Перейти до вмісту

Sun Structures

Добра стаття
Перевірена версія
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Sun Structures
Студійний альбом
ВиконавецьTemples
Дата випуску10 лютого 2014
Записаний2012-2013
Жанрпсиходелічний поп
Тривалість52:28
Моваанглійська
ЛейблHeavenly Recordings
ПродюсерДжеймс Бегшоу
Хронологія Temples
Попередній
←
Volcano[en]
(2017)
Наступний
→

Sun Structures (укр. «Сонячні структури») — дебютний студійний альбом англійського рок-гурту Temples, що вийшов у 2014 році.

Гурт Temples було створено 2012 року в англійському Кеттерінгу[en]. Його засновники гітарист Джеймс Бегшоу та бас-гітарист Том Волмслі записали в домашній студії пісню «Shelter Song», надихаючись психоделічною музикою 1960-х років. Після публікації пісні в Інтернеті музиканти підписали контракт з лейблом Heavenly Recordings, а також запросили барабанщика і клавішника, сформувавши остаточний склад Temples.

З 2012 по 2014 роки гурт видав сингли «Shelter Song», «Colours to Life», «Keep in the Dark» та «Mesmerise», після чого випустив повноцінний студійний альбом Sun Structures. Платівка отримала схвальні відгуки слухачів, музичних оглядачів та відомих музикантів, серед яких Джонні Мар та Ноел Галлахер. Temples стали вважати одним з провідних сучасних колективів психоделічної попмузики, найчастіше порівнюючи з австралійським гуртом Tame Impala.

Sun Structures потрапив до десятки найкращих альбомів в британському тижневому хіт-параді та був визнаний альбомом 2014 року за версією мережі магазинів інді-музики Rough Trade.

Історія створення

[ред. | ред. код]
Учасники запису

Temples:

  • Джеймс Бегшоу — гітара, вокал,
  • Томас Волмслі — бас-гітара,
  • Адам Сміт — гітара, клавішні,
  • Семюел Томс — барабани.

Виробництво:

  • музика та тексти — Джеймс Бегшоу, Томас Волмслі
  • продюсер — Джеймс Бегшоу,
  • зведення — Клаудіус Міттендорфер, за винятком «Shelter Song» та «Fragment's Life» (Джеймс Бегшоу),
  • майстеринг — Ноель Саммервіль,
  • менеджемент — Серн Каннінг, Джеймс Сандом,
  • ілюстрація, фотографія — Еббі Стівенс, Зої Максвелл,
  • дизайн, макет — Томас Каслін[1].

Засновниками гурту Temples стали англійські музиканти Джеймс Бегшоу та Том Волмслі. Обидва жили в Кеттерінгу[en][2], графство Нортгемптоншир, Англія, та грали в гурті The Moons[en]: Джеймс на гітарі, а Том — на клавішних. Бегшоу та Волмслі зблизилися через спільні музичні смаки, серед яких The Byrds та попзаписи 1960-х років, і почали генерувати ідеї для нових пісень. Досягнувши специфічного звучання барабанів в імпровізованій домашній студії Бегшоу в Кеттерінгу, вони додали до нього мелодію, куплет та приспів, створивши свій перший трек «Shelter Song». Назву гурту «Temples» (укр. Храми) обрали, бо вона «була такою ж духовною та кінематографічною, як музика, яку записували»[3]. Опублікована в Інтернеті «Shelter Song» привернула увагу не лише слухачів, але й продюсерів, які запропонували дуету підписати контракт з лейблом Heavenly Recordings, попри повну відсутність живих виступів гурту[4][5].

Слідом за «Shelter Song» дует Бегшоу та Волмслі продовжив створювати та записувати нові пісні. Наступними в студії з'явилися «The Golden Throne» та «Keep in the Dark»[6]. Музиканти запросили своїх друзів з Кеттерінгу, барабанщика Сема Томса та клавішника Адама Сміта[7], перетворившись зі студійного проєкту на повноцінний концертний гурт[3]. Учасників колективу об'єднувала не лише любов до музики — більше The Byrds, аніж The Beatles, — але й зацікавленість у всьому містичному, в тому числі тексти Олдоса Гакслі та Тімоті Лірі, та фільми Кеннета Енгера[5].

