Карнідж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Карнадж (англ. Carnage) — вигаданий персонаж, супер-лиходії з всесвіту Marvel коміксів видавництва Marvel Comics. Вперше він з'являється в коміксі The Amazing Spider-Man # 360. Карнадж був створений автором Дейвідом Мікелайні і художниками Еріком Ларсеном і Марком Баглі.

Цей персонаж належить до раси позаземних паразитів, відомих як симбіоти. Зазвичай зображується противником Людини-павука, в той же час виступаючи заклятим ворогом Венома. Симбіот мав безліч носіїв. Оригінальний і найвідоміший з Землі-616 — це Клетус Кеседі (англ. Cletus Kasady), серійний вбивця з всесвіту Marvel. Норман Озборн також користувався симбіот, взявши собі ім'я Червоний Гоблін (англ. Red Goblin).

 У 2009 році Карнадж зайняв 90-е місце в списку найбільших лиходіїв коміксів всіх часів за версією IGN.

Історія створення[ред. | ред. код]

Автор Дейвід Мікелайні створив Карнаджа, щоб той виступав більш темною версією Венома, маючи намір вбити людське друге я Венома, Едді Брока, в Amazing Spider-Man # 400, щоб симбіот і далі продовжив зв'язуватися з рядом інших носіїв. Однак з огляду на зростання популярності Едді Брока і Венома видавництво не дозволило йому це зробити. Мікелайні вирішив створити нового супер-лиходія: повного психопата, який, на відміну від Венома, не мав ніяких моральних цінностей. Спочатку персонаж був названий «Хаос» (англ. Chaos), потім — «Спустошення» (англ. Ravage), перш ніж було вибрано ім'я «Карнідж» (англ. Carnage; з англ. — «Різанина»). Людська частина персонажа, Клетус Кеседі, була розроблена художником Еріком Ларсеном. В Ultimate Spider-Man автор Брайан Майкл Бендісом зробив Карнаджа симбіот без носія.

Клетус Кеседі був введений в The Amazing Spider-Man Vol. 1 # 344, а в якості Карнаджа з'являється тільки в The Amazing Spider-Man Vol. 1 # 361.

Вигадана біографія[ред. | ред. код]

Походження[ред. | ред. код]

Коли в тюрму до Едді Брока повернувся його симбіот Веном, щоб возз'єднатися зі своїм носієм і дати йому можливість втекти на свободу, він несвідомо залишив в камері своє потомство; зважаючи на свій інопланетного менталітету симбіот НЕ відчував до свого сина емоційної прихильності, не рахуючи його чимось значущим, і, таким чином, ніколи не давав знати Брока про існування іншого симбіота через їх телепатичний зв'язок. Потім новий симбіот з'єднався з сусідом по камері Брока по імені Клетус Кеседі, перетворивши його в суперлиходія Карнаджа. Зв'язок між Карнадж-симбіот і Кеседі вийшла сильніше, ніж зв'язок між Броком і Веном-симбіот. В результаті Карнадж — це куди більш жорстокий, потужний і смертоносний симбіот, ніж Веном. Він втік з в'язниці і провів серію вбивств, написавши на місці кожного злочину на стінах слово «Карнадж» власною кров'ю. Його виявив Людина-павук, але сам впоратися з силами Карнаджа супергерой не зміг. У розпачі Людина-павук уклав перемир'я з Веномом, щоб разом дати бій ворогові. Симбіот Карнаджа був переможений і, мабуть, знищений звуковою зброєю. Людина-павук і Веном не знали, що більш глибока синхронізація симбіот з його господарем допомогла йому врятуватися від смерті. Увійшовши в тіло Кеседі через маленький розріз, він змішався з його кров'ю (що і визначило його червоне забарвлення).

Зв'язок з Джоном Джеймсоном[ред. | ред. код]

Незважаючи на зв'язок з кровоносною системою Кеседі, симбіот знайшов спосіб покинути свого носія і, подорожуючи по водопровідних трубах установи, вселитися у начальника служби безпеки «Рейвенкрофта» Джона Джеймсона-молодшого, щоб використати його для здійснення подальших вбивств.

