Глинянська брама (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Глинянська брама
м. Львів, пл. Митна
Глинянська брама-1.jpg
Глинянська брама, вигляд із площі Митної
Нинішній власник державна власність

Збудовано 1618
Реконструйовано 19761977

Тип споруди оборонна

Глиня́нська бра́ма (В'їзна брама) — пам'ятка оборонної архітектури пізнього ренесансу у Львові, частина фортифікацій Комплексу бернардинського монастиря.

Опис[ред. | ред. код]

Пам'ятка розташована на площі Митній. Пам'ятка є найбільш збереженим фрагментом стародавніх фортифікацій Львова.

Із заходу, разом з монастирськими будівлями, мур утворює велике замкнене подвір'я у формі трикутника. Споруда мурована із каменю та цегли, видовжена з півночі на південь, у верхньому ярусі ряд вікон-бійниць.

Центр стіни акцентований квадратною в плані вежею з арковим проїздом, критою шатровим дахом. Перед муром реконструйовано давній рів. З протилежної, західної сторони муру реконструйовано дерев'яні галереї.

В 19761977 роках була проведена реконструкція під керівництвом архітекторів Андрія Новаківського й Костянтина Присяжного. У стіні та вежі тепер містяться приміщення інституту «Укрзахідпроектреставрація». У північно-східному куті — адміністрація історико-архітектурного заповідника.

У планах на 2018 рік оновити простір під Глинянською брамою, а саме рів під брамою, що імітує оборонну споруду, планують залити водою та облаштувати дуже плаский фонтан, а на пішохідному просторі мають покращити умови для пішоходів.[1] У травні 2018 року вже відремонтовано дерев’яний місток у брамі Глинянської вежі, який веде з Бернардинського дворика до площі Митної.[2]

Глинянська брама
Глинянська брама (Львів)-2.JPG Глинянська брама (Львів)-4.JPG Глинянська брама (Львів)-3.JPG
Вигляд на браму
з монастирського подвір'я.
Надбрамна вежа зблизька.
Прохід через браму.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]