.091
Українська локалізація Ucraina Unione Strategists[1]
Остання версія 2.0.4
Жанр Глобальна стратегія
Платформа Microsoft Windows , Linux , Mac OS X
Рушій гри Clausewitz Engine 2
Режим гри одиночна гра і Багатокористувацька гра
Носій компакт-диск і Steam
Системні
вимоги
Windows XP / Vista / 7 , Intel ® Pentium ® IV 2.4 GHz or AMD 3500+, 2 GB RAM,

2 GB free hard drive space, NVIDIA ® GeForce 8800 or ATI Radeon ® X1900 video card, Direct X — compatible sound card, DirectX 9, 3 — button mouse, keyboard, speakers, Internet connection for multiplayer

Керування Клавіатура , миша
Сайт http://www.crusaderkings.com/

Crusader Kings 2 (укр. Хрестоносці 2) — глобальна стратегія в реальному часі, проект від студії Paradox Interactive .

Розробка[ред.ред. код]

19 серпня 2010, через 6 років після виходу першої частини гри, розробники на прохання фанатів оголосили на виставці GamesCom 2010 про початок розробки другої частини. Вихід Crusader Kings 2 був запланований на 14 лютого 2012 року. Провідним розробником гри є Хенрік Фореус (швед. Henrik Fåhraeus), відомий на офіційному форумі як Doomdark. Кожен місяць публікувався щоденник розробників.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Як і перша частина, Crusader Kings 2 моделює систему феодальних відносин у середньовічній Європі і на Близькому Сході , включаючи особисті взаємовідносини між тисячами персонажів, війни (у тому числі хрестові походи), інтриги, боротьбу за вплив на папу римського . Сам процес побудований виключно на грі за обрану вами династію, а не державу.

Додатки[ред.ред. код]

На даний момент вийшло п'ять офіційних доповнень і один додатковий сюжет, а також більше десятка не впливаючих на ігровий процес дрібних доповнень, що додають нові портрети, скіни бойових юнітів і національну музику.

Sword of Islam[ред.ред. код]

Надає можливість грати за мусульманські династії, також додає для них нові види інтриг і різні особливості. Мусульмани можуть мати одну головну дружину і до трьох вторинних. Половина умінь головної дружини переходить до правителя. DLC було випущено 26 червня 2012 року.

Legacy of Rome[ред.ред. код]

Друге доповнення додає різноманітності в грі за Візантійську імперію. З'явилися фракції, можливості засліпити або каструвати ув'язнених, відтворити Римську імперію або подолати «Велику схизму» . Тепер імператори Візантії можуть самі призначати собі спадкоємців, даючи почесний титул " деспот " своєму спадкоємцю. DLC був випущений 16 жовтня 2012.

Sunset Invasion[ред.ред. код]

Доповнення або додатковий сценарій, що додає в гру вигадане вторгнення кровожерливих ацтеків до Європи. Це перша робота Paradox Development Studios, в якій вони відійшли від реальної історії. DLC був випущений 15 листопада 2012 року.

The Republic[ред.ред. код]

Четверте доповнення в якому додана можливість гри за багаті торгові республіки. Патриції можуть засновувати свої представництва і факторії по всьому морю. Якщо почати з 1066, на вибір запропонують п'ять купецьких держав: Венецію , Пізу , Геную , Амальфі і Готланд . Ганза приєднується до них пізніше. Основне завдання — будувати в приморських провінціях торгові пости, які дають стабільний куш. DLC був випущений 15 січня 2013 року.

The Old Gods[ред.ред. код]

П'яте доповнення дозволяє грати за язичницького або зороастрійського правителя, а також доступна більш рання дата старту гри — 867 рік . DLC було випущено 28 травня 2013.

Sons of Abraham[ред.ред. код]

Шосте доповнення, в якому було істотно розширено взаємодія гравця з церквою і військово-чернечими орденами. Тепер з'явилася можливість за допомогою єпископів впливати на Папську курію, брати позики у орденів (які тепер будуть мати реальну силу). Також гравець може грати за іудейські кагани Хазарії , відтворити Іудейське царство і відновити Храм Соломона. DLC був випущений 18 листопада 2013.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • У грі інтегрований зв'язок історичних персонажів з Вікіпедією. При натисканні на відповідну кнопку в профілі правителя відкривається стаття з його біографією.
  • Єдиним персонажем, у якого відсутній портрет, в грі є пророк Мухаммед  — на місці портрета у нього каліграфічне написання імені.
  • Незважаючи на те, що всі персонажі в грі є історичними особистостями, і навіть придворні (наприклад при дворі герцога Ісландії є придворний Сноррі Стурлусон ), розробники додали своїх персонажів в якості придворних в деякі з графств.
  • Розробники проводять часті конкурси під назвою After Action Report, переможці яких будуть додані в гру в якості баронів з власним гербом, або ж як придворні.
  • Розробникам настільки сподобалася робота автора мода CK2plus над зміною поведінки AI, що в підсумку Wiz був прийнятий на постійну роботу в PDS в якості програміста штучного інтелекту.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]