Павук-Карнадж[ред. | ред. код]

Одного разу Карнaдж передався Людині-павуку — Бену Райллі на той момент, коли Бен зв'язався з ним, щоб перешкодити йому шкодити ні в чому не винним людям, тим самим утворюючи Павука-Карнаджа. Сила волі Бена стримувала бажання симбіота вбивати достатньо, щоб повернутися в «Рейвенкрофт». Райллі згодом зробив спробу знищити симбіота, самому піддавшись потенційно смертельного сплеску мікрохвиль, але той повернувся назад до Кэседи після того, як мікрохвилі змусили його відокремитися від Бена[1].

Maximum Carnage[ред. | ред. код]

Після програшу Людині-павуку Клетус Кэседи виявляється в психлікарні «Рейвенкрофт». З'ясовується, що інтегрується в його кров Карнадж змінив його фізіологію і метаболізм. З цієї причини Кэседи міг створити копію свого симбіота, викликавши у себе кровотечу. Пошкодивши зап'ястя наручниками, Клетус — вже Карнадж — тікає з місць ув'язнення разом  супер лиходійкою з інтегрується по імені Вереск, у них зав'язуються романтичні відносини. Пізніше вони зустрічають Доппельгенгера[en], клона Людини-павука, створеного під час Війни Нескінченності. В їх «сім'ї» він стає домашньою твариною. Карнадж і Вереск вирішують влаштувати різанину в місті, пізніше до них приєдналися Падаль і Демогоблин[en], які виступали в якості їх синів. Перемогти «сімейку» вдалося тільки об'єднаними зусиллями Людини-павука, Венома з такими супергероями, як Найтуоч[en], Капітан Америка, Морбиус, Залізний кулак, Вогняна зірка, Чорна кішка, Детлок і Плащ і Кинджал.

Прорив[ред. | ред. код]

Карнадж разом з іншими суперлиходіями намагається втекти з в'язниці для супер-лиходіїв «Рафт»[2]. Прибулий туди супергерой Часовий розірвав Карнаджа навпіл, полетівши з ним в космос.

Сімейна ворожнеча[ред. | ред. код]

Через деякий час Майкл Холл, конкурент Тоні Старка, створює протези та екзо-костюми, використовуючи властивості вижив, впавши у сплячку, симбиота. Одна з його підлеглих, доктор Таніс Ньевес, що втратила праву руку, використовує один з цих протезів, але несподівано симбиот повертається і змушує її вбити кількох людей. Після цього Карнидж насильно об'єднується з нею[3] і використовує для того, щоб звільнити з тюремного ув'язнення Клетуса Кэседи, який, як з'ясовується, вижив після нападу Вартового, але втратив при цьому обидві ноги. Кэседи приймає симбиота і використовує протези, знову повертаючись як Карнидж. Він хоче жорстоко помститися за свою поразку і полон, в той час як Людина-павук і Залізний людина намагається його зупинити. Тут же з'ясовується, що симбиот виношував нащадка, який народжується і переселяється на доктора Ньевес, утворюючи нового супергероя — Скорна (англ. Scorn; зШаблон:Tr-enангл. Шаблон:Tr-en). Скорн перемагає Вереск і змушує її використовувати свій звуковий крик для того, щоб послабити Карниджа. Супергероям вдається його перемогти, але він тікає з Доппельгенгером, обіцяючи нове криваве повернення.

Карнидж, США[ред. | ред. код]

Карнидж відправляється в Довертон, штат Колорадо, заражаючи більшу частину населення міста копіями свого симбиота. Капітан Америка, Людина-павук, Росомаха, Соколине око і Істота відправляються туди, намагаючись зупинити суперзлодея, але всі, крім Павука, захоплюються копіями симбиота. Втративши зв'язок з командою, «ЩИТ» посилає команду спецназу, посиленого симбиотами, — це Агонія, Фейдж, Райот і Лэшер, до яких приєднується Скорн. Вони піддаються атаці безлічі жителів, захоплених копіями Карниджа. Капітану Америці на деякий час вдається придушити вплив симбиота, і він викликає не інакше як Венома. Флеш Томпсон в якості Агента Венома відправляється в Колорадо з метою вбити Карниджа. Прибувши в місто, він перемагає Карниджа. Веном бажає його вбити, засунувши в рот Клетусу пістолет, але Людина-павук його зупиняє. В цей час Скорн використовує винайдене нею пристрій, який призначений для усунення симбіотів з носіїв, на які борються Веноме і Карнидже. Після цього супергерої перемагають симбіотів. Серія закінчується тим, що Веном знаходить Флеша Томпсона і знову з'єднується з ним, Скорн захоплює Карниджа-симбиота, а Клетуса Кэседи заарештовують.

