Весілля в Кані Галілейській

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Весілля в Кані Галилейській. Паоло Веронезе, 1562 −1563

Весі́лля в Ка́ні Галіле́йській — біблійний сюжет про перше чудо, здійснене Ісусом Христом під час весільного бенкету в місті Кана, біля Назарету (Ів. 2:1-12).

Історія першого чуда[ред. | ред. код]

Франс Франкен Молодший. Весілля в Кані Галілейській, близько 1618–1620

В Євангеліє від Івана розповідається про те, що Ісус зустрівся зі своїми першими учнями у місті Кані, неподалік Назарета. Приводом до зустрічі стало весілля, куди запросили Ісуса Христа з Пречистою Матір'ю та учнями. Але в розпал весілля не стало вина, що помітила Богородиця і повідомила про це Ісуса Христа:

« Не мають вина! Ів. 2:3 «
Весілля в Кані Галілейській (фрагмент). Дуччо ді Буонінсенья, 1308-1311

Проте Ісус відповів, що його час ще не прийшов. Марія зрозуміла, що ще не час демонструвати Божественну силу. Та знаючи, як Ісус любить людей і прагне їм допомогти, вона сказала слугам, щоб вони слухали, що накаже робити Ісус Христос. В цьому домі було шість великих кам'яних посудин, куди наливали воду для омивання. Ці посудини були наповнені за велінням Ісуса Христа водою. Коли посудини були повні, Син Божий сказав слугам:

« Тепер зачерпніть, і занесіть до весільного старости. Ів. 2:8 «

Коли розпорядник спробував вино, то побачив, що воно дуже смачне. Тоді він сказав нареченому:

« Кожна людина подає перше добре вино, а як понапиваються, тоді гірше; а ти добре вино аж на досі зберіг…Ів. 2:10 «

Ці слова свідчать, що розпорядник не знав, звідки взялось вино. Про це знали тільки слуги. А Ісус Христос розпочав таким чином творити чудеса, що дало можливість учням повірити в нього. Це свідчить й про те, що слово Матері Божої мало силу, тому християни звертають свої молитви до Богородиці, просячи її заступитись перед Ісусом Христом.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]