Дебютним синглом, що вийшов на лейблі Heavenly Recordings, стала вже відома композиція «Shelter Song». За словами музикантів, позитивна реакція музичної преси стала для них несподіванкою, адже вони лише намагалися створити щось власне, надихаючись класичними записами. Протягом наступного року гурт продовжував гастролювати та записувати нові пісні, випустивши сингли «Colours to Life», «Keep in the Dark» та «Mesmerise»[6]. За рік Temples стали одним з найобговорюваніших молодих колективі Великої Британії. Вони виступали разом з The Rolling Stones у лондонському Гайд-парку та отримали пропозицію спільного туру від Suede. Публічну підтримку Temples надали такі відомі британські музиканти, як Джонні Марр (The Smiths), Роберт Ваєтт (Soft Machine) та Ноел Галлахер (Oasis)[6].

Видавши декілька пісень, музиканти Temples зосередились на записі повноцінного альбому. В інтерв'ю тижневику Time Out вони зізнались, що ідея платівки полягала в створенні пісень на абстрактні теми, використовуючи ностальгічне та позачасове звучання[8][2]. Запис тривав в студії Бегшоу в Кеттерінгу до листопада 2013 року, в проміжках між концертами, коли гурт повертався до рідного міста. Останніми було записано пісні «Mesmerise» та «A Question Isn't Answered». За словами Бегшоу, музиканти «намагалися створити колекцію пісень, яка буде працювати як один довгий запис, як одне ціле... вразити самих себе, написати музику, як подобалася б самим»[6]. Всі пісні написано дуетом Бегшоу та Волмслі. За словами музикантів, до платівки увійшов майже весь наявний матеріал[6], проте принаймні декілька пісень — «Prisms», «Ankh», «Jewel of Mine Eye» — вийшли лише як бі-сайди до синглів Temples, не ставши частиною дебютного альбому[9].

В інтерв'ю журналу Tape Op[en] музиканти Temples розповіли, що під час виробництва Sun Structures надихалися продюсерськими ідеями улюблених гуртів, починаючи з The Beatles. Вони не намагалися копіювати звучання цілих альбомів, але запозичували поодинокі елементи, як-то звучання гітари або барабанів, цікаві вступи тощо. Волмслі та Бегшоу особливо відзначали пісню «Expecting to Fly» Ніла Янга через роботу аранжувальника Джека Ніцше, що дозволила зберегти неповторну атмосферу та настрій пісні. Музиканти записували всі пісні вдома, використовуючи наявне обладнання та не переймаючись через відсутність професійної апаратури. Барабани було записано у навмисно спрощений спосіб, з використаннями лише декількох мікрофонів, які вони могли себе дозволити («в стилі Гліна Джонса»). Рішення записувати все в домашніх умовах було свідомим, бо музиканти не хотіли розчаровуватися в результаті, який отримали б у професійній студії, замість цього контролюючи процес самостійно[10]. Коли роботу над базовими треками в Кеттерінгу було завершено, до справи взявся звукоінженер Клаудіус Міттендорфер, відомий за роботою з The Mars Volta, Muse та Franz Ferdinand, який зводив треки у Нью-Йорку[5].

Зміст альбому

[ред. | ред. код]

Обкладинка

[ред. | ред. код]
Трикутний будинок у Раштоні

На обкладинці альбому зображені чотири учасники гурту на фоні старовинного триповерхового будинку. Музиканти хотіли підкреслити, що всі вони родом з англійського Кеттерінгу, і тому вирішили сфотографуватися на тлі Трикутного будинку у Раштоні, що знаходиться неподалік від рідного міста. Цю будівлю побудовано 1593 року, а її незвична форма та символи всередині приміщення відсилають до Святої Трійці. Всі музиканти на обкладинці дивляться в різні боки, що мало підкреслювати відмінність їхніх музичних смаків[11][12].

Авторами оформлення альбому стали артдиректорка Еббі Стівенс та фотографиня Зої Максвелл[13]. Окрім обкладинки, вони створили фотографії для буклета та пресрелізу, на яких музиканти Temples були зображені всередині Трикутного будинку в Раштоні, на фоні стін із трикутними декоративними елементами, та зовні, на розі будівлі[14][15]. Альбом було номіновано на отримання премії Best Art Vinyl 2014[en], яка щороку вручається дизайнерам та музикантам, які створили найкращі обкладинки вінілових платівок[16][17].

Список пісень

[ред. | ред. код]
Список композицій
#НазваТривалість
1.«Shelter Song»3:11
2.«Sun Structures»5:13
3.«The Golden Throne»4:11
4.«Keep In The Dark»4:37
5.«Mesmerise»3:42
6.«Move With The Season»5:11
7.«Colours To Life»5:11
8.«A Question Isn't Answered»5:12
9.«The Guesser»4:07
10.«Test Of Time»3:53
11.«Sand Dance»6:31
12.«Fragment's Life»1:59

Автори пісень — Джеймс Бегшоу, Томас Волмслі

Звучання 12-струнної гітари у першій пісні з альбому порівнювали з творчістю The Byrds (на ілл.)
Вокальні гармонії, що зустрічалися у піснях з альбому, були типовими для популярного гурту 1970-х The Beach Boys (на ілл.)
Музичну стилістику альбому найчастіше порівнювали з провідним психоделічним гуртом тогочасності Tame Impala (на ілл.)

1. «Shelter Song» (укр. «Пісня укриття») — це перша пісня Temples, що вийшла 2012 року. Вона починається з рифу на 12-струнній гітарі та продовжується мелодійним співом під акомпанемент барабанів та перкусії[18]. Вокальна партія куплету складається з викликів та відповідей[19][20], а передприспів закінчується фразою «Take me away to the twilight zone» (укр. Забери мене в сутінкову зону)[21]. За другим куплетом йде короткий вокаліз, що перетікає у приспів, на фоні якого з'являються короткі яскраві акорди. Після третього куплету та приспіву йде кода, побудована на вже знайомому вокалізі, спочатку з ледь помітним акомпанементом, а потім з гучними та поступово затихаючими барабанами[22]. Звучання пісні порівнювалося з альбомом Sonic Flower Groove шотландського рок-гурту Primal Scream[en][23], виконавцями лейблу Decca (Tintern Abbey[en], The Poets[en], Енді Форрей та Curiosity Shoppe)[24] та сучаснішими британськими артрокерами Django Django[en][25].

2. Чільна композиція «Sun Structures» (укр. «Сонячні структури») побудована навколо ритмічної бас-гітари, спрощеної барабанної партії та клавішних, витриманих в стилі гаражного року[26][22][27]. Протягом треку неодноразово повторюється один й той же гітарний риф, який наближає пісню до хардроку[24]. Вокал з ефектом луни поєднується з фуззовими гітарами[25][19]. Інструментальний програш в середині композиції, який порівнювали з рок-оперою S. F. Sorrow[en] у виконанні Pretty Things[en], поєднує психоделічний рок із прог-роком[27][28].

3. Пісня «The Golden Throne» (укр. «Золотий трон») була відома слухачам ще з 2012 року за неофіційними бутлегами, виданими дуетом гітариста Джеймса Бегшоу та бас-гітариста Тома Волмслі[24]. Вона розпочинається з психоделічного гітарного вступу, який — як і назва та відеокліп — містить єгипетські мотиви[26]. Мелодійний вокал у куплеті звучить на фоні клавішних, а гітарні акорди наголошують на другій та четвертій долі такту, подібно до музики регі[19][29]. У приспіві з'являються струнні, створюючи спекторівську «стіну звуку»[30]. Закінчується композиція програшем Адама Сміта на клавішних, що імітує священне звучання[24].

4. «Keep In The Dark» (укр. «Тримайся в темряві») — це неопсиходелічна глем-рокова композиція[31][29], в якій окрім звичайних для рок-гурту інструментів можна почути мелотрон, арпеджіо на арфі та програш на трубі[22][30]. Пісня порівнювалася з творчістю Марка Болана та гурту T. Rex[28][32]; барабанну партію на першому плані вважали ніби запозиченою з «Jean Genie» Девіда Бові[22], а низхідний вокал в куплеті — схожим на «Draggin' the Line» гурту Beat Goes Bang[28].

5. «Mesmerise» (укр. «Загіпнозуй») — ще одна глем-попова композиція[23], що стартує з гітарного рифу, який повторюється протягом пісні[32]. Текст містить рядки, типові для психоделічної поезії, такі як «Paradise is alive in the conscience of the brain» (укр. Рай живий у свідомості мозку)[30]. Одноголоса вокальна партія на початку композиції згодом перетворюється на багатоголосся, характерне для попрокового гурту 1960-х The Beach Boys[26].

6. «Move With the Season» (укр. «Рухайся разом з порами року») — повільна психоделічна попбалада[33], побудована навколо гітарних акордів[19]. Окрім них вокалу Бегшоу акомпанують барабани Сема Томса та клавішні Адама Сміта[28]. В пісні також відзначали «пасторальний» вплив The Byrds[21]

7. «Colours To Life» (укр. «Барви життя») побудована на яскравому гітарному рифі, що повторюється знову й знову[34][26]. Поступово до нього доєднується синтезатор, згодом вступають барабани та бас-гітара[26]. Куплет, в якому до вокалу Бегшоу додано ефект реверберації, переходить у гармонічний передприспів, а потім у кульмінацію пісні — приспів, в якому поєднуються мелодійний вокал, орган та інший гітарний риф[28][25][26]. Текст пісні торкається метафізичних тем: «Spectrums defy us left to remind us / Love, lust, spaces in time bringing colours to life» (укр. Спектри кидають нам виклик, щоб нагадати нам любов, пристрасть, простір у часі, додають барв до життя)[34].

8. «A Question Isn't Answered» (укр. «Питання без відповіді») починається з плескання у долоні, за яким йде програш на органі та гучний мелодійний вокаліз в стилі музики Близького Сходу[26]. Пульсуючий ритм композиції схожий на краут-роківський «моторик»[34], інструментальний початок нагадує кантрі-рок[19], а гітарний риф з ефектом «фузз»[26] перетворює композицію на бугі або важкий блюз[33][27]. Філософські тексти містять гру слів, на кшталт «A question isn't answered, if an answer isn't questioned» (укр. Питання залишається без відповіді, якщо до відповіді немає запитань), відсилаючи до психоделічного періоду гурту The Beatles та сольних альбомів Джона Леннона[19].

9. «The Guesser» (укр. «Відгадувач») — одна з перших пісень Temples, які Бегшоу та Волмслі виконували дуетом ще у 2012 році[24]. Витримана в стилі попмузики 1970-х[26], вона поєднує ті самі елементи, що і решта пісень з альбому: «оп'янілий» вокал, гітари з ефектом «фузз» та акомпанемент органу[19]. У частині мелодії та акордів у куплеті знаходили схожості з хітом 1966 року «Sunny[en]»[30].

10. «Test Of Time» (укр. «Випробування часом») виділяється енергійними барабанами, характерними для музики 1960-х років[28][26]. Структура пісні є типовою для Temples: куплет та передприспів перетікають в епічний приспів[33][26]. Цю пісню порівнювали з творчістю як класичних гуртів британського психоделічного року (Small Faces, Cream, ранні Pink Floyd)[24], так і сучасних рок-гуртів (Tame Impala, I Am Kloot[en], проєкти продюсера Дейва Фрідмана[en])[30][34].

11. «Sand Dance» (укр. «Пісочний танець») — ще одна колоритна композиція, що містить арабські мотиви[28][27][24]. Окрім барабанів, в ній використовується перкусія[29]. Шестихвилинна композиція побудована навколо гітарного рифу, «за який Pink Floyd вбили б у 1967 році»[28], та має багатошарове оркестрове аранжування, іноді створюючи різке, дисонуюче звучання[34][30].

12. Завершує альбом двохвилинна композиція «Fragment's Life» (укр. «Життя фрагмента»), яку Бегшоу співає під акомпанемент акустичної гітари[24][26]. Вона відрізняється від решти пісень з альбому своїм психоделічно-фолковим стилем[35]. Манеру співу Бегшоу порівнювали із піснями гурту Fleet Foxes[en][25].

Вихід альбому

[ред. | ред. код]
Temples (2014)

Перший сингл Temples «Shelter Song» вийшов на лейблі Heavenly Recordings 12 листопада 2012 року. На стороні «Б» опинилася пісня «Prisms», також записана в домашній студії в Кеттерінгу в вересні 2012 року. Сингл вийшов на 7-дюймовому вінілі обмеженим накладом, а також в цифровому вигляді на iTunes[36][37]. Протягом 2013 року гурт видав ще два сингли: «Colours to Life» (з бі-сайдом «Ankh»)[38] та «Keep in the Dark» (бі-сайд — «Jewel Of Mine Eye»)[39][40]. 18 листопада 2013 року було анонсовано вихід дебютного лонгплею Sun Structures на лейблі «Heavenly Recordings», концертний тур по Великій Британії, а також реліз четвертого синглу з альбому, пісні «Mesmerise»[41][42].

Альбом Sun Structures вийшов 10 лютого 2014 року на лейблі Heavenly Recordings та містив дванадцять пісень, включаючи чотири вже відомих сингли. Платівка вийшла на вінілі, на компакт-дисках та в цифровому форматі[43]. 22 лютого Sun Structures дебютував у британському альбомному чарті, посівши сьому сходинку, та протримався в сотні найкращих альбомів чотири тижні[44]. В Сполучених Штатах альбом вийшов 11 лютого на інді-лейблі Fat Possum Records[en], розповсюджуючись на компакт-дисках, вінілі та аудіокасетах[45]. 1 березня Sun Structures перший та єдиний раз потрапив до щотижневого альбомного чарту США Billboard 200, посівши 163 місце[46].

19 квітня 2014 року до Дня магазину звукозапису Temples видали спліт-сингл з австралійським попгуртом Jagwar Ma[en], переробивши пісні один одного: «Shelter Song» з Sun Structures та «Man I Need» з альбому Howlin (2013)[47][48]. Також протягом 2014 року Temples видали сингл «Move With the Season» та мініальбом Shelter Song, які окрім оригінальних пісень з Sun Stuctures містили їхні реміксовані версії[49][50].

Наприкінці 2014 року лейбл Heavenly Recordings випустив перероблену версію альбому, яка отримала назву Sun Restructured (укр. Сонце реструктуроване). Її авторами став дует Beyond The Wizard's Sleeve, що складався з діджея Ерола Алкана[en] та продюсера Річарда Норріса[en]. Вони «реанімували» оригінальні композиції Temples, аранжувавши їх у стилі сучасної електронної музики[51][52]. Джеймс Бегшоу та інші учасники Temples спочатку не дуже схвалили результат, але потім погодились, що ця окрема версія має право на існування[6].

Концертне турне на підтримку альбому розпочалося з виступів у Великій Британії наприкінці лютого 2014 року[42]. Протягом всього року Temples мали насичений концертний графік, виступили в більшості європейських країн, завітали до Сполучених Штатів, Австралії, Мексики, Японії тощо[6]. Зокрема, гурт взяв участь у великих фестивалях, серед яких Glastonbury, Bonnaroo Music Festival[en], Primavera Sound[en] та Lollapalooza. Популярності гуртові додали неочікувані виступи у телевізійних програмах «Вечірнє шоу з Джиммі Феллоном» та «Шоу Елен Дедженерес»[53][40]. Врешті решт, Sun Structures було визнано кращим альбомом 2014 року за версією британського інді-рітейлера Rough Trade[en][54].

Критичні відгуки

[ред. | ред. код]
Професійні огляди
Сукупні оцінки
Джерело Рейтинг
Metacritic 70/100[55]
Оцінки оглядів
Джерело Рейтинг
AllMusic 4/5 зірок[33]
Austin Chronicle 2.5/5 зірок[18]
Blurt 3/5 зірок[30]
DIY 4/5 зірок[35]
Drowned in Sound 5/10 зірок[22]
Exclaim 9/10 зірок[56]
Guardian 3/5 зірок[57]
Independent 3/5 зірок[27]
Line of Best Fit 8/10 зірок[29]
Louder Than War 10/10 зірок[31]
Music OMH 4.5/5 зірок[26]
NME 4/5 зірок[21]
Now 4/5 зірок[58]
Observer 3/5 зірок[59]
Pitchfork 5.5/10 зірок[32]
PopMatters 6/10 зірок[25]
Premier Guitar 4/5 зірок[60]
Rolling Stone 3/5 зірок[61]
Under the Radar 8/10 зірок[20]
405 8/10 зірок[24]

Дебютний альбом Temples отримав переважно схвальні відгуки музичних критиків[55]. Найприхильніші оглядачі відзначали, що гуртові вдалося відтворити аутентичне звучання 1960-х років, зробивши його свіжим та сучасним. На сайті Louder Than War[en] Sun Structures отримав найвищу оцінку — 10 з 10, та був названий «вражаючим дебютом королів сучасного психоделічного відродження, … виконаним зі стилем і смаком»[31]. У виданні All Things Loud (9/10) передбачили, що платівка може підняти британський гурт до вершин сучасної психоделічної музики[19]. В британському журналі Clash Music та канадському Exclaim! (9/10) припустили, що Sun Structures міг би вийти в 1960-ті роки, і ніхто б цьому не здивувався[62][56], а у лондонському виданні MusicOMH (9/10) підкреслили, що Temples вдалося створити цільний альбом, якій цікаво слухати від початку до кінця, що було рідкістю для тогочасних виконавців[26].

У цілій низці видань альбом оцінили на чотири зірки з п'яти або «8/10». В американському журналі Under the Radar[en] та британському The Quietus[en] визнали, що звучання Temples не є новаторським, проте музиканти створюють чудові мелодії, та майстерно поєднують вже відомі стилі, через що «в них майже неможливо не закохатися»[20][23]. У виданні New Musical Express єдиним «недоліком» платівки назвали те, що на відміну від оригінальних альбомів 1960-х років, Sun Structures не звучить так, ніби написаний під впливом наркотиків[21]. В музичному каталозі AllMusic дебютний альбом Temples нарекли найкращим сучасним представником психоделічної попмузики[33]. В канадській газеті NOW Toronto[en] звернули увагу на «одержимість виробництвом», а також видатні навички музикантів у написанні пісень[58]. На інді-сайті The Line of Best Fit[en] відзначили, що Temples звучать не як кавер-гурт, подібно дуету Foxygen[en], а «надзвичайно свіжо»[29]. В британському журналі DIY[en] звернули увагу на «тривалу велич їхнього бачення, текстів та музикальності»[35], а на сайті The 405 забажали, щоб решта психпоп-релізів року вийшли б настільки вдалими[24]. Нарешті, в журналі Premier Guitar[en] поцікавилися, що було б, якби Temples більше дивилися в майбутнє, та менше уваги приділяли класичній рок-музиці[60].