Superior Carnage[ред. | ред. код]

Після того, як Кэседи зробили лоботомію, і взяти його під контроль через надмірно пошкоджений розум було неможливо, Чародій вилучає у Клетуса його симбіота. Він передає Карнаджа докторові Карлу Малусу, щоб зробити з нього свою версію Венома. Взявши нового Карнаджа під контроль і видавши йому зброю, Чародій нарікає його «Чудовим Карнаджем» (англ. Superior Carnage)[4].

Тріо Чародія, Кло та Карниджа починає штурм мерії, вбиваючи по дорозі кілька людей, і вривається в зал, щоб покінчити з мером Джей Джоной Джеймсоном. Однак замість нього там сидів поджидающий лиходіїв Чудовий Людина-павук. Розгорається битва. Під час битви Чарівник втратив над Карниджем контроль і дуже сильно постраждав, будучи скинутим з великої висоти Людиною-павуком, шокованим від виявлення того, що Чарівник прочитав його розум і знає про Отто Октавиусе. Карнидж, тепер звільнений і повністю контролює тіло Малуса, впадає в божевілля і починає вбивати кожного, кому не пощастило опинитися з ним поруч. Кло намагається його зупинити, але зважаючи на те, що в бійці його зброю було пошкоджено, він зазнає невдачі і розуміє, що єдиний спосіб перемогти — щоб Чарівник повернув над Карниджем контроль. Карнидж і Кло відступають. Карнидж вступає в бій з Чудовою Людиною-павуком і визнає, що, хоч йому й подобалася користуватися зброєю, все ж тіла куди приємніше розривати і розрізати. Кло намагається змусити Чародія знову взяти Карниджа під контроль. Використовуючи знайдений в укритті Чародія вибраниевый клинок, Карнидж протикає звукове тіло Кло, що провокує потужний вибух, який відокремлює симбиота від Малуса. Симбиот вирішує зайняти тіло пораненого Чародія.

Карнидж-Чарівник б'ється з Людиною-павуком, поки його поплічники доставляють на полі битви несвідоме тіло Клетуса Кэседи. Коли Карниджу надають тіло Кэседи, він перекидається на нього і першим же ділом поглинає доктора Малуса, а потім збирається покінчити Чарівника. Тим не менш, ефемерний дух Кло концентрує свої здібності по маніпуляції звуком востаннє на частку секунди, щоб створити потужний звуковий вибух, що виводить Карниджа з ладу, що дозволяє знову захопити симбиота (окремо від Клетуса). В епілозі показано, що симбиоту вдалося відновити пошкодження мозку Чародія і Кэседи, що супроводжується сценою, де Клетус пише слово «Карнидж РУЛИТЬ» на стіні своєї камери.

Шматочок симбиота (який помер у неволі) тікає з ізоляції і відправляється на пошуки Кэседи, який прикутий до ліжка через те, що його заколов інший в'язень. Психолог Клетуса, очікуючи, що симбиот в пошуках свого носія прийде у в'язницю, душить вбивцю в лазареті, бажаючи отримати симбиота. Коли симбиот увірвався на об'єкт, лікар пропонує цій істоті себе, але той рішуче відхиляє його пропозицію і повертається до Кэседи, воскресивши його. Карнидж починає з задушення доктора, а потім вирізає всю тюрму і тікає звідти.

Сили і здібності[ред. | ред. код]

