Агнець

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

А́гнець (слав. ягня) — літургійний хліб, який вживається у православній церкві для здійснення таїнства Євхаристії. Згідно з ученням Церкви, літургійні хліб і вино стають Тілом і Кров'ю Христа. Тілом і Кров'ю причащаються духовенство та віруючі. Агнець готується священиком (або архієреєм) під час проскомидії. Проголошуючи слова пророка Ісаї: «Немов ягня на заколення ведено його. І як агнець непорочний перед тим, що стриже його, безголосий, так і він не відкриває уст своїх», священик вирізає списом (копієм) частину просфори у формі куба. Решта просфори називається антидором. Зазначаючи списом на вирізаному Агнці святий хрест, священник промовляє: «Жертвується Агнець Божий, що бере гріх світу, за життя світу і спасіння». Під час освячення цей Агнець стає Христовим Тілом.

Такий спосіб приготування літургійного хліба виник, мабуть, в IX —Х ст. Із цього часу він починає згадуватися в богослужбовій літературі.

Агнцем Божим символічно називають Ісуса Христа: подібно старозавітним агнцям, принесеним в жертву заради визволення єврейського народу з єгипетського полону, Він віддав себе в жертву заради позбавлення людського роду від влади гріха.
4. Створення покірних, терплячих, смиренних і безвладних рабів Ви чули, що сказано: око за око й зуб за зуб. А я говорю вам: не протився злому. Але хто вдарить тебе в праву щоку
твою,зверни до нього й іншу, і хто захоче взяти в тебе сорочку, віддай йому й верхньому одягу» (від Матфея 5: 38-40).
Усяка влада від бога. На все воля божа.
Християнських наставників називають пастирями. Пастир - це пастух, що пасе паству. Паства - це
череда людиноподібних особин. Сама череда складається з агнців божих. Агнець - це баран.

Література[ред.ред. код]

  • Микола Гоголь. Роздумування про Божественну Літургію. Переклад і додатки опрацював о. д—р Микола Комар.  — Львів: Монастир Свято—Іванівська Лавра. Видавничий відділ «Свічадо», 2003.157 с.


Хрест Це незавершена стаття про християнство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.