Критика Sun Structures переважно була пов'язана із браком оригінальних музичних ідей[28]. На сайті Pretty Much Amazing зазначили, що від альбому не варто очікувати музичної революції[63], а в журналі Blurt[en] наголосили, що музиканти не винаходять нічого нового, а лише діють у вже відомих межах жанру психоделічної попмузики[30]. На сайті No Ripcord поскаржилися, що Temples важко відрізнити від їхніх численних колег по сцені[34], а у PopMatters їх назвали «смішним та талановитим рок-гуртом без обличчя»[25]. У провідному музичному виданні Rolling Stone Sun Structures отримав лише три зірки з п'яти: Джон Долан порівняв альбом з «архаїчним психоделічним роком 1960-х», якому бракує веселощів да дотепності[61]. У британському щотижневому виданні The Observer звернули увагу на педантичну любов гурту до деталей 1960-х років, порівнявши це з «хоча і цікавою, але знайомою подорожжю»[59]. Оглядачі The Independent, The Guardian та Pitchfork дорікнули Temples у прямолінійному копіюванні звучання улюблених гуртів та відсутності власної персональності, нетипової для психоделічного жанру із його речовинами для «розширення розуму»[27][57][32]. Оглядачу The Austin Chronicle[en] здалося, що друга половина альбому обтяжена занадто довгими піснями[18], а в британському вебзіні Drowned in Sound[en] резюмували, що платівка створена професійними музикантами, які знають, що роблять, але «так сильно намагаються бути чимось іншим, що ми втрачаємо уявлення про те, ким вони є насправді»[22].

Чарти

[ред. | ред. код]
Хіт-парад (2014) Найвища
позиція
Австралія Австралія Australian Albums (ARIA)[64] 55
Австрія Австрія Austrian Albums (Ö3 Austria)[65] 69
Бельгія Бельгія Belgian Albums (Ultratop Flanders)[66] 80
Бельгія Бельгія Belgian Albums (Ultratop Wallonia)[67] 58
Нідерланди Нідерланди Dutch Albums (MegaCharts)[68] 36
Франція Франція French Albums (SNEP)[69] 66
Німеччина Німеччина German Albums (Media Control)[70] 47
Шотландія Шотландія Scottish Albums (OCC)[71] 17
Ірландія Ірландія Irish Albums (IRMA)[72] 69
Швейцарія Швейцарія Swiss Albums (Schweizer Hitparade)[73] 24
Велика Британія Велика Британія UK Albums (OCC)[74] 7
США США Billboard 200[75] 163