Інопланетний симбиот забезпечує Клетусу Кэседи підвищену фізичну силу і можливість змінювати форму свого тіла, наприклад, формуючи з рук смертельні ріжучі предмети, і навіть від'єднувати їх з величезною швидкістю, використовуючи як метальний об'єкт. Симбиот може метати у ворогів шматки тіла у формі зброї: кинджалів, ножів, сокир і так далі, хоча вони розпадаються протягом десяти секунд після відриву від тіла Карниджа. Як і Людина-павук, Карнидж може триматися за будь-яку поверхню. Він може швидко повзати і рухатися навіть по гладких поверхнях. Він в змозі регенерувати пошкоджені частини тіла набагато швидше, ніж звичайна людина. Також Клетус Кэседи має імунітет до всіх хвороб і інфекцій, поки знаходиться в симбиоте. Карнидж менш вразливий до голосного звуку, ніж Веном, але більш чутливий до високої температури. Карнидж може перевтілюватися так само, як і Веном, маскуючись під навколишнє середовище або ж перетворюючись у одяг, хоч в людському вигляді Карнидж перебуває вкрай рідко. А ще Карниджу передалася інформація від Венома, тому він знає справжнє ім'я Людини-павука. Одна із незабаром розкрилися суперздатностей Карниджа — вампіризм, що дозволяє йому заподіяти шкоду одним дотиком. Також він володіє суперздатність «бачити» будь-якою частиною свого тіла і передавати собі ж отриману інформацію, від іншої людини. Незважаючи на те, що для виживання симбиоту потрібно людське тіло господаря, в деяких випадках симбиот Карниджа, однак, показував, що і сам володіє деякими суперздатності. Карниджу не потрібно фізичного контакту, щоб впливати на розум, оскільки він володіє телепатичними суперздатності. Крім того, симбиот може зливатися з оточенням, використовуючи ефект зразок оптичного камуфляжу. Карнидж володіє імунітетом до Караючого Погляду Примарного Гонщика, оскільки для впливу цієї суперздатності у жертви повинно бути два ока, а симбиот є ще однією парою очей і перешкодою до використання даної суперздатності. Коли у носія симбиота стріляють, заподіюють носія біль, лють переповнює симбиота і він збільшується у власних розмірах. Відбувається це наступним чином: злість і адреналін виробляється в організмі носія штовхає симбиота на вироблення додаткових генів. Не кожен носій здатний таким чином взаємодіяти з симбиотом.

Характер[ред. | ред. код]

Карнідж виправдовує свої вчинки абсурдистською філософією і цинізмом, заснованим на ідеї того, що всесвіт є надзвичайно хаотичний, а громадський порядок — збочення. Він вважає, що навіть середньостатистичний чоловік може бути схожим на нього, якщо йому вистачить сміливості. Усі люди є в своїй основі злими; більшість не допускає цього прояву. Його остаточна мета — суспільство, засноване на гедонізмі й нігілізмі, без законів і моралі, і люди, мають волю робити все, що вони хочуть. Карнідж не проявляє інтересу до таким бажанням суперлиходіїв, як багатство і світове панування. Він вбиває людей головним чином для власного задоволення, хоча при тому він бачить у цьому форму мистецтва. Кэседи пишається, що його дії отримують оцінку ЗМІ, кажучи: «Я не надихаюся ЗМІ… Я вдохновляю ЗМІ».

У відповідь на прохання Демогобліна[en], що йому потрібен план дій, Карнідж одного разу висловився наступним чином: «Немає у нас ніякого плану! У житті немає сенсу! Хаос! У всесвіті немає центру, а його творець — паршивий слюнтяй!»[5].

«Потомство»[ред. | ред. код]

У симбіота Карнаджа є два нащадка: симбиоти Токсин і Скорн, обидва — супергерої, чим і відрізняються від свого «батька». Носієм Токсину був Патрік Малліган, а пізніше Едді Брок, також відомий як колишній носій Венома. Носієм Скорн є доктор Таніс Ньевес, яка раніше була психіатром Вереск. Скорн може взаємодіяти з технікою.

Інші версії[ред. | ред. код]

Ultimate Spider-Man[ред. | ред. код]

Ultimate Marvel — версія Карниджа — це самовідновлюється вампирический організм. Дана версія створена із зразків ДНК як Людину-павука (Пітера Паркера), так і Ящера (Курта Коннорса), комбінована з зразками з розробки симбіотичного костюма Річарда Паркера[en]. Під час своєї першої появи цей організм був лише згустком інстинктів без розуму або самосвідомості, що має лише одну мету — споживати чуже ДНК, щоб стабілізуватися; однією з його жертв стала Гвен Стейсі. Поглинувши кількох людей, Карнидж перетворюється в пошкоджену форму Річарда. Карнидж і Пітер схлестываются один з одним, і Пітер кидає монстра в полум'я димоходу, вбиваючи звіра. Але до своєї смерті організм розколовся на точну копію форми Гвен, з усіма знаннями і навіть спогадами про власну смерть, можливо, щоб використовувати її як свого носія. Пізніше він зустрівся з Веномом і був поглинений їм, залишивши клону Гвен Стейсі окремо[6][7]. Пізніше з'ясується, що насправді клону Гвен створили Бен Райллі і Отто Октавиус, скориставшись вкраденим зразком Карниджа та генетичним матеріалом Гвен Стейсі.

