Шейх: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Shynkar (обговорення | внесок)
Shynkar (обговорення | внесок)
Рядок 21: Рядок 21:
== Посилання ==
== Посилання ==
* [http://leksika.com.ua/15820708/legal/sheyh Шейх] // {{Юридична енциклопедія|6}}
* [http://leksika.com.ua/15820708/legal/sheyh Шейх] // {{Юридична енциклопедія|6}}
*Шейх // [https://web.archive.org/web/20111001003120/http://slovar-islam.ru/books/sh.html#Sheih14 Ісламський енциклопедичний словник] {{ref-ru}}

{{Духовні звання в ісламі}}
{{Духовні звання в ісламі}}



Версія за 09:23, 3 квітня 2019

Частина серії статей на тему:
Іслам
Аллах
Аллах
Аллах
ЄдинобожністьІсторіяТермінологія
Шаблон ШаблониКатегорія Категорія Портал

Шейх (араб. شيخ шайх) — старий, старець, старійшина, старший, старшина, староста, світський або духовний керівник і пастир.

Доісламська Аравія

Слово шейх вживалося в доісламській Аравії вже задовго до народження пророка Мухаммада. В ті далекі часи це слово значило просто старшого, старійшину роду, старшину племені. Так само як і в інших куточках світу найважливіші питання суспільного життя прийнято було вирішувати на раді старійшин, тобто раді старших, наймудріших членів племені. В арабомовних спільнотах світу таке значення слова шейх, поряд з іншими збереглось до нашого часу.

іслам

З поширенням ісламського віровчення шейхами також стали називати наймудріших і найповажніших людей з точки зору ісламського віровчення, що можна порівняти з вживанням назв отець і старець серед прихильників християнського віровчення.

Керівник ордену дервішів або іншої організації в ісламі, почесне звання мусульманського духовенства, знавців та викладачів релігійних дисциплін, людей відомих своїм благочестям. В суфізмі шейх — наставник (муршид), під керівництвом якого проходиди піготовку починаючі суфії, а з 12 століття — також голова суфійського братства — таріка.

В арабських країнах шейхом також називають голову роду чи племені, сільського старосту.

Джерела та література

Посилання