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Temples - Sun Structures (англ.), 2014, процитовано 26 серпня 2023
  2. а б Interview: Temples. Time Out Istanbul (англ.). 3 травня 2016. Архів оригіналу за 26 серпня 2023. Процитовано 26 серпня 2023.
  3. а б Gimme Your Answers: An Interview w/ Temples – Alicia Atout (англ.). 20 листопада 2012. Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 26 серпня 2023.
  4. Gourlay, Dom (5 квітня 2013). DiS meets Temples. DrownedInSound (англ.). Архів оригіналу за 22 червня 2013. Процитовано 26 серпня 2023.
  5. а б в Heavenly Recordings :: Artist :: Temples. heavenlyrecordings.com. Архів оригіналу за 26 серпня 2023. Процитовано 26 серпня 2023.
  6. а б в г д е ж Interview: Temples - 'It's Not Sunshine Music'. NBHAP (нім.). 16 грудня 2014. Архів оригіналу за 26 серпня 2023. Процитовано 26 серпня 2023.
  7. Hanging Out with Adam Smith of Temples. originalfuzz.com (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 26 серпня 2023.
  8. Norris, John (1 березня 2017). After ‘Backward-Looking’ Debut, Temples Gear Up for More ‘Modern’ Album ‘Volcano’. Billboard (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 26 серпня 2023.
  9. Temples (4). Discogs (англ.). Архів оригіналу за 26 серпня 2023. Процитовано 26 серпня 2023.
  10. Temples: UK Psyche Pop. tapeop.com (англ.). Процитовано 26 серпня 2023.
  11. Sun Structures, by Temples. Temples (англ.). Архів оригіналу за 21 серпня 2023. Процитовано 21 серпня 2023.
  12. Clare, Katie (11 грудня 2013). Louder Than War Interview: Temples. Louder Than War (англ.). Процитовано 21 серпня 2023.
  13. Temples - Sun Structures (англ.), Discogs, 2014, процитовано 21 серпня 2023
  14. Zoë Maxwell. Zoë Maxwell (англ.). Процитовано 21 серпня 2023.
  15. Temples - Sun Structures. Abbie Stephens (англ.). 7 листопада 2014. Процитовано 21 серпня 2023.
  16. Best Art Vinyl Awards 2014 | ArtVinyl (англ.). Процитовано 21 серпня 2023.
  17. АРТ-ВИНИЛ. www.praguedesignschool.com (рос.). Процитовано 21 серпня 2023.
  18. а б в Beets, Greg (2 травня 2014). Temples - Sun Structures (Heavenly). The Austin Chronicle (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  19. а б в г д е ж и Parker, Jack (4 лютого 2014). Temples - Sun Structures (Album Review). All Things Loud (англ.). Процитовано 27 серпня 2023.
  20. а б в Bennett, Kate. Sun Structures. www.undertheradarmag.com (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  21. а б в г Horner, Al (7 лютого 2014). Temples - 'Sun Structures'. NME (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  22. а б в г д е Album Review: Temples - Sun Structures. DrownedInSound (англ.). 10 лютого 2014. Архів оригіналу за 13 грудня 2014. Процитовано 27 серпня 2023.
  23. а б в The Quietus | Reviews | Temples. The Quietus (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  24. а б в г д е ж и к л Temples - Sun Structures l Reviews l The 405. web.archive.org. 9 лютого 2014. Архів оригіналу за 9 лютого 2014. Процитовано 27 серпня 2023.
  25. а б в г д е Temples: Sun Structures | PopMatters. web.archive.org. 2 березня 2014. Архів оригіналу за 2 березня 2014. Процитовано 27 серпня 2023.
  26. а б в г д е ж и к л м н п р Temples – Sun Structures | Album Reviews | musicOMH. MusicOMH. 9 лютого 2014. Архів оригіналу за 9 лютого 2014. Процитовано 27 серпня 2023.
  27. а б в г д е Album reviews: Sun Kil Moon, Tinariwen, Temples, Sunn O))), Katy B, Serge Gainsbourg - Reviews - Music - The Independent. web.archive.org. 9 лютого 2014. Архів оригіналу за 10 березня 2014. Процитовано 27 серпня 2023.
  28. а б в г д е ж и к Temples: Sun Structures | Album Review. Spectrum Culture (англ.). 20 лютого 2014. Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  29. а б в г д Temples – Sun Structures. The Line of Best Fit (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  30. а б в г д е ж и TEMPLES - Sun Structures | Blurt Magazine. web.archive.org. 28 квітня 2014. Архів оригіналу за 28 квітня 2014. Процитовано 27 серпня 2023.
  31. а б в Torabi, Arash (24 січня 2014). Temples: Sun Structures - album review. Louder Than War (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  32. а б в г Greene, Jayson (12 лютого 2014). Temples: Sun Structures. Pitchfork (enhttps://pitchfork.com/reviews/albums/18955-temples-sun-structures/) . Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  33. а б в г д Temples - Sun Structures Album Reviews, Songs & More | AllMusic (англ.), архів оригіналу за 30 серпня 2024, процитовано 27 серпня 2023
  34. а б в г д е Sun Structures. No Ripcord (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  35. а б в Temples - Sun Structures. DIY (англ.). 5 лютого 2014. Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  36. Temples - Shelter Song (англ.), Discogs, 2012, архів оригіналу за 27 серпня 2023, процитовано 27 серпня 2023