Клетус Кэседи — злодій-домушник (Карниджем не був).

Поза коміксів[ред. | ред. код]

Мультсеріали[ред. | ред. код]

 • Карнидж разом з носієм Клетусом Кэседи з'явився в мультсеріалі «Людина-павук» (1994—1998). У російському перекладі названий «Різником і Катом». Карнидж разом зі своїм популярним носієм Клетусом Кэседи з'являється в серіях 3-го і 4-го сезонів: «Повернення Венома» і «Карнидж», у формі робота — «Мара Мері Джейн Уотсон». У сюжетної арки 5-го сезону «Павукові війни» в серії «Як я ненавиджу клонів» та «Прощавай, Людина-павук!» симбиот Карнидж намертво зливається з Пітером Паркером з паралельної реальності, що перетворює його в божевільного Павука-Карниджа. Він намагається знищити все реальності за допомогою приладу, що відкриває портали в просторі.
 • Карнидж разом з носієм Клетусом Кэседи був одним з головних суперлиходіїв у футуристичному мультсеріалі «Непереможний спайдермен» (1999—2001) і з'являвся в кожній серії. На цей раз він був у союзі з Веномом. У російській локалізації Карнидж і Веном були названі як «Кривавий» і «Жовчний» відповідно.
 • У мультсеріалі «Нові пригоди Людини-павука» (2008—2009) Клетус Кэседи з'явився в камео в 3-й серії 2-го сезону, хоч і не зустрічався з Карниджем.
 • Карнидж з'явився у 8-й серії 2-го сезону мультсеріалу «Досконала Людина-павук» (2012—2017), в якій злився з Пітером Паркером. Пізніше злився з Веномом — це прямий натяк на комікс Ultimate; був знищений командою Людину-павука. В 13-й серії 4-го сезону доктор Майкл Морбиус і Доктор Восьминіг створюють другого симбиота Карниджа, але після того, як Отто із заздрості ввів ДНК вампирной кажана Морбиуса, перетворивши його таким способом в людиноподібного вампіра, той в люті кинув симбиота у Восьминога, в результаті чого Отто сам став Карниджем. Людина-павук і Флеш розділили їх, але Карнидж утворив свою власну форму і сказав, що тепер йому не потрібен носій. Він має звички Карниджа з класики. Коли Людина-павук і Агент Веном підривають його, Карнидж розлітається на шматки і, потрапляючи на людей, заражає їх, тим самим перетворюючи їх на подобу самого себе. У 14-ї серії 4-го сезону Карнидж створює армію симбіотів, заражає Халка, але потім того звільняють. У 15-ї серії 4-го сезону серії став гігантом, і Мері Джейн Уотсон з вини Майкла Морбиуса мимоволі стає Королевою Карнидж, але її звільняють і знищують симбиота остаточно. У 21-й, 22-й, 23-й, 25-й і 26-й серії 4-го сезону з'ясовується, що симбиот Карнидж залишився всередині організму Мері Джейн Уотсон, і вона завдяки Доктору Курту Коннорсу може контролювати його і використовувати його здібності в цілях добра. Вона бере собі ім'я «Досконала Жінка-павук».

Кіно[ред. | ред. код]

Раніше ходили чутки, що Карнидж з'явився в сольному фільмі про Венома, на жаль після виходу фільму в кінотеатри слух не був підтверджений. Але не дивлячись на це, у фільмі з'являється його носій Клетус Кеседи у виконанні Вуді Харрельсона. Він з'являється в першій сцені після титрів, де Едді Брок приходить до нього у в'язницю, щоб задати пару питання для інтерв'ю, а Клетус говорить, що він скоро вийде з в'язниці і почне різанину, що натякає на його повернення в сіквелі і можливе появи Карниджа.

