Crusader Kings II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Crusader Kings 2
Розробник Paradox Development Studio[en]
Видавець Paradox Interactive
Дистриб'ютор Steam
Частина серії Crusader Kings
Попередня гра серії Crusader Kings[d]
Дата анонсу 19 серпня 2010
Дата випуску 14 лютого 2012
Версія 1.091
Українська локалізація Ucraina Unione Strategists[1]
Остання версія 2.0.4
Жанр(и) Глобальна стратегія
Платформа Microsoft Windows , Linux , Mac OS X
Рушій гри Clausewitz Engine 2
Режим гри одиночна гра і багатокористувацька гра
Носій компакт-диск і Steam
Системні
вимоги

Windows XP / Vista / 7, Intel ® Pentium ® IV 2.4 GHz or AMD 3500+, 2 GB RAM, 2 GB free hard drive space, NVIDIA ® GeForce 8800 or ATI Radeon ® X1900 video

card, Direct X — compatible sound card, DirectX 9, 3 — button mouse, keyboard, speakers, Internet connection for multiplayer
Керування Клавіатура, миша
Сайт crusaderkings.com

Crusader Kings 2 (укр. Хрестоносці 2) — глобальна стратегія в реальному часі, проект від студії Paradox Interactive .

Розробка[ред.ред. код]

19 серпня 2010, через 6 років після виходу першої частини гри, розробники на прохання фанатів оголосили на виставці GamesCom 2010 про початок розробки другої частини. Вихід Crusader Kings 2 був запланований на 14 лютого 2012 року. Провідним розробником гри є Хенрік Фореус (швед. Henrik Fåhraeus), відомий на офіційному форумі як Doomdark. Кожен місяць публікувався щоденник розробників.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Як і перша частина, Crusader Kings 2 моделює систему феодальних відносин у середньовічній Європі і на Близькому Сході, включаючи особисті взаємовідносини між тисячами персонажів, війни (у тому числі хрестові походи), інтриги, боротьбу за вплив на папу римського. Сам процес побудований виключно на грі за обрану вами династію, а не державу.

Додатки[ред.ред. код]

На даний момент вийшло п'ять офіційних доповнень і один додатковий сюжет, а також більше десятка не впливаючих на ігровий процес дрібних доповнень, що додають нові портрети, скіни бойових юнітів і національну музику.

Sword of Islam[ред.ред. код]

Надає можливість грати за мусульманські династії, також додає для них нові види інтриг і різні особливості. Мусульмани можуть мати одну головну дружину і до трьох вторинних. Половина умінь головної дружини переходить до правителя. DLC було випущено 26 червня 2012 року.

Legacy of Rome[ред.ред. код]

Друге доповнення додає різноманітності в грі за Візантійську імперію. З'явилися фракції, можливості засліпити або каструвати ув'язнених, відтворити Римську імперію або подолати «Велику схизму». Тепер імператори Візантії можуть самі призначати собі спадкоємців, даючи почесний титул " деспот " своєму спадкоємцю. DLC був випущений 16 жовтня 2012.

Sunset Invasion[ред.ред. код]

Доповнення або додатковий сценарій, що додає в гру вигадане вторгнення кровожерливих ацтеків до Європи. Це перша робота Paradox Development Studios, в якій вони відійшли від реальної історії. DLC був випущений 15 листопада 2012 року.

The Republic[ред.ред. код]

Четверте доповнення в якому додана можливість гри за багаті торгові республіки. Патриції можуть засновувати свої представництва і факторії по всьому морю. Якщо почати з 1066, на вибір запропонують п'ять купецьких держав: Венецію, Пізу, Геную, Амальфі і Готланд . Ганза приєднується до них пізніше. Основне завдання — будувати в приморських провінціях торгові пости, які дають стабільний куш. DLC був випущений 15 січня 2013 року.

The Old Gods[ред.ред. код]

П'яте доповнення дозволяє грати за язичницького або зороастрійського правителя, а також доступна більш рання дата старту гри — 867 рік . DLC було випущено 28 травня 2013.

Sons of Abraham[ред.ред. код]

Шосте доповнення, в якому було істотно розширено взаємодія гравця з церквою і військово-чернечими орденами. Тепер з'явилася можливість за допомогою єпископів впливати на Папську курію, брати позики у орденів (які тепер будуть мати реальну силу). Також гравець може грати за іудейські кагани Хазарії, відтворити Іудейське царство і відновити Храм Соломона. DLC був випущений 18 листопада 2013.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • У грі інтегрований зв'язок історичних персонажів з Вікіпедією. При натисканні на відповідну кнопку в профілі правителя відкривається стаття з його біографією.
  • Єдиним персонажем, у якого відсутній портрет, в грі є пророк Мухаммед  — на місці портрета у нього каліграфічне написання імені.
  • Незважаючи на те, що всі персонажі в грі є історичними особистостями, і навіть придворні (наприклад при дворі герцога Ісландії є придворний Сноррі Стурлусон ), розробники додали своїх персонажів як придворних в деякі з графств.
  • Розробники проводять часті конкурси під назвою After Action Report, переможці яких будуть додані в гру як барони з власним гербом, або ж як придворні.
  • Розробникам настільки сподобалася робота автора мода CK2plus над зміною поведінки AI, що в підсумку Wiz був прийнятий на постійну роботу в PDS як програміст штучного інтелекту.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]