  37. Temples - Shelter Song (укр.), YouTube, архів оригіналу за 25 серпня 2023, процитовано 27 серпня 2023
  38. Temples - Colours To Life (англ.), Discogs, 2013, архів оригіналу за 27 серпня 2023, процитовано 27 серпня 2023
  39. Temples - Keep In The Dark (англ.), Discogs, 2013, архів оригіналу за 27 серпня 2023, процитовано 27 серпня 2023
  40. а б Collar, Matt. Temples Biography, Songs, & Albums. AllMusic (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  41. Temples on Apple Music. Apple Music (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  42. а б Cooper, Leonie (18 листопада 2013). Temples announce details of debut album 'Sun Structures'. NME (англ.). Процитовано 27 серпня 2023.
  43. Heavenly Recordings :: Releases :: Sun Structures. heavenlyrecordings.com. Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  44. Sun Structures | Official Charts. officialcharts.com (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  45. Temples - Sun Structures | Official Store. Fat Possum Records (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  46. Temples | Biography, Music & News. Billboard (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  47. News: Jagwar Ma and Temples remix each other for Record Store Day. NBHAP (нім.). 25 березня 2014. Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  48. Temples / Jagwar Ma - Shelter Song / Man I Need (англ.), 19 квітня 2014, архів оригіналу за 27 серпня 2023, процитовано 27 серпня 2023
  49. Temples - Move With The Season (англ.), 2014, архів оригіналу за 27 серпня 2023, процитовано 27 серпня 2023
  50. Temples - Shelter Song (англ.), 2014, архів оригіналу за 30 серпня 2024, процитовано 27 серпня 2023
  51. Daly, Rhian (17 листопада 2014). Temples - 'Sun Restructured'. NME (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  52. Heavenly Recordings :: Releases :: Sun Restructured. heavenlyrecordings.com. Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  53. Temples. Fat Possum Records (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  54. Britton, Luke Morgan (14 листопада 2014). Temples top Rough Trade's 'Albums of the Year' list. NME (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  55. а б Sun Structures by Temples (англ.), Metacritic, архів оригіналу за 27 серпня 2023, процитовано 27 серпня 2023
  56. а б Edwards, Michael (7 лютого 2014). Temples - Sun Structures. Exclaim (англ.). Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  57. а б Jonze, Tim (6 лютого 2014). Temples: Sun Structures – review. The Guardian (англ.). ISSN 0261-3077. Архів оригіналу за 18 січня 2017. Процитовано 27 серпня 2023.
  58. а б Gillis, Carla (6 лютого 2014). Temples - NOW Magazine. NOW Toronto (англ.). Архів оригіналу за 17 січня 2021. Процитовано 27 серпня 2023.
  59. а б Carnwath, Ally (9 лютого 2014). Temples: Sun Structures – review. The Observer (англ.). ISSN 0029-7712. Архів оригіналу за 30 серпня 2024. Процитовано 27 серпня 2023.
  60. а б Temples' "Sun Structures" Album Review - Premier Guitar. www.premierguitar.com (англ.). Процитовано 27 серпня 2023.
  61. а б Dolan, Jon (11 лютого 2014). ALBUM REVIEWS - Sun Structures. Rolling Stone (англ.). Архів оригіналу за 3 листопада 2018. Процитовано 27 серпня 2023.
  62. Temples - Sun Structures. Clash Magazine Music News, Reviews & Interviews (англ.). 12 лютого 2014. Архів оригіналу за 27 серпня 2023. Процитовано 27 серпня 2023.
  63. Capsule Reviews: Marissa Nadler, Temples, Maximo Park « PMA - Pretty Much Amazing. web.archive.org. 19 лютого 2014. Архів оригіналу за 19 лютого 2014. Процитовано 27 серпня 2023.
  64. Chartifacts – Tuesday 18th February 2014. Australian Recording Industry Association. Архів оригіналу за 5 December 2014. Процитовано 24 березня 2014.
  65. «Temples — Sun Structures» (німецькою). Austriancharts.at. Hung Medien. Процитовано 24 березня 2014.
  66. «Temples — Sun Structures» (нідерландською). Ultratop.be. Hung Medien. Процитовано 24 березня 2014.
  67. «Temples — Sun Structures» (французькою). Ultratop.be. Hung Medien. Процитовано 24 березня 2014.
  68. «Temples — Sun Structures» (нідерландською). Dutchcharts.nl. Hung Medien. Процитовано 24 березня 2014.
  69. «Temples — Sun Structures» (французькою). Lescharts.com. Hung Medien. Процитовано 24 березня 2014.
  70. Offizielle Deutsche Charts. www.offiziellecharts.de. Процитовано 30 серпня 2024.
  71. SUN STRUCTURES. Official Charts (англ.). 22 лютого 2014. Процитовано 30 серпня 2024.
  72. Ireland Albums Top 100 (February 13, 2014) - Music Charts. acharts.co. Процитовано 30 серпня 2024.
  73. «Temples — Sun Structures» (німецькою). Swisscharts.com. Hung Medien. Процитовано 24 березня 2014.
  74. «Official Albums Chart Top 100». (англійською) Official Charts Company. Процитовано 17 лютого 2014.
  75. Billboard 200™. Billboard (амер.). 2 січня 2013. Процитовано 30 серпня 2024.