Клан МакКі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нашоломник клану МакКі.
Герб вождів клану МакКі.

Клан МакКі (англ. - Clan Mackie, гел. - Clan MacAoidh) - клан МакАод - клан Синів Вогню - один з кланів рівнинної частини Шотландії - Лоулендсу. На сьогодні клан не має визнаного герольдами Шотландії та лордом Лева вождя, тому називається в Шотландії «кланом зброєносців». Такі клани в Шотландії не мають право володіти гербом, але цей клан виняток - за ним визнано право володіти гербом клану.

Символ клану: крук

Гасло клану: Labora - працюй (лат.)

Історія клану МакКі[ред.ред. код]

Гельська назва клану МакКі - клан МакАод - у буквальному перекладі - клан Синів Вогню. Клан МакКі виник і володів землями в Галловей. Походження клану туманне і губиться в глибині віків. Клан МакКі був відомий у XVI - XVII століттях. На початку XVII століття вождь клану сер Патрік Ларг був одним з 50 відомих шотландських колоністів яких послали в Ірландію - колонізувати цю країну і перетворити її в частину Великої Британії і частину протестантського світу. Йому були виділені землі, відібрані в ірландських кланів, які колись ними володіли. Сер Патрік Ларг отримав 1000 акрів (4,5 квадратних кілометрів або 1,56 квадратних миль) в графстві Донегол (Дун на нГалл), що нині є частиною республіки Ірландія. Пізніше ці землі були втрачені кланом МакКі - ці землі були передані Джону - графу Аннадейл. Гілка МакКі Ларг придбала землі Баргалі в Кіркудбрітширі (Шотландія) і зеимлі Ошенкерн, що біля замку Дуглас. Сьогодні люди клану МакКі живуть в Керкубрі (Шотландія).

Символіка клану МакКі[ред.ред. код]

Герб вождів клану МакКі Ларг являє собою зображення на срібному фоні двох воронів, що пробиті в області шиї стрілою. Над цим зображення є зображення лева. Походження цього герба пов’язане з наступною подією. Вождь клану МакКі Ларг був на полюванні в компанії короля Шотландії Роберта ІІ. МакКі Ларг хвалився королю своїм вмінням стріляти з лука. Королю набридли ці вихваляння, і він показав на двох круків, що сиділи на дереві і попросив вождя МакКі Ларга збити цих круків стрілами. МакКі Ларг вистрілив з влучив в обох круків одною стрілою. Лев на гербі символізує короля.

Джерела[ред.ред. код]

  • "Mackie Name Meaning and History". Ancestry.com. Retrieved 5 February 2009.
  • "McKay Name Meaning and History". Ancestry.com. Retrieved 5 February 2009.
  • "Mackie". www.myclan.com. Archived from the original on 19 March 2007. Retrieved 5 February 2009.