Відеоігри[ред. | ред. код]

 • Ігровий персонаж гри Marvel Super Heroes[en] (1995) для приставки Sony PlayStation.
 • Є головним антагоністом гри Spider-Man and Venom: Maximum Carnage (1994) для приставок Sega і Super Nintendo і сіквелі Separation Anxiety.
 • Карнидж є передостаннім босом в грі Spider-Man (2000). Після поразки Карнидж зливається з Отто Октавіусом («ОК-Монстр» в російській версії гри) і стає фінальним босом гри, від якого потрібно втекти.
 • Карнидж — персонаж, а також фінальний бос в ексклюзивній японської гри Super Nintendo The Amazing Spider-Man: Lethal Foes[en] (1995).
 • Карнидж — бос і ігровий герой для гри в жанрі файтинг Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes (1998), званий Червоним Веномом.
 • Карнидж — ігровий герой в Marvel: Ultimate Alliance 2 (2009)[8].
 • Карнидж — бос для Венома, ігровий персонаж в одному рівні і частка симбиота, що живе в Пітері, в грі Ultimate Spider-Man (2005).
 • Карнидж — ігровий персонаж і один з численних босів у грі Spider-Man Animated Series[en] (1995).
 • Карнидж — ігровий персонаж і один з симбіотів в грі Ultimate Spider-Man: Total Mayhem (2010).
 • Карнидж — фінальний бос, заміна Венома у грі The Amazing Spider-Man 2[en] (1992) на Game Boy, а також в продовженні The Amazing Spider-Man 3 (1993).
 • Карнидж — бос і ігровий персонаж у грі Spider-Man and the X-Men in Arcade’s Revenge[en] (1992).
 • Карнидж — ігровий персонаж в PSP-версії Spider-Man: Friend or Foe (2007).
 • У грі Spider-Man: Shattered Dimensions (2010) Людина-Павук з всесвіту Ultimate б'ється з відповідним Карниджем. Карнидж отримав суперздатність перетворювати вбитих ним людей в зомбі і створювати Карниджеподобных міньйонів. У грі Карнидж має звички простого тварини з інтелектом Карниджа[9].
 • У грі Lego Marvel Super Heroes (2013) з'являється як ігровий персонаж.
 • З'являється як останній бос у грі The Amazing Spider-Man 2 (2014). По грі народився набагато раніше Венома.
 • З'являється як ігровий персонаж, з підписки в грі Marvel: Future Fight[en] (2015).

Атракціони[ред. | ред. код]

На ніч жахів Хеловіна[en] 2002 року, парк розваг Universal Orlando Resort's[en] включав в себе проклятий лабіринт під назвою «Максимум Різанини» (англ. Maximum Carnage). Лабіринт задуманий як подорож через лігво Карниджа і містить всіх його поплічників, а також рештки різних супергероїв. Лабіринт був розташований на локації «Острова в Облозі», колишньому острові супергероїв з коміксів Marvel. Також Карнидж був обраний як представник цього острова для заходу[10][11].

Файл:Carnage in musical.jpg
Колін Байя в ролі Карниджа

Музика[ред. | ред. код]

Пісня «Carnage Rules», написана і виконана групою Green Jellÿ[en], що ввійшла на альбом 333[en], написана про персонаж Карниджа і була використана в якості музичної теми для відеоігри Maximum Carnage.

Театр[ред. | ред. код]

У бродвейському мюзиклі Spider-Man: Turn Off the Dark Карнидж з'являється як член Зловісної шістки, його грає актор Колін Байя.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Sensational Spider-Man #3, Amazing Spider-Man #410, Spider-Man #67 и Spectacular Spider-Man #233
 2. The New Avengers #1-2
 3. Carnage #1-5
 4. Superior Carnage #1-5
 5. Spectacular Spideman #201
 6. Ultimate Spider-Man #128
 7. Video Games, Wikis, Cheats, Walkthroughs, Reviews, News & Videos – IGN. [недоступне посилання з 01.11.2016]
 8. Marvel: Ultimate Alliance 2 Carnage Spotlight | Marvel Heroes Games | Videos | Marvel.com
 9. Spider-Man: Shattered Dimensions Preview
 10. Hallowen Horror Nights
 11. Open the Vault. Unleash the Horror. Архівовано 2008-09-16 у Wayback Machine.