Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

вівторок, 18 травня 2021 року

1 092 668 статей українською

132 660 зареєстрованих дописувачів

3397 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Міністерство оборони Естонії Міністе́рство оборо́ни Есто́нії, Міноборони Естонії (ест. Kaitseministeerium) — центральний орган виконавчої влади і військового управління в Естонії, у сфері управління якого перебувають Сили оборони Естонії, які включають Збройні сили Естонії та Кайтселійт, а також інші органи і департаменти.

Міноборони країни є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері оборони. Місія міністерства полягає в захисті державного суверенітету та гарантіях захисту держави від зовнішніх загроз.

Міністерство було відтворено в 1992 році, після відновлення незалежності Естонії. В 1994 році Естонія приєдналася до програми НАТО «Партнерство заради миру», яка стала першим кроком до вступу в організацію, того року Росія остаточно вивела всі свої війська з території Естонії, а вже 29 березня 2004 року Естонія була прийнята до НАТО.

Збройні сили Естонії комплектуються відповідно до Закону про загальний військовий обов'язок. Юнаки від 18 до 28 років, які не мають звільнення, а також які є громадянами Естонії[et], зобов'язані проходити 8 або 11-місячну (окремі фахівці) службу.

З 21 січня 2021 року відомство очолює Калле Лаанет.

Вид на церкву Різдва Пресвятої Богородиці з боку центра Глухова Церква Різдва Пресвятої Богородиці — втрачена пам'ятка мурованої культової архітектури кінця XVIII століття, що знаходилась в історичному районі міста Глухова Веригіне на розі сучасних вулиць Веригінської та Матросова. Поряд із західного боку розташовувалась триярусна дзвіниця зведена 1803 року. Обидві споруди зруйновані за часів радянської боротьби з релігією в середині 1930-х років.

Храмове свято — це одне з дванадесятих свят: Різдво Пресвятої Богородиці або Мала Пречиста на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа (8 вересня за старим стилем або 21 вересня за новим).

Вибраний список

Львів на Каталанському атласі 1375 року Список футболістів, які виходили на поле в офіційних іграх олімпійської збірної СРСР і ці матчі не входять до реєстру національної команди. Команда була створена після заборони брати участь у відбірковому турнірі на Олімпіаду-1960 учасникам чемпіонату світу. Олімпійська збірна виступала в семи відбіркових турнірах (1960, 1964, 1972, 1976, 1984, 1988, 1992) і двох Олімпіадах (1980 і 1988). Не йдуть в залік ігри на Олімпіадах, коли на ній виступала перша збірна. Всього в 53 іграх олімпійської збірної її кольори захищали 194 спортсмена з 25 клубів.

18 травня в історії

Deportation of the Crimean Tatars ua.svg
Міжнародний день музеїв
День боротьби за права кримськотатарського народу
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Народилися

Омар Хайям в уявленні художника
Іван Павло II у ФРН 15 листопада 1980

Померли

Володимир Івасюк на поштовій марці України 1999 р.
Грушевського, 9-а
  • «Будинок-монстр» у Києві пов'язаний із п'ятьма президентами України. Один хотів його збудувати, другий позбавив першого такої можливості, третій намагався повернути права на нього першому, четвертий хоча й має у будинку помешкання, але боїться туди приїхати, а п'ятий влаштував там бучне святкування з порушенням карантинних обмежень.
Rosamonte
Phobetron pithecium

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа